Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Mene samo nervira to što zbog osjećaja stida koji imaju jer su oni drkali te iste crnce sad nam nabijaju preko PC to da je bilo šta što ima veze sa upotrebom riječi crni/crno rasističko. Kontekst je bitan. Kod Srba i na Balkanu jebem ga, ne može biti negativan jer mi nismo imali robove. Šta sad, kera ne možeš zvati ni Mrki, Crni, Garavi ili kako već (varijacije na black što je isto prokazano, Afroamerikanac je PC) jer je Amerika i pola Evrope napredovalo na znoju i krvi robova, a crnci jedni druge zovu my nigga. Znači njima taj izraz kao izraz ne smeta, smeta im kad to zloupotrebljava opresor. I to mi je ajde i ok, ali na našim prostorima mi nismo opresori iako ne sporim da ima idiota koji su rasisti. Kontekst. A ovo ostalo je klasično nabijanje ostatku bijele populacije osjećaja krivice za to što su određeni bjelci činili crncima. Ameri neka se stide odnosa prema crncima (i prošlog i sadašnjeg), nešto ne vidim razlog da to bilo ko sa Balkana čini. Nekad mi se čini da Ameri sve gledaju samo iz svog ugla, oni misle ako su oni ugnjetavali crnce da je to radio i ostatak planete. E, zamisli, nije.

 

na kontekst je tako moglo da se gleda pre par decenija, u ovom digitalnom svetu u kojem za pet sekundi na internetu mozes popricati s likom iz juznog zanzibara to vise ne pije vodu. sad vise ne mozes razdvajati ameriku i evropu ili se pravdati drugacijim sistemima vrednosti, sve je to relativno nerazdvojivo jedno od drugog. to da li ameri preteruju s politickom korektnoscu je manje bitno, poenta je da nema potrebe koristiti odredjene reci ako ce to u velikom broju slucajeva nekoga uvrediti.

Link to comment

 nema nista cudno u tome sto se neki klinac iz detroita oseca nelagodno dok cita knjigu koja se bavi rasizmom iz perspektive tridesetih godina proslog veka.

+1.

 

Ili prevedeno na ex-YU podneblje: nema nista cudno sto se neki klinac iz Novog Pazara/Zenice/Bihaca oseca nelagodno dok cita Gorski Vijenac. 

Link to comment

Nelagoda šmelagoda, bolje da čita Gorski vijenac i da ga razumije, zašto je napisan, kad i kako, nego da čita saopštenja Dveri ili SNS.

Eh da je Sultan Murat bio pismeniji pa da je napisao epski Danak u Krvi, cenim da bi slabo ko u Srbiji danas citao to delo sa razumevanjem. 

Edited by ObiW
Link to comment

a ova mucenica sa Negrom u Poljskoj stalno ponavljala `ali ja njega volim` kao da se to racuna :lolol:

Umesto da mu kaže da gleda svoja posla i otera ga u tri lepe.

Edited by JozoMujica
Link to comment

+1.

 

Ili prevedeno na ex-YU podneblje: nema nista cudno sto se neki klinac iz Novog Pazara/Zenice/Bihaca oseca nelagodno dok cita Gorski Vijenac. 

Možda se i neki Nemci osećaju nelegodno kad čitaju Remarka, pa da ukinemo i njega?

Link to comment

Možda se i neki Nemci osećaju nelegodno kad čitaju Remarka, pa da ukinemo i njega?

Mi ne mozemo bas nista da uradimo ako Nemci ukinu Remarka jer se osecaju nelagodno. 

 

Bas kao sto ne mozemo nista da uradimo ako Bosnjaci ukinu Gorski Vijenac, Amerikanci ukinu Ubiti pticu rugalicu, itd...

 

Mi mozemo da ukinemo samo ono sto nama izaziva nelagodu. Nasa kultura, nas problem.

 

edit; a da sad vidim zasto me pitas: ne zbog Zenice i Bihaca, nego zbog Novog Pazara. Ja sam rekao 'nelagoda', a ti si shvatio da zbog nelagode Bosnjaka iz NP, Gorski Vijenac mora da se ukine u Srbiji. Ako pricamo o ukidanju, onda bi bilo 'ako Bosnjaci ukinu Gorski Vijenac u Federaciji BiH...'

Edited by ObiW
Link to comment

 

http://blog.ilgiornale.it/tecce/files/2017/01/15895121_10211764784465945_3214484025062138775_n.jpg

 

Pogodite ko je pobedio na konkursu... ne kazem, mozda je najpametnija i najvise zeli mir u svetu ali ovo je samo jedan od novijih primera koji su se dogodili na zapadu.

 

PC postaje politicko pitanje a priori dali je correct. Orwel se prevrce u grobu jer se njegov "1984" primenjuje doslovno u svrhu ispiranja mozga i ukidanja lepote/seksualnosti i razlicitosti kroz svaciju jedinstvenost.

 

 

Ko ne zna dobice jos batine, zato tiho: «if it’s yellow, let it mellow. If it’s brown, flush it down»

Link to comment

ako kazes da je politicki korektno da je ona najzasluznija- najlepsa onda pravis implikaciju da je objektivno "nekorektno" (neistina) to da je ona najlepsa, a s obzirom je lepota u oku posmatraca, reci da jedina crnkinja (sa dobrim telom btw) u grupi belkinja objektivno ne-najlepsa je mentalno pedalj od toga da je najruznija, te je to fakat najbolji nacin da se ispadne "politicki nekorektan". ja imam politicki i na svaki drugi nacin korektno resenje za tu krizu: da se ignorisu sramotna miss takmicenja, koja ionako ne treba da postoje

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...