Jump to content
IGNORED

Drift Race


April

Recommended Posts

Juče prvi put išao ciljano(već izvesno vreme pomažem Fanđu i ekipi nešto oko organizacije ali nikad nisam našao vremena da posvetim celo popodne takmičenju). Bili na Adi Huji, koja je kao stvorena za takve manfestacje. Prošlog meseca čini mi se Čačak, pretprošlog Kraljevo. Dobra poseta, super vreme, ekipa frikovi iz Nacionalne klase, pozitiva skroz. Žena milion. Golih.

 

25k7dp0.jpg

 

2z730o0.jpg

 

16k9pg5.jpg

 

4jt1uf.jpg

Link to comment

Meni ovo skroz bzvz. Mislim, kontam da treba vozacka vestina i sve to, ali mi je ceo koncept nekako zaludan, jebes auto-sport u kome se dodeljuju ocene za umetnicki dojam kao da je u pitanju klizanje ili vec stogod... :fantom:

Link to comment

Meni ovo skroz bzvz. Mislim, kontam da treba vozacka vestina i sve to, ali mi je ceo koncept nekako zaludan, jebes auto-sport u kome se dodeljuju ocene za umetnicki dojam kao da je u pitanju klizanje ili vec stogod... :fantom:

Razumem, stvar ukusa.

 

Meni se dopada u ovoj fazi entuzijazma, slave neumrli duh Nacionalne klase, sami plaćaju svaki branik koji im otpadne i imaju publiku koja u prebogatoj nedeljnoj ponudi između fudbala, Vimbldona i Kecmana odabere baš njih.

 

Posebno mi se dopada što je u trkama fokus na vozaču: recimo, često se dešava da jedni drugima pozajmljuju automobile u slučaju defekta, što znači da je još uvek veština ispred tehnike. Na klasičnim auto trkama to odavno nije slučaj; mada nisam frik i ne pratim intenzivno, dosta sam ljudi iz auto sporta upoznao još sredinom devedesetih jer sam im dizajnirao automobile, pa sam ih pratio i više nego što me zaista zanimalo.Tu su iznenađenja retka, pobeđuju uglavnom iskusni vozači sa najboljim automobilima u toj sezoni, manje-više ista lica. U Driftu ima mnogo više trenutne inspiracije, mada nas Hrvati i Slovenci još uvek šamaraju.

 

2njkqx2.jpg

 

29s6bq.jpg

 

dz81ew.jpg

Link to comment

Meni se dopada u ovoj fazi entuzijazma, slave neumrli duh Nacionalne klase, sami plaćaju svaki branik koji im otpadne i imaju publiku koja u prebogatoj nedeljnoj ponudi između fudbala, Vimbldona i Kecmana odabere baš njih.

 

Da, ovo je naravno za svaku pohvalu! :)

 

Uostalom, ako je njima lepo i ako je gledaocima lepo, drugo sta nije mnogo ni bitno.

Link to comment

 ...mada nas Hrvati i Slovenci još uvek šamaraju.

Oduvek i jesu: najpre zbog blizine i dostupnosti materijala, mislim na Italiju i Austriju, generalno vise para, mislim na takozvani standard, a najvise zbog viseg nivoa nekad zvane tehnicke kulture.

U svim sportovima tehnicke sorte su bili bolji, izuzev kratke pojave Bosanaca koji su u automobilizam usli nekim drugim kanalima  :ph34r: .

 

 

 

@ April: dizajniranje?

Edited by namenski
Link to comment

Oduvek i jesu: najpre zbog blizine i dostupnosti materijala, mislim na Italiju i Austriju, generalno vise para, mislim na takozvani standard, a najvise zbog viseg nivoa nekad zvane tehnicke kulture.

 

Išao sam sredinom osamdesetih na Grobnik: to je za nas bila misaona imenica. Opatija posle trke izgleda neverovatno - stotine motora parkiranih identično i prepuni kafići frikova. Mislim da se ni danas ništa nije promenilo, Istrijani i Slovenci prate priču tačno zbog blizine.

 

ndmpae.jpg

 

 

 

 

@ April: dizajniranje?

 

Haha, upadica na mestu, naravno da ne dizajniram automobile, radio sam samo total dsgn karoserija, danas i to sve ređe. Doduše, imao sam prilike i da projektujem spojlere, branike i bokobrane za plastičare, to mi je jedno vreme bilo jako zanimljivo, a tek će biti zanimljivo kad 3d printeri učine alate dostupnijim.

 

Trenutno radim total dsgn dva čamca kabinaša, to ću objaviti kao foto strip na Majstorskom topiku nadam se do kraja jula.

Link to comment

Išao sam sredinom osamdesetih na Grobnik: to je za nas bila misaona imenica. Opatija posle trke izgleda neverovatno - stotine motora parkiranih identično i prepuni kafići frikova. Mislim da se ni danas ništa nije promenilo, Istrijani i Slovenci prate priču tačno zbog blizine.

 

Za danas ne znam, a da je nekad bilo - bilo  :)

Sto se dizajna tice, daj da gledamo, jbg.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...