Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

beti, svaka tebi cast na strpljenju.

 

[i opet, +milion na betine postove]

Kad ona ne bi imala strpljenje, onda bi stvarno trebalo ugasiti forum. A svako ko s Miralemom prica duze od 3 posta na temu PC-a zasluzuje bogme i novcanu nagradu nadoknadu.

 

Mada ovo oko izuzetnosti nauke, razumem u fazonu da je nauka izuzetna zato sto betty u njoj radi. :P Sorry.

Edited by Indy
Link to comment

ko ti taj? :)

 

(nedostaju mi ona naša laku-noć-dobro jutro :( )

 

boshoku! :)

 

mane zivota na ovom kontinentu :( al ko zna gde ce me zivot baciti sledece, mozda bude i dobro-jutro-laku-noc jednog dana.

Link to comment

pa razgovaraj :fantom:

 

ako nisi do sada shvatio da sve vreme pricam o mehanizmima koji pomazu da se spreci prelivanje stetnih drustvenih uticaja unutar nauke, onda slaba vajda od daljeg razgovora. ali ako -ti- hoces da pricas o guzama na malom ekranu, nema razloga da ne pricas. ali to ces s nekim drugim.

 

bushoku, naravno da ne funkcionira (i nije samo pol bitan uostalom, sto nazalost zna i indy), valjda zato i jeste hot topic. no pun intended.

 

Ne, uglavnom pricas o cinjenicama, mehanizmima i cinjenjima muskaraca koje zene cine ili deirektno neravnopravnim u nauci, ili se zbog njih tako osecaju. Ja predlog mehanizama za resenje tog problema nisam video.

 

Drugo, neke stvari koje si pisala (da ponovimo)

 

 

 

 

zbog toga sto mnoge zene imaju makar posredno iskustvo bivanja svedenim na seksualne karakteristike, bilo kakav seksualizovani prikaz zena treba da se odvija u situaciji apsolutnog poverenja. apsolutno poverenje je kad ti je neko ortak, kad ga znas, kad ti je jasno da nema zadnjih namera. toga nema kad gledas nekog nepoznatog na tv-u a sa rukava bljesne chka.

 

sasvim sigurno nisu primenjive samo na nauku, vec prosiruju temu debate. 

Link to comment

pretpostavljam da ti je ideja bila da pokrenes diskusiju, ali ovo je do sada bio dominantan sentiment na ovoj temi. mozda ne bi bilo lose da kazes da li si saglasna sa sadrzajem ili ne. 

bojim se da nisam u mogucnosti da ucestvujem u ovoj temi, iz privatnih razloga. inace nisam saglasna sa nipodastavanjem zena, al' valjda smo svi takvi.

Link to comment

. stvarno mislim da se sustina ne menja sa detaljima dok su zene seksi pozirane i slabo obucene.

Ostaje mi nejasno otkud ta količina mizoginije (evidentno) naspram žena koje su zgodne, imaju super sise, dupe i imaju gle! čuda zavidnu količinu pameti i usput su znanstvenice koje NISU pronašle uvredu u košulji. Što s njima? Glupače?

Znači li ova "pobuna" da u nauci zgodnim ženama nije mjesto ili da se o zgodnim ženama više uopće ne smije razgovarati ili nešto treće?

Link to comment

zoe the walking tabloid.

 

da, problem su zgodne zene u nauci  :lolol:

 

 

buurrrrn them.

 

Moj post je bio (malo) karikiran, ali da - ispada da su generalno (ne samo u nauci) problem zgodne žene. 

S druge pak strane, profesije koje apsolutno nikad neće izumrijeti jesu plastična kirurgija i saloni za "poljepšavanje i pumpanje". 

Ahh, hajde da sad pogađamo zašto... 

Hahahhaha

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...