Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

ovde jos u nekim selima ima pabova na kojima stoje natpisi 'no travellers', da ne idemo dalje. odvratno je kako se ti ljudi tretiraju. to sto kar radi trebalo bi biti drustveno nedopustivo taman toliko koliko je nedopustivo zajebavati se na racun svih ostalih neravnopravnih grupa.

 

kar ovde podilazi svojoj publici - belim seoskim dobrostojecim internet levicarima koji imaju razumevanja za sve sto nema veze s njima i njihovim zivotima. al im razumevanje ode u majcinu cim vide karavan koji bi se mogao parkirati na zelenoj povrsini u blizini njihovih kuca. tu odmah krece halabuka i progon. ono sto se desavalo u filmu cokolada je ovde uobicajeni tretman. mozda malo vise ispod zita al to je to. nista se tu nije promenilo.

 

a kar ako bas zeli da provocira, mogao je da potkaci razne koji su u poziciji da odgovore a ne da cipelari najugrozenije.

 

doduse, lako je meni, ja odavno smatram da je kar nemastoviti govnar i gledam da ga izbegnem gde god i kad god mogu.al  kad bi mi neko potkacio frenkija bojla, javlja mi se da bih imao vise razumevanja i stao u odbranu lika i dela. :D

 

 

  • +1 6
Link to comment
14 minutes ago, adam said:

kar ovde podilazi svojoj publici - belim seoskim dobrostojecim internet levicarima koji imaju razumevanja za sve sto nema veze s njima i njihovim zivotima. al im razumevanje ode u majcinu cim vide karavan koji bi se mogao parkirati na zelenoj povrsini u blizini njihovih kuca. tu odmah krece halabuka i progon. ono sto se desavalo u filmu cokolada je ovde uobicajeni tretman. mozda malo vise ispod zita al to je to. nista se tu nije promenilo.

 

 

Ovo ti je praktično većina identitetskih levičara danas. Upravo zato što žive udobno i na internetu, piju vino od 2 evra na izložbama i podržavaju sve planetarno ugrožene iz bezbedne daljine. Kad ih staviš na isti sprat sa jednom srpskom, romskom i filipinskom porodicom, pa još svi delite isti poljski wc, onda se vizure menjaju i odjednom smeta miris filipinskih začina i vrištanje romske dece. Njihova sreća pa im se to skoro nikad ne dogodi.

  • +1 4
Link to comment

ne znam da li na ovako nesto mislite, ali bas sad kod nas imamo situaciju sa Goranom Markovicem, spomenikom i Marnkovom barom. Najblaze receno, bas svinjarija ali mislim da je Kal ovde u pravu 

 

Stav reditelja Gorana Markovića da je spomeniku Stefanu Nemanji mesto u Marinkovoj bari, izrečen u Utisku nedelje, muzičar Dragan Ristić, lider grupe Kal nazvao je u otvorenom pismu, dostavljenom redakciji portala Nova.rs, rasizmom.

 

https://nova.rs/kultura/otvoreno-pismo-dragana-ristica-reditelju-goranu-markovicu/

 

 

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment

ja nisam znao da je marinkova bara sinonim za romsko naselje. u moje vreme je to bila kaludjerica. i da je rekao kaludjerica ja bih i te kako imao problem s izrecenim. ako je to imao na umu - jeste rasizam. 

 

 

Link to comment

sad cu i ja da napisem otvoreno pismo jer neko zaboga mora stati na kraj rasisti goranu markovicu koji vredja nas cestite borcance

 

dragan faking kal pise otvoreno pismo, usracu se....

najjace da je markovic ikakav rasista i da mrzi cigane, i to ceniti samo iz ove nespretne izjave, pa valjda treba ukljuciti jebeni mozak i posmatrati stvari u nekom sirem kontekstu, a ne samo srati i donositi zakljucke na osnovu jedne recenice lika koji ima tipa 80 godina i koji nikada nije dao ni naznaku da je nekakav romomrzitelj. 

na stranu sto po mom misljenju, svaki istinski umetnik sa balkana uglavnom obozava cigane i divi im se na neki nacin, jer su jedinstveni, svoji i furaju svoj fazon zivljenja gde god da se nasli.

 

indy, nemoj da mislis da sam rasista, stvarno nisam

  • +1 4
Link to comment
40 minutes ago, Mos said:

 

Ovo ti je praktično većina identitetskih levičara danas. Upravo zato što žive udobno i na internetu, piju vino od 2 evra na izložbama i podržavaju sve planetarno ugrožene iz bezbedne daljine. Kad ih staviš na isti sprat sa jednom srpskom, romskom i filipinskom porodicom, pa još svi delite isti poljski wc, onda se vizure menjaju i odjednom smeta miris filipinskih začina i vrištanje romske dece. Njihova sreća pa im se to skoro nikad ne dogodi.


Communist-until-you-get-rich-Feminist-un

  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, Svemir Zeka said:

Iskreno, meni ovo više deluje kao elitizam, delovi grada, krugovi dvojke i ostali krugovi, nego kao rasizam.


Pisao sam o tome na nekoj od temi za izbore, ne znam vise ni sta je gde...

Taj izdrkani elitizam ogroman broj normalnih non-SNS ljudi odbija od glasanja za opoziciju, prvo te zavedu time sto o velikom broju tema razmisljaju slicno k'o i ti, i onda urade ovako nesto i prosto iz frustracije dobijes poriv da navijas protiv njih. Koji kurac vise. 

 

  • +1 2
Link to comment

@Plajvi zapravo obrnuto, jedino kad si dole i duboko kaljugi bede možeš da vidiš šta si zaista. Bogat i siromašan žive na dve različite planete i samo dele ponekad zajedničke stanice izmedju. Kad si dole i kriviš za sve nečiju naciju, rasu i političare - onda si desno. Kad si dole i kriviš bogate, korporacije i političare - onda si levo. Promena dolazi odozdo na gore, a ne obrnuto.  Moderna srednja klasa to ne želi da ukapira, ove dole svrstava u deplorables i odustaje od borbe za njih.

  • +1 6
Link to comment
6 minutes ago, Plajvi said:


Pisao sam o tome na nekoj od temi za izbore, ne znam vise ni sta je gde...

Taj izdrkani elitizam ogroman broj normalnih non-SNS ljudi odbija od glasanja za opoziciju, prvo te zavedu time sto o velikom broju tema razmisljaju slicno k'o i ti, i onda urade ovako nesto i prosto iz frustracije dobijes poriv da navijas protiv njih. Koji kurac vise. 

 

e ti si stvarno preosteljiv kad te tako nesto tera da navijas protiv njih

 

to sto neko iz kruga dvojke misli da je bolji od mene iz borce samo zato sto ima manje stanica busom do konja, je prvenstveno pokazatelj njegovog manjka pameti. a posto sam empatican do jaja, meni ga samo bude malo zao. ali prastam. nista strasno

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

Isto rezonujem i ja. :laugh: Medjutim, oni ljudi veruju da im vlast pripada jer su se rodili na Vracar historicalu, a da svi koji ne dele njinu ideju o sopstvenoj superiornosti su magarci. Good luck with that. Ja ionako ne verujem da cu doziveti da na izborima pobedi neko za koga sam glasao, to se nikad do sad nije desilo.

Sta kao, on ce 2x da se rodi, a ostali samo jednom? :D

Edited by Plajvi
Link to comment
ja nisam znao da je marinkova bara sinonim za romsko naselje. u moje vreme je to bila kaludjerica. i da je rekao kaludjerica ja bih i te kako imao problem s izrecenim. ako je to imao na umu - jeste rasizam. 
 
 
ni ja. a nisam znala ni za kaludjericu :blink:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...