Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

@Skyhighatrist
Deezer stream mi često zakuca bez razloga, a nema inače problema sa prijemom signala. Nisam uspeo ni da namestim aplikaciju koju sam koristio za merenje razdaljine i brzine kod hodanja/trčanja. I pored svih mogućih odobrenja i high accuracy podešavanja za lokaciju, neće. Krene da meri i stane.

A do dan ranije su obe radile besprekorno na znatno slabijem telefonu. 
Rekao bih da je problem kod tih nekih aplikacija koje trebaju da rade na zaključanom ekranu. Generalno mi se ne svidja taj njihov softver... nešto je stvar ukusa/navike, a nešto se prosto na kilometar vidi da je kineske proizvodnje. :D

@Caligula

Meni se najviše i svideo zbog popup kamere, ne volim notch nikako. A za OnePlus mi se nisu davale pare.

Edited by mraki
Link to comment

Za par meseci izlazi Poco 2 :D  

 

https://mondo.rs/MobIT/Tech-Vesti/a1278906/Pocophone-X2-u-Srbiji-cena-prodaja-kupovina-Kakav-je-Pocophone-X2-Pocophone-X2-je-Pocophone-F2.html

 

Telefon podržava Hi-Res zvuk dolazi otporan na prskanje vodom (P2i standard) i sa Gorilla Glass 5 i spreda i pozadi. U prodaji će biti u bojama plavoj, ljubičastoj sa prelivom na roze i crvenoj sa prelivom u narandžastu.

Cena telefona je od 205, preko 220 do 255 evra za model sa 8GB RAM-a i memorije.

 

Telefon Poco Pocophone X2 očekuje se na tržištima izvan Kine (u kojoj se prodaje kao Redmi K30) i Indije do sredine godine, a tada bi trebalo da se pojavi i kod nas, o čemu ćemo potvrdu imati tek naknadno.

Link to comment

Prošle godine sam kupio nov OnePlus 6 po dobroj ceni na KP, oduševljen sam telefonom. Skoro godinu dana ga koristim, nisam imao nikakve probleme, neverovatno je fluidan, ništa ne laguje, ne koči, ne glupira se, baš bez greške radi.

 

Sigurno će i sledeći biti OnePlus, kad dođe vreme da menjam ovaj.

Link to comment
  • 5 months later...

xiaomi trilema: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10183&idPhone2=10217&idPhone3=9738

 

svaki ima prednosti i mane. konkretko, note 10 lite mi se ne svidja notch i to sto nema prosirivu memoriju, kao i mi9t, ali misliim da bi mi 128gb na oba bilo dovoljno. mi9t nema ir na koji sam prilicno navikao i koristim ga relativno cesto. redmi note 9 pro je najveci i ima ips panel. sve u svemu prilicno ujednaceni telefoni, redmi note 9 pro je jeftiniji od druga dva, mi 9t proslogodisnji model, procesor sd730 na testovim nesto sporiji od sd720g koji imaju druga dva.

 

ima li nesto sto bi pravilo prednost nekog od ovih modela u odnosu na ostale? kamere?

 

Link to comment

Svakako preskoči Mi 9T, a pošto koristiš IR, onda lepo uzmi Note 9 Pro. Kamere su vrlo slične, baterije isto, Note 10 Lite je verovatno malo kvalitetnije urađen kad ga držiš u ruci i slično, ali čini mi se da je prevelika razlika u ceni. Tj ne vidim neku značajnu prednost Note 10 Lite

Link to comment

to sam i mislio u startu. redmi note 9 pro mi je nekako najbolji mix ta tri. mi 9t se tu umuvao jer ga bas hvale po raznoraznim forumima i komentarima.

takodje ne vidim neku konkurenciju za xiaomi u ovom cenovnom rangu, koja nudi vise za ulozeno. ili ima?

Link to comment

Ja sam uzeo mi note 10 lite 128gb ima vec mesec i po, prilicno sam zadovoljan. Isto tako sam vecao izmedju tih modela. Doduse sam dobio i dobru ponudu za ovaj. Isto mi se ne svidja notch, ali noviji model, meni bolje izgleda, kamera dobra i baterija je bruka, punjac ga ekspres puni takodje. Telefon jeste veliki ali ja imam veliku ruku, a i lezi dobro u ruci. Ako ima pitanja tu sam...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Link to comment
39 minutes ago, Grandilof said:

Ja sam uzeo mi note 10 lite 128gb ima vec mesec i po, prilicno sam zadovoljan. Isto tako sam vecao izmedju tih modela. Doduse sam dobio i dobru ponudu za ovaj. Isto mi se ne svidja notch, ali noviji model, meni bolje izgleda, kamera dobra i baterija je bruka, punjac ga ekspres puni takodje. Telefon jeste veliki ali ja imam veliku ruku, a i lezi dobro u ruci. Ako ima pitanja tu sam...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

razlika u ceni je nekih 50e izmedju mi note 10 lite i redmi note 9 pro. procesori su da kazemo isti, memorija isto, 128gb sasvim dovoljno.

okvir je aluminijumski i amoled ekran su kod note 10 lite prednost. e sad kamere, ne znam da li su isti senzori, vidim da su im makro i depth senzor kao zamenjeni.

 

jesi li oba drzao u ruci? planiram danarucim sa kp, nijedan nisam video uzivo. rn 9 pro je cak i malo veci po dimenzijama.

 

kakav je generalni utisak?

Link to comment

Drzao sam i kratko RN9 Pro u ruci, bas je veliki telefon cak i meni, mada ne mogu da kazem da lezi lose u ruci i naravno klizaju i jedan i drugi. Mada ja sam navikao imao sam A5 '16 ranije. Moj je deblji i jos vidi da li ti odgovara na Mi Note 10 Lite imas zakrivljen ekran (neko to ne voli). U principu se svodi na to da li ti treba AMOLED ekran, ja sam bas to trazio kad dajem dobrane pare za telefon i bolja je malo kamera na Mi Note 10 Lite (ima razlike u senzorima, Mi Note 10 Lite koristi Sony, a ovaj neku verziju Samsunga) i meni jelte moj lepse izgleda. :D

 

Iskreno mislim da ne vredi 50e za sitnice i kao sto rekoh meni iskocilo sa ok cenom ovaj.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...