Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

Promenili su malo roster

Doveli su Dundjerskog iz FMP-a i Radenkovica

Valjda je tu i Nikola Malesevic sto je igrao po USA i dosao im je Jevta iz Radnickog, doveli su Camparu iz Vojvodine i jos neke mlade igrace iz Uzica, Cacka, Konstantina (Nis). Ostali su im neki igraci i prikljucili su par svojih juniora.

E sad, kad je vec iskrslo da ce igrati ABA ligu, verovatno ce dovesti i par iskisnijih igraca

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Ljudi jeste li vi gledali tko je igrao za Metalac u Super Ligi? Izmedju ostalih Petar jebani Popovic, Bakic i Cakaravic. Sve talent do talenta. Od ostalih igraca samo par njih ispod 28 - 30 godina. Nema apsolutne sanse da ce oni napraviti prostor i dovesti nekog talentiranog i mladjeg igraca da igra. Cak stovise, sigurno ce dovesti i par stranaca da budu konkurentni takmicarski Ja to nebi razigravao ni u super ligi a kamoli u ABA. Uostalom, vidili smo isti scenario prosle godine sa Radnickim i wild kartom. Po cemu se misli da ce ovo zavrsiti drugacije? 
 
Zelim i ja da igraju 4 srpska kluba u ABA ali to treba biti na zdravim osnovama i zdravom razonu. Jednostavno, Metalac nece imati dosta prihoda da pokrije trenutni budget tima za punu godinu, da plati 150k za wild kartu, da ulozi jos 50k minimalno za dvoranu i kojih 100 - 150k za dodatna pojacanja. Po meni je to samo bacanje para. Jedini nacin da klubovi budu konkurantni i igraju na tom nivou u ovim manjim sredinama je Megin model i ono sto je pomalo radio Covic sa FMP-om, mlad i jeftin tim sa talentiranim igracima i samo par veterana, dobar omladinski pogon i prodaja igraca da se zatvori budget kluba. E sad da se tako nesto napravi treba se vremena, dobar trener,  skautning, njuh za igrace ili da je vlasnik kluba neko kao Zalizani :misko: . Metalac nema nista od toga tako da predvidjam u najboljem slucaju ispadanje nakon ove godine ili kroz zadnje mjesto u ABA ili kao 4-ti u Super ligi, i sliazak u nizi rang. a u najgorem, ispadanje, tuzbe igraca za neisplacene premije, prozivanje grada Valjeva i drzave od strane kluba da nece da pomognu i gasenje kluba. 

 

sta je problem sa bakicem, cakarevicem i popovicem? to su taman igraci kakvi su trebali metalcu za nivo takmicenja koji su igrali i za njihove ambicije u istom

ne vidim zasto bi metalac ili bilo koji klub ( a ispada da je to svaki klub koji nije zvezda ili partizan) imao obavezu da razigrava mlade igrace

pored toga i mega i fmp (i onaj, a i ovaj sad) uopste nisu dobri primeri, jer oba ta kluba imaju monopol na mlade igrace iz srbije

takvih klubova u srbiji moze biti jedan ili dva istovremeno

nemamo mi jednostavno toliko kvalitetnih mladih igraca da bi vise klubova funkcionisalo na tim osnovama

a model sa "proverenim" iskusnim kosarkasima i jeste jeftiniji od razigravanja gomile mladih igraca (ako ih dovodis po trzisnoj vrednosti i nemas pravo preceg otimanja)

od "jebenog" petra popovica znas sta mozes da ocekujes, od klinca to ne znas

i onda ti treba ili dosta klinaca, pa da iz kvantiteta ispliva kvalitet ili dovesti najtalentovanije mlade igrace koji su vec dali naznake da ce od njih postati ozbiljni seniori, ali to takodje kosta

pored cene mladih igraca, tu je i cinjenica da moras u ekipi imati barem jednog, dvojicu iskusnih kvalitetnih (ako pricamo o aba ligi, onda ovi koje si nabrojao svakako nisu taj nivo) da bi podigli trenutni kvalitet ekipe i da bi klinci od njih ucili, ako nisi misko ili covic tek takvi igraci mnogo kostaju, posebno ako ti klub nije stacioniran u beogradu i ako ne igras evropska takmicenja

 

dodje se do toga da je ekipa sastavljena od mahom igraca u godinama sa visegodisnjim iskustvom aba lige, i po kojom godinom internacionalnog iskustva iz rumunije, ukrajine, uz dva stranca i po kojim mladjim igracem daleko najracionalnija

 

zabluda je da kosarkaski klub na ovim prostorima moze da opstane od prodaje igraca, mislim da svi prave vece ili manje minuse, a da prezivljavaju od sponzora ( da li u pravom smislu ili lokalnih entuzijasta koji naprosto vole kosarku) ili su direktno na drzavnom/gradskom budzetu ili najcesce kombinacija jednog i drugog

 

a ako neki srpski klub zasluzuje da se nadje u ABA posle ova tri, onda to svakako jeste metalac

godinama su cetvrti po kvalitetu (od postojecih) u zemlji, imaju novac da plate cenu ucesca, a na kraju krajeva imaju i tradiciju plus nisu jos jedan beogradski klub

oni meni ne deluju kao divlji projekat, bar ne na tom nivou divlji koliko je to bio radnicki

i ne vidim sto su vidjeni za ispadanje, kad i nemamo naznake ko ce igrati za njih

Link to comment

ne znam da li je djukanovic izasao iz kluba, ali ako nije bice zanimljivo gledati kako vodi utakmice u aba ligi. toliko je ozbiljan klub da predsednik dovede trenera, posadi ga na klupu i vodi utakmicu.

Link to comment

Bilo je po novinama da je otišao, to jest da je smenjen. Valjda je kap koja je prelila čašu bilo postavljanje sina za kapitena i odbijanje da se dovede bilo ko na njegovoj poziciji.

Link to comment

ne znam da li je djukanovic izasao iz kluba, ali ako nije bice zanimljivo gledati kako vodi utakmice u aba ligi. toliko je ozbiljan klub da predsednik dovede trenera, posadi ga na klupu i vodi utakmicu.

cudo nevidjeno. tako nesto ne postoji ni u naznakama u nekom od ova tri preostala kluba u srbiji

Link to comment

cudo nevidjeno. tako nesto ne postoji ni u naznakama u nekom od ova tri preostala kluba u srbiji

 

pa jeste, ja to ranije nisam vidjao, da predsednik kluba vodi utakmicu bukvalno.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...