Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Verovatno je ovo dobar topik.
 

Idioti iz Tenesija zabranili Mouse

 

Tennessee school board bans teaching of Holocaust graphic novel Maus

 

In the meeting's minutes, the director of schools, Lee Parkinson, was quoted as having said, "there is some rough, objectionable language in this book."

 

 

Members also objected to a cartoon that featured "nakedness" in a drawing of a mouse

 

 

jebote, ima golih miseva :D

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-60153696

Edited by Lezilebovich
Link to comment
6 minutes ago, Lezilebovich said:

Verovatno je ovo dobar topik.
 

Idioti iz Tenesija zabranili Mouse

 

Tennessee school board bans teaching of Holocaust graphic novel Maus

 

In the meeting's minutes, the director of schools, Lee Parkinson, was quoted as having said, "there is some rough, objectionable language in this book."

 

 

Members also objected to a cartoon that featured "nakedness" in a drawing of a mouse

 

 

jebote, ima golih miseva :D

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-60153696

Da, da, sigurno je zbog miševa...

 

https://www.southparkstudios.com/video-clips/dqjk6q/south-park-smiley-face

Link to comment
7 minutes ago, Lezilebovich said:

Verovatno je ovo dobar topik.
 

Idioti iz Tenesija zabranili Mouse

 

Tennessee school board bans teaching of Holocaust graphic novel Maus

 

In the meeting's minutes, the director of schools, Lee Parkinson, was quoted as having said, "there is some rough, objectionable language in this book."

 

 

Members also objected to a cartoon that featured "nakedness" in a drawing of a mouse

 

 

jebote, ima golih miseva :D

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-60153696

 

 

Sigurno nije zato što ih "žulja" holocaust...

Link to comment

Šta je dođavola ovo... natrč'o na twitteru (ne znam ni kontekst, ni ko je ovaj papan... ) Eto oslobodlili se "političke korektnosti" pa vidite našta to sada lići?!

 

 

 

 

Edited by Indy
  • +1 1
Link to comment

To je Džimi Kar, odličan komičar koji je po stilu izuzetan provokator, u svim pogledima i poljima, često ide van granica "dobrog ukusa" ali uvek u tome dobar, kao i ovde. Mislim da je on bio devica i katolik do ranih dvadesetih pre no što se otkrio, vrlo zanimljiva priča. Jako popularan na panel shows i šire, ali je imao jedan ogroman kiks, navatali ga za porez, tu je malo ispao iz milosti.

 

Što se tiče ovog vica, izvučenog i sečenog vrlo tendenciozno, iako se vidi da Džimi nije baš ozbiljan čak i nekome ko ga ne poznaje, odlična minijatura glede hipokrizije novog britanskog ali i evropskog društva gde su cigani, džipos, i dalje građani drugog reda i nisu poželjni kao kolege, sugrađani, komšije.

 

On je ovde pretočio, da ne kažem ukrao, vrlo popularan meme, ovo je para najpoznatijijh varijacija:

 

image.png.8337504ce8afc74101202ec6771a27c9.png

 

image.png.5d56edc20b9eef482a22fada0b9905be.png

 

 

image.png.91c51598f87e26cd294b94c0c5edc422.png

 

 

 

etc. etc.

 

ima ih stotine. A sve zato što je zapravo vrlo aktuelna tema, pogotovo sa čestim tamnoputim izbeglicama na granicama, koji se percipiraju, na kraju dana, i kao cigani..

Link to comment

Mislim da je to iz the Fix serijala sa Netflixa - emisija gde 4 komicara "resavaju" neki od velikih problema. Meni je ta emisija generalno dosta smesna. Cini mi se da se ne bih uvredio da je umesto gipsiz rekao srbi, ali kontam da neko moze da popizdi. Ali je poenta u tome da Kar samo izbacuje na povrsinu ono sto vec postoji i u tom smislu mi deluje da je vise deo resenja, a ne problema. 

  • +1 1
Link to comment

Pogledah tvit, lik je autor nekih knjiga, vrlo se identifikuje i ima svoj krstaški pohod protiv cis vitezova. Samopromotivna stoka, nije ni prvi ni poslednji koji bi na leđima poznatih malo da ućari. Takvi su baš veliki problem.

 

image.png.f4a8ffc34f472f58f1e5679977514335.png

Link to comment
12 minutes ago, Vapad said:

Pogledah tvit, lik je autor nekih knjiga, vrlo se identifikuje i ima svoj krstaški pohod protiv cis vitezova. Samopromotivna stoka, nije ni prvi ni poslednji koji bi na leđima poznatih malo da ućari. Takvi su baš veliki problem.

 

image.png.f4a8ffc34f472f58f1e5679977514335.png

Mikey Walsh je tebi ovde problem?! WTAF?!

 

Nemoj nikad više da mi se obratiš na ovom forumu, ni ti niti bilo ko se s ovim slaže. Vi ste apsolutni UMOBOLNICI

  • +1 2
Link to comment
Just now, Indy said:

Vi ste skroz prolupali.

Sasvim moguce da sam u krivu. Prilicno sam siguran da Kar nije rasista, a sad je samo pitanje da li ovakve sale ili "sale" prave stetu ili ne. Nemam mogucnost da to sagledam, pa samo nagadjam iz svoje vizure

Link to comment
17 minutes ago, Vapad said:

Pogledah tvit, lik je autor nekih knjiga, vrlo se identifikuje i ima svoj krstaški pohod protiv cis vitezova. Samopromotivna stoka, nije ni prvi ni poslednji koji bi na leđima poznatih malo da ućari. Takvi su baš veliki problem.

 

 

Zasto su oni "bas veliki problem", ne kontam ? 

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...