Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Ah, pa kolega bilmez ima malo višu poziciju i ne treba da doprinosi čupanju za kikice. Ovo sa ličnim pravima pojedinaca, pa pazi, njegovo je lično pravo da svaki dan dolazi u toj košulji, metne i pantalone u istom dezenu preko, i na vrh i kapicu. I moje lično pravo je da dolazim na posao ponekad čak i uobičajeno obučena, i da ne napredujem na njemu jer šef više voli da promoviše nekog sa visuljkom kao svoju zamenu. To su muški i ženski problemi koje niko od nas dvoje ne bi trebalo da ima, a ima ih, usled nejednakosti polova. U svakom slučaju, ja bih se radije menjala sa njim nego sa sobom u biranju dva teška tereta koja niko od nas, slažem se, ne bi trebalo da ima. Nekako opet bolje kad usled nejednakosti polova tvoja patnja maksimalno stigne do toga da je neko na nekom blogu nezadovoljan tvojim izborom šulje, dok te ortaci tapšu po leđima.

 

A što se direktora i upravnih odbora tiče, pa pišu na blogovima i protiv njih, samo su oni za razliku od Meta neosetljivi i ne izvinjavaju se uplakani pred janošću.

generalno se slazem, sve dok ne stignemo do definicije cupanja za kikice. retardirana kosulja to nije, a ako ce se neko naci ugrozenim zbog nje, to je njegov problem. takodje, da postavimo stvari drugacije, to sto neko realno jeste neravnopravan, mu ne daje za pravo da lovi vestice i namece svima okolo svoj pogled na svet ili ukus. preosetljivost je jednostavno problem preosetljivih, ne svih okolo.

Link to comment

generalno se slazem, sve dok ne stignemo do definicije cupanja za kikice. retardirana kosulja to nije, a ako ce se neko naci ugrozenim zbog nje, to je njegov problem. takodje, da postavimo stvari drugacije, to sto neko realno jeste neravnopravan, mu ne daje za pravo da lovi vestice i namece svima okolo svoj pogled na svet ili ukus. preosetljivost je jednostavno problem preosetljivih, ne svih okolo.

 

 

Ma shvatam ja tebe, ali recimo da je borderline ovde i taj lov na veštice koliko i uvredljivost košulje. Kod mei ljudi nisu ni konstatovali pitanje košulje, priča se samo o satelitu. Kod mene na poslu su jedva i taj satelit primetili nekoliko njih, a košulju niko. Kakav je to onda lov na veštice koji su samo nekoliko revnosnih forumaša, šaka feministkinja i Mat primetili? Nekoliko žena napisalo blogove protiv njega, nit je degradiran/opomenut na poslu, nit šta slično, što sledi onima koji su identifikovani da su ušli u neki breach ženskih prava (valjda sledi).

Mogu za potrebe diskusije da obrnem tvoju tezu: svako ima lično pravo da napiše blog na temu da ga nervira nečija košulja, Mat je taj koji ne treba da bude preosteljiv na modne kritike koje mu drugi upućuju, zar ne?

A mogu da odem i korak dalje, jedina preosteljivost koju ja ovde vidim je preosetljivost zopkea i još nekih forumaša na to što je faca naučnik doveden do suza od strane nekih ružnih babetina. Dragi muškarci, ne budite preosetljivi na suze, evo i ja nonstop cmizdrim pa mi nije pala kruna s glave -_-

Link to comment

pa nek bude i mikro lov na vestice, opet su ga naterali da se javno izvinjava za nesto za sta nije kriv. eto, to mene boli.

 

Pa šta da kažem, razumem seniment u potpunosti, ali mislim da nije big dil izviniti se javno čak iako nisi imao nameru da uvrediš, ali ipak jesi (pri čemu ja lično nisam bila uvređena, ali izgleda mnogi drugi jesu).

 

Druga opcija je da se ne izvini, nego kaže da stoji iza toga da je košulja ok, zato zato i zato, i što se mene tiče, neki stav na liniji toga Nisam imao nameru bilo koga da uvredim i za mene košulje predstavlja to i to ali ne i objektivizaciju žena, koje nadasve volim i poštujem, bi isto bio skroz ok.

 

U celoj ovoj priči, mnogo mi je zanimljivije kako se na forumu prelomilo ovo pitanje, od betty i njenog iskustva, do potpunog nepriznavanja da ono o čemu ona priča ima bilo kakve veze sa Matovom košuljom (a ja mislim da ima), preko Indija koga ne doimaju problemi sveta iz kule od slonovače, pa nekih mačo istupa gde se ljudi osećaju deluje mi lično pogođeni zato što je neko rasplakao tipa koji izgleda kao oličenje muževnosti.

Link to comment

Pa šta da kažem, razumem seniment u potpunosti, ali mislim da nije big dil izviniti se javno čak iako nisi imao nameru da uvrediš, ali ipak jesi (pri čemu ja lično nisam bila uvređena, ali izgleda mnogi drugi jesu).

 

Druga opcija je da se ne izvini, nego kaže da stoji iza toga da je košulja ok, zato zato i zato, i što se mene tiče, neki stav na liniji toga Nisam imao nameru bilo koga da uvredim i za mene košulje predstavlja to i to ali ne i objektivizaciju žena, koje nadasve volim i poštujem, bi isto bio skroz ok.

 

U celoj ovoj priči, mnogo mi je zanimljivije kako se na forumu prelomilo ovo pitanje, od betty i njenog iskustva, do potpunog nepriznavanja da ono o čemu ona priča ima bilo kakve veze sa Matovom košuljom (a ja mislim da ima), preko Indija koga ne doimaju problemi sveta iz kule od slonovače, pa nekih mačo istupa gde se ljudi osećaju deluje mi lično pogođeni zato što je neko rasplakao tipa koji izgleda kao oličenje muževnosti.

pazi, uvreda je nesto objektivno, ili jeste ili nije. ako cemo relativizovati, onda ce na kraju svaka izjava biti i uvredljiva i ne, zajedno. jebes oko posmatraca.

zamisli da sad raznorazne grupe uzmu da seciraju i interpretiraju tvoje postove- feministkinje, gejevi, muslimani, zastotnici prava cigana, vegani, etc. imala bi da se izvinjavas na kraju i levo i desno, i da ni sama ne znas zasto. a ja bi verovatno zavrsio u zatvoru zbog izazivanja mrznje il tako necega. u sustini ta aktivisticka uvredjenost svim i svacim predstavlja samo pokusaj cenzure.

Link to comment

pazi, uvreda je nesto objektivno, ili jeste ili nije. ako cemo relativizovati, onda ce na kraju svaka izjava biti i uvredljiva i ne, zajedno. jebes oko posmatraca.

zamisli da sad raznorazne grupe uzmu da seciraju i interpretiraju tvoje postove- feministkinje, gejevi, muslimani, zastotnici prava cigana, vegani, etc. imala bi da se izvinjavas na kraju i levo i desno, i da ni sama ne znas zasto. a ja bi verovatno zavrsio u zatvoru zbog izazivanja mrznje il tako necega. u sustini ta aktivisticka uvredjenost svim i svacim predstavlja samo pokusaj cenzure.

 

Mislim da je malo kompleksnije od toga. Idemo na Godvina: recimo ulete u neku posetu Aušvicu neki veseljaci iz Indije, pršte svastike na sve strane na odeći, Jevreji poludeli, traže izvinjenja, traže zatvorske kazne. Ali Indijci su svastiku stavili samo zato što je to kod njih simbol mira star milenijumima, nema nikakve veze sa nekom Nemačkom iz drugog svetskog rata. Oni nisu nikog hteli da uvrede, to što se Jevreji vređaju je samo njihova stvar, i treba da idu naokolo u svojim svastikama po muzejima jer je to normalan deo njihove kulture i odeće, i što sad da kao obični turisti budu kažnjeni zbog tamo nečeg što su radili Nemci i sa čim nemaju nikakve veze.

 

Onda ulete skinsi sa svastikama, Jevreji hoće da ih zatvore, ali skinsi se brane argumentom da nikog nisu hteli da uvrede, i da uostalom Indijci nonstop šetaju tako obučeni.

 

I sad jel nošenje svastike objektivno uvredljivo ili ne? Da li da zabranimo Indijcima da ih stavljaju svuda redom, ako je nošenje svastike objektivno uvredljivo, ili da dozvolimo skinsima da mašu njima po muzejima, ako to objektivno nije uvredljivo, bez ulaženje u osećaje Jevreja u oba slučaja.

Link to comment

.... bez ulaženje u osećaje Jevreja u oba slučaja.

А згражавање над свастиком је монопол Јевреја?

Успут буди речено, управо си увредила неколико стотина милиона људи које је симбол кукастог крста посредно или непосредно погодио, на овај или онај начин.

Лупаш најстрашније.

Link to comment

А згражавање над свастиком је монопол Јевреја?

Успут буди речено, управо си увредила неколико стотина милиона људи које је симбол кукастог крста посредно или непосредно погодио, на овај или онај начин.

Лупаш најстрашније.

 

Nije, ali u opisanoj situaciji samo oni su reagovali, za druge nije na meni da impliciram šta misle o tome.

Link to comment

Pa ja koliko vidim priča je na istom, da li je ovo feminističko preterivanje ili ipak ima nečega u tome da nije lepo tako obučen dolaziti na posao i nastupati pred milionima, kao i koliko je precizno povučena granica šta koji gest nosi sa sobom, tj koliko je vređanje objektivna stvar, te da li žene kojima nije prijalo da vide matovu kolekciju imaju uopšte pravo da podignu glas protiv toga, ili da se pokriju po glavi i ćute.

Link to comment

Malo se previse ucitava. Da je na intervju doveo decka i slasno se izbalavili svi bi bili srecni ko grlice, em se promovise lgbt populacija, em je jasno da je kosulja samo stripovski stilski izraz (vasa bi ovde znao da ubode pravu rec). Ovako, posto je izgleda heteroseksualac muskarac, mora da se pravda sta je hteo da kaze. 

 

I da, krajnje je vreme za neki astro reality sa ovakvim likovima da se klinci ugledaju makar na neku korisnu profesiju.

Link to comment

Ma shvatam ja tebe, ali recimo da je borderline ovde i taj lov na veštice koliko i uvredljivost košulje. Kod mei ljudi nisu ni konstatovali pitanje košulje, priča se samo o satelitu. Kod mene na poslu su jedva i taj satelit primetili nekoliko njih, a košulju niko. Kakav je to onda lov na veštice koji su samo nekoliko revnosnih forumaša, šaka feministkinja i Mat primetili? Nekoliko žena napisalo blogove protiv njega, nit je degradiran/opomenut na poslu, nit šta slično, što sledi onima koji su identifikovani da su ušli u neki breach ženskih prava (valjda sledi).

Mogu za potrebe diskusije da obrnem tvoju tezu: svako ima lično pravo da napiše blog na temu da ga nervira nečija košulja, Mat je taj koji ne treba da bude preosteljiv na modne kritike koje mu drugi upućuju, zar ne?

A mogu da odem i korak dalje, jedina preosteljivost koju ja ovde vidim je preosetljivost zopkea i još nekih forumaša na to što je faca naučnik doveden do suza od strane nekih ružnih babetina. Dragi muškarci, ne budite preosetljivi na suze, evo i ja nonstop cmizdrim pa mi nije pala kruna s glave -_-

 

Nece biti.

Ne bi doslo do Foruma, da nije bilo buke i besa.

Ne bi se cova izvinjavao u suzama da je rec o tri tvita.

Ne bi se americko i australijsko astronomsko drustvo oglasili tim povodom.

Link to comment

najbolje da će "položaj žena u nauci" ovim "događajem", te morem laprdanja o njemu, biti unapređen, važi...

 

ali da - treba osvešćivati mic po mic, te će sledstveni ishod biti unapređivanje "položaja žena u nauci", važi... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...