Jump to content
IGNORED

Tour de France 2014


malkin

Tour de France 2014  

21 members have voted

  1. 1. Ko osvaja Tour de France 2014?

    • Jurgen van den Broeck
    • Alberto Contador
    • Rui Costa
      0
    • Chris Froome
    • Tejay van Garderen
      0
    • Bauke Mollema
    • Vincenzo Nibali
    • Joaquim Rodriguez
      0
    • Andrew Talansky
      0
    • Alejandro Valverde
  2. 2. Ko osvaja zelenu majicu?

    • Mark Cavendish
    • John Degenkolb
    • Arnaud Demare
      0
    • Andre Greipel
      0
    • Marcel Kittel
    • Peter Sagan
  3. 3. Ko osvaja belu majicu?

    • Romain Bardet
    • Ion Izaguirre
    • Michal Kwiatkowski
    • Rafal Majka
    • Thibaut Pinot


Recommended Posts

Ne bi bilo fer, kada bi se o tome govorilo kao o naucnoj cinjenici, samo govorim o utisku. Opusteno.

 

A nadajmo se da ce zaista sledece godine svi biti tu zajedno sa Viginsom i Kintanom pa da bude prava borba.

Link to comment
  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    202

  • freakns

    106

  • Garnirung

    40

  • Nemanja Posrbica

    35

Virtuelne trke su...virtuelne

Na svaki argument da je Nibali stvarno bio dovoljno jak da se trka sa ovom dvojicom, dođe po 5 stvari koje kažu da bi njih dvojica pocepali sve ostale.

Možda je Froome bio nesiguran, pa je padao ili je Contador bio nesiguran, pa je išao polako po blatu. Ali je možda i Nibali bio nesiguran kada prebaci u pogrešnu brzinu pa mu Contador da 4-5 sekundi u poslednjim metrima etape. Ili je posle, u onoj etapi kad je vraćao žutu od Gallopina, bio nesiguran kad napadne na 4 km i napravi celih 15 sec. Froome je prošle godine tako davao bukvalno čitave minute i to jačoj konkurenciji. To je bilo rasturanje, a ovo Nibalijevo nije na tom nivou.

 

Sve u svemuTM, nije fer pričati o nekim asterisku na Nibalijevoj tituli zato što je neko pao sa bicikla, ali vala nije fer ni pričati da bi neko dobio Froomea ili Contadora da su ostali u trci.

Akobogdasrećeizdravlja, 2015. će svi biti tu, pa ćemo da vidimo i uživamo...

nije isto kada ti tempo diktira Richie Porte pa onda zapizdis poslednja 3 km, a nije isto kada ti Nibali krene 10km pre kraja sa podizanjem tempa... da vidimo kako ce tada da odsprinta ta 3km... to se videlo najbolje na poslednjoj brdskoj kada ga je Nairo isamarao, dok ove godine niko nije bio ni blizu da isprati Nibalija.

i ne znam kako je to bila jaca konkurencija. Nairo tamo, Nibali ovde. imao si jos i Kreuzigera, ali on je vozio za Contadora...

jedino sto se slazem jeste da nije fer voditi SBBKBB price. mozda bi Nibali razvalio i Froomea, a mozda bi se zakucao u zid na nekoj planinskoj da je pokusavao da isprati Froomeu svaki napad ili da ga slomi tempom. nikada necemo znati...

Link to comment

Freak, koju si ti trku prošle godine gledao? :)

 

Froome je  napadao na 7 km do kraja i davao bukvalno svima minute. To je bilo rasturanje. Izgledali su kao jebeni fašisti koji idu i uništavaju sve na šta naiđu. I rasturio je Contadora. Pametnom dostaTM, a plus su tu bili i svi ostali. Tj nije bio Nibali, koji je posle izgubio Vueltu od matorog Hornera.

Nibali se ove godine "trkao" protiv Tiboa, Peroa i tog nesretnog Valverdea.

Ova dvojica su pali, odustali i možemo samo nagađati šta bi bilo, ali ko je gledao obe trke prosto zna da je Froome 2013 bio mnogo dominantniji pobednik od Nibali 2014. Ne umanjuje to Nibalijevu pobedu ni za mrvu, ali to je tako.

I kad ti malkin izbaci vremena na Hautacamu onda ti teraš priču u čistotu biciklizma, a kad se spomene stil i način na koji se pobeđuje onda teraš na Portea...

Kakve su ti to fore? :) Voliš Nibalija, pa zato? Volim i ja Pinoa i baš mi je drago zbog ovog stvarno fenomenalnog uspeha, ali bilo bi dosta neozbiljno da pričam da bi on ostao na podijumu i da se nisu desili ovi padovi.

 

edit: typo

Edited by omiljeni
Link to comment

rasturio raspalog Contadora... Contador je prosle godine bio uzasan, Kreuziger ga vukao 90% trke, ovaj nije mogao sam...  a ostatak koji je Froome rasturio su bili Mollema, koji je ovde prvi otpadao na svakom brdu, Fugslang koji je ovde vukao NIbalija, Purito i Nairo... i isti taj raspali Valverde. ja ne znam sta je tu toliko dominantno?! ja ne tvrdim da Froome ne bi pobedio, samo mi je citava usporedba glupava. uostalom, mozes pogledati 2012, pa ce ti biti jasno da je Nibali jedini koji je tada napadao Wigginsa i Froomea, i sjajno je to radio iako nije imao nikakvu pomoc jer je Basso bio prvi vozac Liquigasa

Link to comment

Kad se vec pominje kako je Nibali izgubio Vueltu od matorog Hornera, fer je pomenuti da je prije toga osvojio Giro...

 

Pricati o mogucim scenarijima da su bili ovi je nepotrebno, prosto jer ne znam sta bi bilo. Znamo da je Nibali i prije velikih brda imao dobru prednost koju bi morao da brani. Sigurno da bi i dalje bio favorit, jer je ipak dovoljno jak da cuva 2 minuta [iako su i Contador i Froome generalno vjerovatno jachi vozachi].

 

Froome je prosle godine izgledao neprirodno jako, da ne kazem sumnjivo. U jacoj konkurenciji. Nibali je razbio ipak vozace koji su objektivno slabiji. S druge strane, i Froome je prosle godine imao stvari koje su mu isle u prilog, a to je vjerovatno najslabiji Contador ikad [Cunego je bio jachi na nekim etapama!], a najveci konkurent mu je bio momak kojem je to bio prvi tour. Da je Nibali preskocio Giro i isao na Tour, vjerovatno bi on bio prvi konkurent Froomeu [ali bi vjerovatno i on izgubio].

 

Sve u svemu, ne mozemo znati sta bi bilo da su Contador i Froome ostali u trci, ali moj utisak je da je Contador bio u vrhunskoj formi i vjerovatno jachi od obojice.

Link to comment

Froome je prosle godine izgledao neprirodno jako, da ne kazem sumnjivo. U jacoj konkurenciji. Nibali je razbio ipak vozace koji su objektivno slabiji......ali moj utisak je da je Contador bio u vrhunskoj formi i vjerovatno jachi od obojice.

 

 

+1

To bi bilo to.

 

A Freak k'o Freak, sad tu može izvlačiti zaključke kako je TDF 2013 bilo očajan jer je Contador tada bio raspadnut. A ovamo će da mi žmuri na činjenicu da je 2. mesto uzeo 1 mountain-biker u maltene 40. godini života...

 

To podsećanje na Vueltu i Hornera...neko ko bi trebao da se trka sa Contadorom i fašistima iz Sky na TDF mora biti dominantan u Italiji i Španiji. A izgubiti od Hornera nije dokaz neke vrhunske snage i forme. Nemam nameru da potcenim Giro i Vueltu, ali zna se šta je šta.

Link to comment

Jasno, samo sto cinjenica da je te godine osvojio Giro donekle opravadava neosvanjanje Vuelte. Nije bash lako osvojiti obje trke u jednoj sezoni..

Link to comment

Ja mislim da je prica sbb kbb da su ova dvojica bili tu do kraja samo bespotrebno omalovazavanje Nibalijeve pobede. Da su se ovi razboleli i povredili pre trke, ili da nisu ni trebali da voze, pa i da kazes da nije imao konkurenciju. Ali obojica su vozila istu trku sa njim i iz nje ispali jer nisu bili dovoljno dobri na biciklama, pa su padali i zbog tih povreda odustajali. Dovoljan razlog da se pobeda Nibalija smatra skroz čistom.

 

I plus sto je u trenucima njihovog odustajanja imao solidnu prednost nad obojicom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...