Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

On 14.4.2021. at 20:00, Lezilebovich said:

(CNN)The BBC's diversity chief has said its hit detective series "Luther" is not "authentic" enough.

The show's protagonist, John Luther, played by Idris Elba, "doesn't have any Black friends, he doesn't eat any Caribbean food, this doesn't feel authentic," said Miranda Wayland

 

fascinantno je koliko ti aktivisti ne vide shumu od drveca iduci u sitna crevca istrage poturica.

 

smeta im luther a na bbc1 im ladno u udarnom terminu do skoro isla najnovija sezona serije smrt u raju (death in paradise) u kojoj po tradicionalnom kolonijalnom principu na karibijsko ostrvo mora da dodje belac iz londona da im resava ubistva. i tako, evo, deset celih sezona bez frke, bez problema, bez jedne jedine zamerke. niko ni rec! :frust:

 

ja evo vec godinama cekam da neko ukapira i pobuni se al niko nista.

  • +1 3
Link to comment
On 7.4.2021. at 16:32, ultra plasticni said:

U svakom slucaju ne treba pristati na te prave na kretena kao kad prosle godine u ovo vreme isle reklame kako treba da se peru ruke

To je ono bas ispod granice ljudskog dostojanstva ili ono da postoje skolice gde se uci voznja bicikla

Ne znam baš, ne bih se složio s tobom.

Sproveo sam istraživanje u kombinatu kojem radim, koliko mojih kolega pere ruke nakon upotrebe tolaeta (da bih napravio spisak s kime da se rukujem a s kime jok :D).

Rezultat je poražavajuć, odrasli ljudi, porodični, mladi ljudi, (za ženski deo populacije nisam sproveo istraživanje :D).

Elem, da skratim, ne pružam više  ruku aproksimativno 75% muških kolega u firmi.

 

Mislim da treba itekako forsirati takve reklame.

Link to comment



Penis je čist dok ga vanjski faktori ne isprljaju.
...


Ne znam zašto al podseti me na studentske dane kad sam držao ortaku strah u studentskoj poliklinici jer, jelte, nešto ga dole "peckalo" a frka mu bilo da ide sam...

Ukratko prepričano, pregleda doktor rezultate brisa, zove sestru, nešto joj pokaže i ona krene da se tiho kikoće... Ortak u čudu - šta se dešava? Doktor - ništa strašno, streptokoke...dal mu neki antibiotik prepisao ne sećam se, ovaj i dalje - Ali, šta je smešno?
Doktor - znate, streptokoke se obično nalaze u grlu... [emoji12]

Sent from my SM-N950F using

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, mlatko said:

Penis je čist dok ga vanjski faktori ne isprljaju. Eto prave reklame "perite ruke da ne zarazite kur.."

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Perite ruke ako ste jeli ljute papričice.

Link to comment
  • 1 month later...

Spain’s postal service introduces skin-tone stamps to fight racism — and makes the whitest one the most valuable

https://www.washingtonpost.com/world/europe/spain-stamps-racism/2021/05/27/d1885c80-beef-11eb-922a-c40c9774bc48_story.html?utm_source=reddit.com

 

Quote

The darker the stamp, the less value it will have,” the state-owned company, called Correos, said in a news release announcing the launch. “Therefore, when making a shipment, it will be necessary to use more black stamps than white ones. That way, each letter and each shipment will become a reflection of the inequality created by racism.

Neko prima platu za smišljanje ovakvih stvari :smiley_hail:

  • Haha 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Najzad neko u ono što se ne sme. Opasno bi najebao da nije sapatnik.

Mada, moguće je da pravi više štete nego koristi.

 

Quote

 

"I osobe sa hendikepom mogu da budu kreteni i manipulatori"

Majkl Džej Foks rekao je da u ekskluzivnom intervjuu sa magazinom "Pipl" da je svojom ulogom u seriji "The good wife" suprotstavio stereotipima koji se vezuju za osobe sa invaliditetom.

 

Glumac hit-filma "Povratak u budućnost", otvoreno priča o svojoj borbi sa Parkinsonovom bolešću, a u drami "The good wife" glumio je Luisa Kaninga, nemilosrdnog advokata sa neurološkim stanjem.

 

 

"Čitava moja ideja koja stoji iza ovog lika bila je jednostavna. Samo sam pomislio da ljudi vide invalidska kolica ili vide nekoga sa invaliditetom na televiziji, a muzika postaje tiha i mutna, a onda se momak bori sa nekim svakodnevnim zadatkom - poput mene kako pokušavam da stavim lopticu na golf terenu - a oni to konačno uspeju da urade i muzika se diže do krešenda ...", navodi Foks za "Pipl".

 

Naveo je da je želeo da razbije stereotipe o osobama sa hendikepom, jer ih filmovi i serije stalno predstavljaju kao nekoga koga treba sažaljevati i kao osobe koje nemaju mane.

 

" I osobe sa hendikepom mogu da budu grozni ljudi, kreteni i manipulatori, pa je zabavno da se sa svojim likom poigram sa tim konceptom", priznao je Majkl Džej Foks.

 

 

Edited by Malkmus
Link to comment
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...