Jump to content
IGNORED

Ebola v2014


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • steins

    29

  • Аврам Гојић

    19

  • Прслин

    17

  • Krampa

    9

koliko veci broj? za 1000, 100 000 ili meleon? da znam.

 

To je uzasno tesko proceniti, ali ako pogledas druge viruse koji su do sada prosli kroz milijarde i milijarde nosilaca, promena nacina transmisije je medju najredjim mutacijama. Grip brzo mutira, ali ne na nacin da bi odjednom postao seksualno prenosiv. Ebola je i ovako dovoljno velika opasnost. 

 

Lancia, jesu li objavili gde je bila na odmoru? Nadam se ne u ovim nasim krajevima...  :cry: Do sad sam se tripovao da ce ovde pre stici iz Senegala, a ono... svo zlo dolazi iz Madrida.

Link to comment

Pa hajde da kazemo da nema nista cudno, ali veruj mi da je zdravstveni sistem ovde sci-fi za srpske standarde. A ako su zajebali Ameri, pa sad i Spanci, imam utisak da polako dolazi vreme da se ubacimo u panic mode. 

 

Ne znam da li treba da se radujemo dolasku zime (jer ce lelemudi manje putovati svetom) ili da strahujemo od zatvroenih prostora.

 

Dobra vest je da izgleda su krivca za transmisiju na sestru nasli u neadekvatnoj zastitnoj odeci. Losa vest je da se sestra u jednom od samo dva ulaska u prostoriju zarazila uprkos tome sto je imala kakvu-takvu zastitu. Ne znamo detalje, naravno. Mozda je cistila povracku koja joj je prsnula preko maske.

 

U svakom slucaju, odgovorni Spanci su idioti i basibozluci koji tesko da su u stanju da hendluju ovu krizu. 

Link to comment

Ono sto je zaista.neverovstno jr da su oni ukapirali šta je problem nedelju dana od pojsve simptoma. Ovo je svinjsrija epskih razmera u rangu one sa širenjem ebole u Port Harkur u Nigeriji. Prosto neverovatno.

Ili se ovo i dalje shvata neozbiljno ili ima neka teorija zavere iza svega.

Link to comment

polako dolazi vreme da se ubacimo u panic mode. 

ma jok brate, opusteno.

 

Norway to get world's last dose of Ebola cure

 

The Norwegian woman, infected by the Ebola in Sierra Leone and currently receiving treatment in Oslo, will get the last dose of the virus treatment medicine ZMapp available in the world.

 

The news was released by the Norwegian Medicines Agency on Tuesday, according to NTB.

Steinar Madsen, medical director of the Norwegian Medicines Agency, said to Dagens Medisin: “It looks like we could get the last available dose of ZMapp to Norway. The medicine is now in Canada.”
 
According to the professional medic's magazine, the agency has given Oslo University hospital the authorisation to import Ebola medicines not approved of in Norway.
 
Madsen said: “When there are patients with an acute need for medicine, we allow import of medicines that are not approved.”
 
While the medicine Avigan came to Norway already on Tuesday, TKM-Ebola will arrive on Wednesday. Madsen informed that ZMapp has been the most difficult to get.
 
“It must be said it is lucky that Norway will get the last dose of ZMapp. There are no more doses in the world and it takes a long time to produce. It is the hospital pharmacy that gets the medicine through contact networks all over the world, while the Norwegian Medicines Agency gives the necessary approval,” said Madsen.
 
Madsen explained further the medicine will be imported to the Ebola patient only. It has been tried on only a small number of patients, and the effect of the medicine is therefore not fully known.
 
Madsen said: “Of those who have taken ZMapp, the majority have survived. Another person has survived with TKM-Ebola, but the medicines are used on a small number of patients.”
Link to comment

 
“It must be said it is lucky that Norway will get the last dose of ZMapp. There are no more doses in the world and it takes a long time to produce.

 

 

 

Ne znam sta misle pod ovim it takes long time to produce. A vec ga proizvodili, akoje stani-pani uvek mogu sa nekim nizim standardom da naprave jos na brzinu.

Link to comment

Ne znam sta misle pod ovim it takes long time to produce. A vec ga proizvodili, akoje stani-pani uvek mogu sa nekim nizim standardom da naprave jos na brzinu.

ne znam ni ja. moze biti price adjustment za buduci market koji se otvara. moze biti da jednostavno treba duze vremena da se napravi...kako god, sigurno da nismo prioritet.

 

elem, who ocekuje virus u francuskoj do kraja oktobra a u velikoj britaniji, do kraja novembra. 

Link to comment

ne znam ni ja. moze biti price adjustment za buduci market koji se otvara. moze biti da jednostavno treba duze vremena da se napravi...kako god, sigurno da nismo prioritet.

 

elem, who ocekuje virus u francuskoj do kraja oktobra a u velikoj britaniji, do kraja novembra. 

 

 

Treba vremena mnogo manje kad je vec pravljen i imaju zamrznute celijske linije. Par nedelja za celijsku kulturu, nakon toga u par smena mogu preciscavanje i analitiku da urade za nedelju dana. Ne znam kako izgleda proces na vecoj skali, ali kapiram da nije mnogo duze. Pogotovo sto ako je ebola vec tu, sigurno vec krece proizvodnja neke kolicine, imace kupaca sigurno.

Link to comment

 

Medicinska sestra Tereza Romero Ramos kaže da su joj lekari, kada je prvi put rekla kakve simptome ima, dali samo paracetamol, objavio je britanski list "Gardijan".

Španska medicinska sestra koja se leči od ebole u bolnici u Madridu, nakon što je negovala pacijenta koji je kasnije preminuo, najmanje tri puta je rekla lekarima da ima groznicu, pre nego što su je smestili u karantin.

 

Tereza Romero Ramos je prva osoba koja se od početka izbijanja epidemije zarazila virusom ebole izvan zapadne Afrike.

 

Njen prvi kontakt sa lekarima bio je 30. septembra kada se požalila na malo povišenu temperaturu i umor. Romero Ramos je pozvala specijalističku službu koja se bavi rizicima profesije u bolnici Karlos Treći gde je radila i gde je negovala pacijenta obolelog od ebole, izjavio je Antonio Alemani iz regionalne vlade Madrida. Ali, s obzirom na to da njena temperatura nije dostigla 38.6C, dobila je savet da ode u lokalnu kliniku gde su joj prepisali paracetamol.

 

Nekoliko dana kasnije, prema pisanju dnevnika “El Pais”, Romero Ramos je pozvala bolnicu još jednom i požalila se na povišenu temperaturu. Nikakva akcija nije preduzeta.

 

U ponedeljak ona je ponovo pozvala bolnicu Karlos Treći i rekla da se oseća užasno. Umesto da je prevezu do bolnice u kojoj je lečila dva misionara, koji su vraćeni u zemlju sa ebolom, Romeru Ramos su uputili da pozove hitnu službu kako bi je odveli do najbliže bolnice. Bolničari, koji nisu nosili zaštitnu odeću, odvezli su je do bolnice Alkorkon, piše “El Pais”.

 

Kada je stigla u bolnicu, Romero Ramos je upozorila osoblje da se boji da se zarazila ebolom. Uprkos upozorenju, ona je ostala u krevetu u sobi za hitne slučajeve dok je čekala rezultate testa. Od drugih pacijenata bila je odvojena samo zavesama, izjavilo je osoblje bolnice u utorak.

 

izvor

 

 

 

:isuse:  Ako nastave da ovako hendluju situaciju, bice gadno.

Link to comment

U Istanbul je hitno dopremljen čovek iz 150km udaljene provincije Sakarya, za koga doktori sumnjaju da je fasovao Ebolu. Nesrećnik radi kao gradjevinac u Nigeriji i pre deset (10) dana je došao kući kako bi bio sa porodicom za vreme Kurban Bajrama. Nigde se ne pominje bilo kakav karantin ili makar kontrola osoba sa kojima je bio u kontaktu tokom prethodnih dana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...