Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

2 minutes ago, Moonwalker said:

Stetnosti cega?

Deca ce propasti, onemocati, pretvoriti se u monstrume ako gledaju taj gadni prizor, karikiram. Jedno deset komentara je bilo takvih, "sacuvaj boze", "zar je ovome mesto na televiziji" i slicno.

Link to comment
12 minutes ago, I*m with the pilots said:

Deca ce propasti, onemocati, pretvoriti se u monstrume ako gledaju taj gadni prizor, karikiram. Jedno deset komentara je bilo takvih, "sacuvaj boze", "zar je ovome mesto na televiziji" i slicno.


Da beba sisa? Ja moram da priznam da je mene to uhvatilo u WTF modu. A sto se diskutuje o tome? Grudi, ko grudi, beba ko beba, ruca. Nije da smo to jednom videli u zivotu.

 

Pamtim da su majke dojile bebe na plazi i niko zivi nije digao jednu obrvu na to, niti se to kad diskutovalo kao nesto za cimati se. Kazu ti beba ruca i cao zdravo. Pamtim sestru koja «ruca».
 

Mislim da je to neki uvezeni americki puritanski kulturoloski fazon, jer mi se cini da Evropa koja god glede religije ima(la) normalniji i opusteniji odnos prema ljudskom telu. Cak i ovi nasi krajevi koji imaju uticaj orjentalne kulture.

 

Samo bi trebalo neko ko bolje poznaje zaledjinu kulturolosko religijsku tih stvari da objasni. 

 

To zgrazavanje i gadjenje svim i svacim i gotovo «naci» odnos prema telu nije evropska stvar. Koliko je tu upletena komericijala, preparati i hirurgija, a koliko inherentna kultura americkog puritanizma, ne mogu da procenim. 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Srecna sam sto nemam dete/decu. Da mi odrasta u ovakvom zbunjujucem i nenormalnom svetu, no thanks. Imam psa koji je nivou dvogodisnjeg deteta, sasvim dovoljno za mene. 

Odustala sam od bilo kakve razmene misljenja i potpuno sam non pc. I don't give a flying fuck anymore. Moja porodica, muz, pas i familija i najblizi prijatelji... To je sve sto me zanima. 

Mislim da smo trenutno i na vrhuncu pc movement i da ce krenuti u depresivnu krivu. Ljudima je pun qrc preosetljivih.

Zivot je surov, dzungla, bilo i ostalo. Jedino sto ce nove generacije nesposobne dece izrastati, tj. Vec izrastaju, em se nece odvojiti od roditelja em nece znati kako bez njih i onoga sto im roditelji stvore da funkcionisu kad im isti ne budu zivi. 

 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Moonwalker said:


Da beba sisa? Ja moram da priznam da je mene to uhvatilo u WTF modu. A sto se diskutuje o tome? Grudi, ko grudi, beba ko beba, ruca. Nije da smo to jednom videli u zivotu.

 

Pamtim da su majke dojile bebe na plazi i niko zivi nije digao jednu obrvu na to, niti se to kad diskutovalo kao nesto za cimati se. Kazu ti beba ruca i cao zdravo.
Pamtim sestru koja «ruca».
 

Mislim da je to neki uvezeni americki puritanski kulturoloski fazon, jer mi se cini da Evropa koja god glede religije ima(la) normalniji i opusteniji odnos prema ljudskom telu. Cak i ovi nasi krajevi koji imaju uticaj orjentalne kulture.

 

Samo bi trebalo neko ko bolje poznaje zaledjinu tih stvari da objasni. 

 

To zgrazavanje i gadjenje svim i svacim i odnos prema telu nije evropska stvar. Koliko je tu upletena komericijala, a koliko inherentna kultura americkom puritanizma, ne mogu da procenim. 

 

Ne ne, nisam videla celu emisiju, znam za taj isecak od minut i nesto koji je kruzio i u njemu ima bas scena porodjaja od 10-20 sekundi, izvlacenje bebe, sve se vidi (krv, beba), i moj se komentar odnosio na te reakcije koje videh na FB stranici (izmenila sam originalnu poruku, mozda nisi videla).

 

Ovako za dojenje nisam stekla neki utisak da je tabu u javnom prostoru kod nas. U Nemackoj se prica da kao jeste, ali nisam to uopste primetila na uzorcima koje videh, zene doje gde god, nema ruznih pogleda, a neke radnje cak isticu da imaju kutak za mame.

 

Ja inace imam utisak da nama svasta (lose) dolazi upravo iz Amerike, pa mozda i taj puritanizam o kom pricas.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Bar sam uspela da smuvam dvoje neoliberala, jedna mi je super drugarica, drugi poznanik (najcudnije tetovaze i nalakirani nokti na strejt muskarcu od 120kila i 185cm visok).. Taman da imaju o cemu da pricaju 😁

 

Deca treba da se upoznaju sa anatomijom sa 8-9 godina i porodjajima da znaju sta ih ceka... 

I mi smo svi gledali to.. I filmove  da ne pusimo i ne drogiramo se u petom, sestom razredu sa sve crnim plucima i narkomanima kako ubrizgavaju heroin sebi. 

Edited by mustang
Link to comment
21 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ne ne, nisam videla celu emisiju, znam za taj isecak od minut i nesto koji je kruzio i u njemu ima bas scena porodjaja od 10-20 sekundi, izvlacenje bebe, sve se vidi (krv, beba), i moj se komentar odnosio na te reakcije koje videh na FB stranici (izmenila sam originalnu poruku, mozda nisi videla).


A to. Ja pokusavam da izvadim iz malog mozga da li su nama u skoli prikazivali nesto od toga u sklopu nastave (sad ubi me valjda visi osnovne), ali ne mogu da garantujem. Mislim da je to bilo mejnstrim osamdesetih, a gledao se i Opstanak o divljim zivoinjama.

 

Svako dete na selu je videlo kako se radjaju mladunci domacih zivotinja. 


Pa sta ce da rade ako se zateknu kod neke nesrece, da se onesveste i ne pozovu hitnu?
Ne shvatam cime se zgrazavaju, «neestetskim» prizorom ili se gade od krivi i ostalog.

Mislim da i tu postoji globalno sirenje puritanizma.


Kako ce ti roditelji odjednom da suoce decu sa svetom odraslih jednog dana?
Onda ce da pizde jer ne postoju zreli na komandu, a pre toga im nisu nisu dozvolili da sazrele. 

Nesto kontam budalastine koje bolje ignorisati koliko je ko vest i u mogucnosti.
 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
45 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Da si video komentare koje su ostavile pre svega majke na FB stranici "Detinjarije" (bio je samo minut isecka koji je sadrzao i scenu porodjaja)... Razumem da je nekom nesto gadljivo ali ta propaganda stetnosti neceg ovakvog mi je bila tesko zamisliva za 21. vek. Jadna istraumirana deca

 

Ne znam za tu fb grupu. Na ovu emisiju sam slucajno naleteo dok smo cerki pokazivali kakve su ranije bile decije emisije. 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
22 minutes ago, Lezilebovich said:

 

Ne znam za tu fb grupu. Na ovu emisiju sam slucajno naleteo dok smo cerki pokazivali kakve su ranije bile decije emisije. 

 

Postoji internet stranica "Detinjarije" i njen FB ogranak, gde prosto linkuju tekstove. Tema su roditeljstvo, deca, detinjstvo, cesti problemi, razgovori sa strucnim licima. Umeju da budu zanimljivi (neki budu i promasaj) ali nervira me sto u poslednje vreme stavljaju naslove koji su grozni i cesto suprotni od onoga o cemu je tekst, ali su takvi valjda da privuku dosta pregleda. Po komentarima ljudi vidis koliko njih ni ne procita tekst, vec samo krenu da lupetaju. To me je i odbilo pa i ne pratim vise. (Jednostavno ne mogu da izostavim citanje bar nekih komentara a takvi su da pozelis da pobijes sve) Covek bi pomislio da pogotovo oni koji imaju decu su postali nesto...saosecajniji, spremniji na pomoc, da gledaju stvari iz nove perspektive, ali jok. Tek je tekst o postporodjajnoj depresiji doneo toliko morbidnih komentara (i opet, vodile su upravo majke, kojima je valjda sve islo tip top i ne mogu da shvate da neko ima drugo iskustvo)

  • +1 1
Link to comment

Ljudi često ne mogu da shvate da neko ima drugo iskustvo... I uveko ono "ali meni je"... Pa tebi je, jebem te, meni nije, meni je drugačije...

 

A zgražavanje je postalo čin objave "normalnosti", pa se tko zgražava, nad najnormalnijim stvarima da bi se nešto glumatalo....

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Postoji internet stranica "Detinjarije" i njen FB ogranak, gde prosto linkuju tekstove. Tema su roditeljstvo, deca, detinjstvo, cesti problemi, razgovori sa strucnim licima. Umeju da budu zanimljivi (neki budu i promasaj) ali nervira me sto u poslednje vreme stavljaju naslove koji su grozni i cesto suprotni od onoga o cemu je tekst, ali su takvi valjda da privuku dosta pregleda. Po komentarima ljudi vidis koliko njih ni ne procita tekst, vec samo krenu da lupetaju. To me je i odbilo pa i ne pratim vise. (Jednostavno ne mogu da izostavim citanje bar nekih komentara a takvi su da pozelis da pobijes sve) Covek bi pomislio da pogotovo oni koji imaju decu su postali nesto...saosecajniji, spremniji na pomoc, da gledaju stvari iz nove perspektive, ali jok. Tek je tekst o postporodjajnoj depresiji doneo toliko morbidnih komentara (i opet, vodile su upravo majke, kojima je valjda sve islo tip top i ne mogu da shvate da neko ima drugo iskustvo)

Nije im išlo tip top nego su zaboravile kakve su bile, a i nisu mogle vidjeti same sebe.

Link to comment
16 hours ago, Lezilebovich said:

Ne  znam za koju je temu ovo pitanje, pa moze i ovde...

Spoiler

 

 

 

 

Od 17:00... Da li bi to moglo biti danas prikazano na televiziji...

Bajford je jednom prepričao razgovor s kolegama iz BBC-a. Pitali su ga šta mu se u Beogradu sviđa. On je na opšte zaprepašćenje rekao: "Sloboda". Nije im 

bilo ništa jasno, jer diktatura, ... On je rekao da ima punu slobodu da svoj posao radi kako hoće. Koliko mi je poznato ovo je radio on.

 

Svojevremeno je u Utisku nedelje Biki K. čudila što se arhitekta Bakić buni protiv mešanja Vučića u sve i svašta, a radio je u totalitarizmu. Odgovorio je da se njima političari nisu mešali u to kako će da prave puteve, mostove i hale. 

 

Edited by duma
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Ljudi često ne mogu da shvate da neko ima drugo iskustvo... I uveko ono "ali meni je"... Pa tebi je, jebem te, meni nije, meni je drugačije...

 

A zgražavanje je postalo čin objave "normalnosti", pa se tko zgražava, nad najnormalnijim stvarima da bi se nešto glumatalo....

Pa i ti se eto zgrazavas nad zgrazavanjem i nama jadnim zgrazavacima. Znaci normalan si i tebi je sve to tvoje korektno.

Link to comment

Jesu li u komunizmu arhitekte i prostorni planeri potpuno samostalno i bez mešanja političara primenom struke i samo struke odlučili da podignu ono sranje od rakete u Užicu?

Link to comment
20 minutes ago, duma said:

Svojevremeno je u Utisku nedelje Biki K. čudila što se arhitekta Bakić buni protiv mešanja Vučića u sve i svašta, a radio je u totalitarizmu. Odgovorio je da se njima političari nisu mešali u to kako će da prave puteve, mostove i hale. 


A on ili bilo ko od njih se satro mesa kao politcar?Kao i ostali slicni primerci u okruzenju ili globalno. Ajde, sto bi rekao Bili Piton. :D

Nego Bakic nije mogao da joj odgovori kako treba. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...