Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

aktivirao sam xiaomi redmi note sa idejom da vidim koji cu da zadrzim. rekao bih da bas i nije isto kao obican redmi sem sto je 5.5" vs 4.7". onda sam malo ceprknuo i vidim da radi na drugacijem androidu mada sustinski vise osecam hardverske razlike koje su u korist veceg modela (note) - octa core procesor, veci RAM. softverski redmi radi na 4.3 a note na 4.2.2 androidu.

 

probao sam da ih nakrcam sa istim aplikacijama i trenutno je jedina razlika sto imam 100-nak fotki u galeriji na manjem. cini mi se da je note brzi i fluidniji i da ne nema povremene milisekunde razmisljanja kada treba nesto da uradi. 

 

ono sto mi se manje svidja na velikom je ekran koji deluje da je bljestaviji i nesofisticiraniji iako na papiru mislim da isto ima bolje performanse. mozda nisam dobro nastelovao, probacu da stavim isti desktop i screensaver.

 

kamera je mnoooogo bolja na vecem, sad vidim da je 13mp vs 8 mp.

 

super je raditi sve na 5.5" note sem nositi ga u dzepu i telefonirati. tepsija feeling je najblaze receno cudan.

 

trebace mi jos par dana do finalne odluke...

Edited by gazza1
Link to comment
  • 3 weeks later...

na kraju sam odlucio da zadrzim redmi note 5.5". bez obzira na nosenje tepsije u dzepu, skroz mi je dobar format. zeni sam poklonio ipad mini jer mi je smetala velicina, a na ipad se nikad nisam primio jer mi vise prija MBP skoro iste velicine. phablet mi skroz super radi posao za ono sto mi treba, gubim vid i velicina ekrana mi je super za citanje i pisanje debelim prstima. ergonomski je ogromna razlika u odnosu na 4.7". ipak vise memorije i jaci procesor daju rezultate iako radi na androidu 4.2 vs 4.3 koji ima 1S.

 

1S se prodaje, izvolte.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

otprilike toliko, išao bih koji evro više eventualno :)

Uzmi joj Lumia 520 i da peva kako je dobar telefon. To ti je oko 100 evra..nemoj biti cicija! :D

 

P.S. mozda je pogresna tema, ali je i on made in China :D

Edited by Milosh76
Link to comment
  • 3 weeks later...

Uzmi joj Lumia 520 i da peva kako je dobar telefon. To ti je oko 100 evra..nemoj biti cicija! :D

 

P.S. mozda je pogresna tema, ali je i on made in China :D

 

U vezi telefona spomenutih na topiku, najpribližnija komparacija je Redmi 1s i Lumia 830. Koga zanima neka progugla po raznim comparephones testovima, ali kad podigneš haubu, tu su negde. Sem u ceni, naravno. Razlika je kod nas oko 215Eur(375>160) po sajtu Mobilni svet.

Link to comment

Nesto nisam zakljucio da se ovo narucivanje preko alija isplati.

Recimo, redmi note je tamo oko 150e, a kod nasih svercera (ili na KP) - 185e. U Savskoj ce te sigurno odrati jos koju desetinu,

A kad dodamo jos i cekanje ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...