Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Samo čekam da vidim rečnik pojedinih burnih zagovarača PC varijante kada se desi sledeći fajt na forumu, a oni učestvuju u njemu :fantom:
politicka korektnost ne iskljucuje legitimnost vredjanja.
Link to comment
politicka korektnost ne iskljucuje legitimnost vredjanja.
Ne znam koliko je u redu koristiti poređenje sa retardiranim osobama kao uvredu. Mali korak unapred bi bio korišćenje termina "retardkinja" kad se vređa žena :fantom:
Link to comment
mislim da niste u pravu, ljudi treba da se intimizuju sa recima. bitnije je moje shvatanje reci, nego opste znacenje. tako recimo, ja kad kazem dziber, ne mislim nista lose.
Dok ja, recimo, kada kazem "iskompleksirana malogradjanska snobkinja, licemerkinja i lazna moralizatorkinja" itekako mislim lose. Ali koristim PC govor, pa drzim da je to OK.
Link to comment
A, tako. OK, ja koristim termin "Cigani" jer sam nepristojan i sa namerom da vredjam tu populaciju, a ti si staljinista koji cezne za vremenima kada su ljudi zbog izgovorene reci gubili glavu. Eto, sada razgovaramo na nacin koji ti zelis i ocigledno jedini koji ti je poznat.
ne ja ceznem za vremenom kada su se ljudi oslovljavali pristojno. ciganin nije pristojno reci u javnoj komunikaciji. vicevi su nesto drugo. oni su opsceni po svojoj definiciji i jedna su, po meni, potpuno druga tema. napisati u novinama: ciganin (osim ako se ne koristi u slucajevima izvodjaca tzv. etno muzike i kao deo titule ciganski kralj - kraljica) je jednostavo i znak lose namere i nepismenost.mislim, ovo je glupa rasprava. i necu se vise upustati u nju. jednostavno si zadrt.Sent from Bender's iPad using Tapatalk Edited by kim_philby
Link to comment
Samo čekam da vidim rečnik pojedinih burnih zagovarača PC varijante kada se desi sledeći fajt na forumu, a oni učestvuju u njemu :fantom:
pa da. na primer ja sam poznat po tome sto porucujem stvari tipa 'lazes ko ciganin'.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
napisati u novinama: ciganin (osim ako se ne koristi u slucajevima izvodjaca tzv. etno muzike) je jednostavo i znak lose namere i nepismenost.
Evo, Milogled mi je upravo obećao da više neće pisati "ciganin" po novinama.
pa da. na primer ja sam poznat po tome sto porucujem stvari tipa 'lazes ko ciganin'.
Verujem, ali ja ne znam za to, niti sam to rekao. Edited by henrik larsson
Link to comment
Evo, Milogled mi je upravo obećao da više neće pisati "ciganin" po novinama.
a ti? sta ti mislis?ciganin je termin koji za sobom povlaci celu seriju slika: curke, letece neveste, djurdjevdan, plehane orkestere i muhu blekstazija. takodje i odredjeni socijalni polozaj koji je, kao sto etimologija te reci kaze, nedodirljiv. znaci: prosjaci, lopovi i skitnice losih higijenskih navija koji se ne mogu odvici od tog i takvog zivota (a muceni madjari, srbi i ostali se lome utrkujuci ko ce da pruzi tu pomoc).koriscenje reci rom je za tu zajednicu vazno kao pokusaj da se emancipuju od tog taloga znacenja. biti ciganin/rom je vec drugacije danas nego pre 100 godina. imas rome advokate i lekare. u finskoj imas rome protestante koji zive kao neki amisi. rec ciganin ni ne pocinje sve njih da opisuje ali ih sve smesta u jednu kosaricu.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Ovo su neke mnogo jake interne fore, ili su Šiptar i Cigan i dalje legitimna tema, danas, na ovom forumu? Zajebavate se jel da?

Ja sam evidentno gresio time sto sam mislio da naziv Siptar nema losu konotaciju, obzirom da Albanci izvorno tako nazivaju svoju zemlju.
U Albaniji nema, a u Srbiji ima :mellow: Kako je to komplikovano jbt, pući će mi glova
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...