Jump to content
IGNORED

Belgija - SAD, 01.07. 22:00

malkin

Belgija - SAD  

31 members have voted

1. 1. Ko prolazi u četvrtfinale?

Recommended Posts

Kasiljs brani u Real Madridu.  Koga bi golmana pre hteli da vidite u timu za koji navijate, Kasiljasa ili Hauarda?

Kasiljasa.

Howard je sinoc kod gola opet loshe pokrio ugao. To mu se redovno desava. Bez obzira sto je imao fenomenalnu noc, ali necemo sad od njega praviti... Kasiljasa. 

Edited by gervasius twinkleminkleson
  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• malkin

33

• stoka

30

• bergasa19

27

• Zhota

40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zanimljivo je kako je Lukaku kod oba gola izdrzao jake startove, prvo kad je povukao onu kontru, a posle i start na njega pri sutu. Nije mi jasno kako je prespavao prva 3 kola.

BEL izgleda polako dize formu, ovako rastrcani ce unistiti tromu i sporu ARG.

Šta ti nije jasno. Ovde je ušao u igru poslednjih pola sata, kada je veći deo protivničkog tima bio crknut. Plus je sam po sebi životinja i ispostavilo se da je Vilmots odradio savršenu stvar time što ga je čuvao na klupi, jer je verovatno pretpostavio da će biti tvrdo i da postoji dobra šansa da ostane nerešeno. U takvoj situaciji, to je bilo skoro kao da odraslog pošalješ među decu.

Kasiljasa.

Howard je sinoc kod gola opet loshe pokrio ugao. To mu se redovno desava. Bez obzira sto je imao fenomenalnu noc, ali necemo sad od njega praviti... Kasiljasa. 

Тја. Човек је имао најбољу партију на СП од 66-те. Прецењен је. :fantom: Хауард је један од десет голмана на свету у последњих петнаестак година. Можда није Илкер или Буфон,који  су најбољи голмани у генерацији или можда дуже али је врхунски голман. 

Тја. Човек је имао најбољу партију на СП од 66-те. Прецењен је. :fantom: Хауард је један од десет голмана на свету у последњих петнаестак година. Можда није Илкер или Буфон,који  су најбољи голмани у генерацији или можда дуже али је врхунски голман. 

I? Ne samo da je imao najbolju partiju na prvenstvima sveta, već je verovatno najbolji golman prvenstva, jer je u svim mečevima imao brdo odbrana i najzaslužiji je što je SAD stigle do 1/8 finala. Opet, to ne znači da je potcenjen, niti da je precenjen. Brani u skladu sa svojim renomeom i kvalitetom. 8 godina u Evertonu je više nego soldina karijera, ali mislim da nije za nešto bolje. Postoji bar 20ak boljih golmana na svetu u ovom trenutku. Kao i u svim aspektima fudbala, napreduje se i u radu sa golmanima.

Mene generalno iritira taj hajp oko igrača tokom prvenstva sveta. Ispade na kraju da se samo tu proverava kvalitet, a ne na stotinama mečeva koji igrači odigravaju u svojim karijerama. Po toj logici El Hadji Diouf je trebao da bude jedan od najboljih igrača sveta, a ne jedan od najvećih promašaja u svetu fudbala. Fudbal nije svetsko prvenstvo, fudbal se igra svake godine po 10 meseci, a ne svake četiri po jedan.

---

Generalno SAD je pokazao solidan fudbal na prvenstvu sveta. Na krilima dobrog otvaranja prvenstva sveta (gola u prvom minutu) sa napravili ovo što su napravili i to je više nego dovoljno, da ne kažem previše. Pisali smo na topicu o meču sa Ghanom i ispravljam se za Howarda i Dempseya (dok je igrao poslednje sezone za Fulham), koji spadaju u onu top500 igrača uz Beasleya (iz PSVa). Perspektiva je i dalje slaba i prilično se zasniva na to koliko će igrača da im proizvede Evropa, kao što je Green iz Bayerna, koji ima potencijal da verovatno bude najbolji igrač SADa svih vremena. Yedlin bi mogao biti zanimljiv za evropsko tržište, ali će morati da poradi na odbrani.

Generalno SAD je pokazao solidan fudbal na prvenstvu sveta. Na krilima dobrog otvaranja prvenstva sveta (gola u prvom minutu) sa napravili ovo što su napravili i to je više nego dovoljno, da ne kažem previše. Pisali smo na topicu o meču sa Ghanom i ispravljam se za Howarda i Dempseya (dok je igrao poslednje sezone za Fulham), koji spadaju u onu top500 igrača uz Beasleya (iz PSVa). Perspektiva je i dalje slaba i prilično se zasniva na to koliko će igrača da im proizvede Evropa, kao što je Green iz Bayerna, koji ima potencijal da verovatno bude najbolji igrač SADa svih vremena. Yedlin bi mogao biti zanimljiv za evropsko tržište, ali će morati da poradi na odbrani.

Generalno, fudbal u SAD je u ekspanziji, I ovaj uspeh ( I kontinuitet koji imaju na svetskim takmicenjima ) je potpuno zasluzen. Igraju fudbal, sa svim fizicko/tehnickim ogranicenjima koje poseduju, igraju ga svih 90 ili 120 minuta, I za njih nije fraza reci da ostavljaju srce na terenu. Za razliku od nas,  koji cesto potcenimo protivnika, ostavljajuci razne delove tela na terenu u jos cesce visokoj travi pod teretom sudijskih nepravdi I svetskih zavera.

SAD bi sa igracima naseg tima a sa njihovim mentalitetom i pristupom igri  bio u samoj zavrsnici ovog prvenstva. Upravo zbog te cinjenice ja se ne brinem za njihovu buducnost.

Mene generalno iritira taj hajp oko igrača tokom prvenstva sveta. Ispade na kraju da se samo tu proverava kvalitet, a ne na stotinama mečeva koji igrači odigravaju u svojim karijerama. Po toj logici El Hadji Diouf je trebao da bude jedan od najboljih igrača sveta, a ne jedan od najvećih promašaja u svetu fudbala. Fudbal nije svetsko prvenstvo, fudbal se igra svake godine po 10 meseci, a ne svake četiri po jedan.

---

Прво нема двадесет бољих голмана, пет до шест највише.  СП је специјално место, где још терор новца не прописује ко ће да игра и да побеђује. Нема ЛШ нема дугова који се опраштају једнима а други се кажњавају, игра се са лимитираним бројем врхунских саиграча, притисак је знатно већи. СП дође као онај завршни најтежи испит после кога се улази у легенду. Дијуф ти је потпуно неприкладан пример, кога си извукао онако на силу да би покушао да ојачаш своју тезу. Ево ти га Роналдо, све има да буде један оод највећих свих времена, али то никада неће да буде, јер није вођа, има храброст врапца и то је то. МОже да даје по стотину голова док игра са Касиљесом, Рамосом, Ди Маријом, Бејлом, док га лоптама храни Модрић, али кад треба да повуче групу својих земљака, да реши утакмицу, разигра, направи тим бољим ништа. 

Што се Америке тиче нешто сам размишљао и мислим да је проблем у начину на који се клинци овде баве фудбалом. То је од почетка за њих организована активност, нема никакве спонтаности нити вица. Машта се не негује, нго се инсистира на савршеном познавању елементарних ствари, правом аутоматизму. Још кад се узме у обзир да је већина тренера из Енглеске која је 'позната' по томе како се добро ради са клинцима онда мене резултати не изненађују. Јелдин је дечко који је као и Грин млад, одиграо ни целу сезону, логично је да има места за паредак и учење.

Danas na poslu potpuna euforija uz blago manijakalni momenat grupnog cepanja američke zastave ko na kakvom iranskom tim bildingu. Zanimljivo je što su mi svi do jednog rekli da bi pre da ispadnu od Argentine u četvrtfinalu nego da izgube od Holanđana u polufinalu. Naravno, od tad sam svim srcem uz Belgiju za prolazak u to polufinale :D

Danas na poslu potpuna euforija uz blago manijakalni momenat grupnog cepanja američke zastave ko na kakvom iranskom tim bildingu. Zanimljivo je što su mi svi do jednog rekli da bi pre da ispadnu od Argentine u četvrtfinalu nego da izgube od Holanđana u polufinalu. Naravno, od tad sam svim srcem uz Belgiju za prolazak u to polufinale :D

Hvala za  dojavu :naughty: 

Football at its best! :ziga:

vidiš ja sam stekao skroz drukčiji utisak o Adervajreldu. delovalo mi je da je defanzivno odigrao odlično. nije ga bilo nigde u napadu, ali to mi je delovalo kao da je planirano.

a i Miraljaš je onako svež imao nekoliko solidnih epizoda u napadu (mada je i grešio).

Sta znam, rekao bih da od njega i nije moguce ocekivati ikakav ofanzivni doprinos i da to nije do taktike i deo plana vec proizvod njegovih mogucnosti. Stoper ne moze da pruzi previse na beku, jednostavno je potreban sasvim drugaciji skillset. Mada mi nije jasno zasto barem nije sposoban da obicnim kretanjem izvlaci jednog igraca na sebe i otvara prostor krilu u sredini, al ajde, Mertens je ionako zazuljen igrac, ne verujem da moze da cini nekog boljim.

Defanzivno je duvalo po obema stranama, ali to nije do njega ili Vertonghena. Krila su slabo pomagala i Amerikanci su najvise pretili centarsutevima. Dok su obe ekipe drzale gard, posle je bilo svacega. Ali ono sto je problem kod Alderweirelda je sto je umalo defanzivnim propustom izbacio ekipu sa prvenstva. Kod sanse Wondolowskog je stajao nekih 2-3 metara iza ostatka poslednje linije ekipe. Sta je radio, gde je bio - verovatno samo on zna. Ako si vec bolno limitiran u jednom segmetnu igre onda u drugom moras da igras bez greske da bi bio barem na nuli. Ovakav kiks je jednostavno nedopustiv. A bilo je jos nekoliko situacija gde je ispadao ostavsi napred i gde je dozvoljavao da mu probiju iza ledja. Ne znam, ja ne vidim ikakav smisao drzanja istog u timu a da nije na svojoj poziciji. Gubis ga onde gde moze da odigra, a ne dobijas nista. Meni je on nit smrdi, nit mirisi igrac, sasvim je ok za dubinu na stoperu, ali na boku je kao riba na suvom. Sta ce im uraditi ekipa koja ume da eksploatise mismatch tek cemo moci da vidimo.

Mirallas je poprilicno neozbiljan igrac, sve sto je uraio valjano sinoc uspeo je da upropasti.

• Create New...