Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

Podiglo mi telefon na miui 10 i android 8.

Čini se da baterija curi malo brže, pre kad ga sa punjača skinem u 6 ujutro dočeka ponoć sa 20-30%, sad mora na punjač u 22, 23h

Link to comment

Valja li Meizu čemu? Treba da kupim ćerki telefon, pa se dvoumim između Xiaomi redmi go i Meizu c9. 

 

Meizu ima 2 giga rama, i ima ga u 'regularnim' radnjama, pa to valjda znači 2 god garancije. Ja od skoro imam Xiaomi A2 lite i vrlo sam zadovoljan, pa više naginjem Xiaomiju. 

 

Ima li neko neposrednog iskustva sa Meizu? 

Link to comment

@Moća i ostali poznavaoci

Kakav je Xiaomi Redmi 6 sa 4gb/64gb i da li vredi 150€ na kp? 

Mob je dual sim pa me zanima i da li drugi slot može umesto za sim karticu da služi za dodatnu memorijsku (kod mene na asusu može). 

 

Tel bih uzela ocu što znači treba mu za elementarni internet (Twitter, Viber, YouTube, čitanje vesti) i slikanje unučića i upecanih riba (dakle pristojna kamera sa flashom). 

Link to comment
19 hours ago, Sokrat said:

Valja li Meizu čemu? Treba da kupim ćerki telefon, pa se dvoumim između Xiaomi redmi go i Meizu c9. 

 

Meizu ima 2 giga rama, i ima ga u 'regularnim' radnjama, pa to valjda znači 2 god garancije. Ja od skoro imam Xiaomi A2 lite i vrlo sam zadovoljan, pa više naginjem Xiaomiju. 

 

 

Ima li neko neposrednog iskustva sa Meizu? 

 

Sto komplikujes zivot...uzmi Xiaomi kad vec imas iskustva sa njim. :D   Samo se otvori malo... 1GB RAM memorije je katastrofa malo u 2019 godini

 

 

11 hours ago, Valkyrie said:

@Moća i ostali poznavaoci

Kakav je Xiaomi Redmi 6 sa 4gb/64gb i da li vredi 150€ na kp? 

Mob je dual sim pa me zanima i da li drugi slot može umesto za sim karticu da služi za dodatnu memorijsku (kod mene na asusu može). 

 

Tel bih uzela ocu što znači treba mu za elementarni internet (Twitter, Viber, YouTube, čitanje vesti) i slikanje unučića i upecanih riba (dakle pristojna kamera sa flashom). 

 

Za te osnovne stvari vredi svakako. Mojoj kevi za slicne stvari radi posao duplo gori telefon, tako da ce taj Xiaomi da peva zajedno sa vlasnikom :D 

Edited by Milosh76
Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

 

Sto komplikujes zivot...uzmi Xiaomi kad vec imas iskustva sa njim. :D 

 

Tako će i biti, ali kao ajde da pitam, možda me neko iznenadi savetom :)

Link to comment
On 4.8.2019. at 20:42, Valkyrie said:

 treba mu za elementarni internet (Twitter, Viber, YouTube, čitanje vesti) i slikanje unučića i upecanih riba (dakle pristojna kamera sa flashom). 

Taj posao rade i telefoni od 55, 60 evra sa Alija

Ovaj je završio kod tašte, doduše bio je 10ak evra jeftiniji:

 

€ 68,41  25%OFF | UMIDIGI A3 Global Band Dual 4G 5.5"HD+ 2GB+16GB Mobile Phone Android 8.1 Quad Core Face Unlock 12MP+5MP three slots Smartphone
https://s.click.aliexpress.com/e/c2tsuhX6

 

Link to comment
On 4.8.2019. at 20:42, Valkyrie said:

@Moća i ostali poznavaoci

Kakav je Xiaomi Redmi 6 sa 4gb/64gb i da li vredi 150€ na kp? 

Mob je dual sim pa me zanima i da li drugi slot može umesto za sim karticu da služi za dodatnu memorijsku (kod mene na asusu može). 

 

Tel bih uzela ocu što znači treba mu za elementarni internet (Twitter, Viber, YouTube, čitanje vesti) i slikanje unučića i upecanih riba (dakle pristojna kamera sa flashom). 

 

1. Vredi.

2. Može.

Link to comment
On 4.8.2019. at 2:38, desboj said:

Podiglo mi telefon na miui 10 i android 8.

Čini se da baterija curi malo brže, pre kad ga sa punjača skinem u 6 ujutro dočeka ponoć sa 20-30%, sad mora na punjač u 22, 23h

 

Treba mu vremena da pobriše stare gluposti iz prethodne verzije OS-a. Može mu se pomoći brisanjem keša svih aplikacija, startovanjem cleaner-a i gašenjem telefona na par minuta, a ja, pošto nemam vremena/poverenja da sve to radim, uradim factory reset posle apdejta na novu verziju, pa sve aplikacije ponovo instaliram.

 

edit: ružniji deo priče je da prilikom svakog većeg apdejta hoće da mu podebili GPS, treba mu večnost da se nakači.

Edited by Anonymous
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...