Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Pa ja mislim da je ovaj dobio neproporcionalan dio paznje za svoj postupak, ali da je svejedno njegova košulja jedna kockica u mozaiku, zrno po zrno palaca... koji dovode do ovog stanja.

C

Sta ti mislis?

Link to comment

kad se tviterasko-tabloidni copori aktiviraju na ovaj nacin, pojedinci ce mahom stici da ispolje svoj talibanski izostren issue-awareness ali nece stici da ispolje i osecaj za pravdu i odgovarajucu dozu zdravog razuma.

vidimo psihologiju mase na delu.

to nije feminizam u svojoj idejnoj punoci nego konzervisan ideoloski proizvod za sitne duse interneta.

Link to comment

Pa svako uzima šta mu je mera iz neke situacije. Meni je ova košulja manje bitni deo veće priče o sramnom tretmanu žena u auci, koja bi btw trebalo da je neki forefront u priči o jednakostima (a nije uopšte), nekom drugom to je samo histerična i neopravdana buka i bes usahlih babetina koje nisu videle pošten penis pa su zato frustrirane, koje su rasplakale kul momka Mata, zlotvori jedni.

Link to comment

Pa ja mislim da je ovaj dobio neproporcionalan dio paznje za svoj postupak, ali da je svejedno njegova košulja jedna kockica u mozaiku, zrno po zrno palaca... koji dovode do ovog stanja.

C

Sta ti mislis?

ja, npr, mislim da svih ovih problema ne bi bilo da su postojale naucnice u rangu ajnstajna, tesle, njutna, etc. evo ni sada vas niko ne sprecava da izumete nesto genijalno, zar ne? ali jok, umesto toga cete da smarata, drvite o svakoj sitnici koja vam se ne dopada u nedogled, sve posmatrate kroz polnu prizmu, naricete nad kletom sudbom i za nju okrivljujete uvek nekog drugog i generalno budete retardirane, i tako danima, mesecima, godinama.

 

i jos jedna stvar: svaki post pocinjete sa "nije on sam toliko kriv i blabla, ali", pa izaserete tonu govana. on ima pravo da se oblaci kako hoce i da mu se zivo jebe za probleme zena u nauci. i da se slika takav za tv, ako je mentol ko sto jeste. ti imas pravo da se oblacis kako hoces, i da te ne zanimaju niske plate ilegalnih imigranata ili protesti zastitnika zivotinjskih prava. i ja. pa cak i nesretni milogled.

svima bi bilo bolje kad bi putem pc-ja prestali da pokusavate da uredjujete zivot drugima, to je vec debelo zaslo u desni konzervativizam. samo sto su nekadasnji role modeli zamenjeni drugima, restriktivnost je potpuno ista. ako zelite da se vredjate na sve i svasta samo izvolite, ali ne smarajte druge time.

Edited by Miralem
Link to comment

Hm, pa gde baš Ajnštajna nađe, Milevin doprinos njegovim otkrićima verovatno uopšte nije bio zanemarljiv. Da je Mileva bila neki John, sad bi možda i ona bila na tim listama genijalaca. Sem toga, nabrajaš sve ljude koji su radili u srednjem veku pa sa početkom 20tog (gde već pristižu i žene tipa Marije Kiri ili Doroti Hodžkin). Hajde nađi nekog danas za koga nema matching žene; sad kad konačno žene ipak mogu da uđu u tu struku?

Link to comment

mi smo svoju poziciju gradili vekovima, dok ste vi lakirale nokte. no, salu na stranu, nije mi uopste bila namera da polarizujem. vec naglasim da se krivci za postojece stanje traze na pogresnom mestu. za stanje u preduzecu uglavnom nije odgovoran kolega bilmez, nego direktor i upravni odbor, a iznad njih zakonodavac. a mozda malo i ti sama. i da pc crusaderi debelo zadiru tamo gde ne bi trebali, u licna prava pojedinaca.

Link to comment

mi smo svoju poziciju gradili vekovima, dok ste vi lakirale nokte. no, salu na stranu, nije mi uopste bila namera da polarizujem. vec naglasim da se krivci za postojece stanje traze na pogresnom mestu. za stanje u preduzecu uglavnom nije odgovoran kolega bilmez, nego direktor i upravni odbor, a iznad njih zakonodavac. a mozda malo i ti sama. i da pc crusaderi debelo zadiru tamo gde ne bi trebali, u licna prava pojedinaca.

 

Ah, pa kolega bilmez ima malo višu poziciju i ne treba da doprinosi čupanju za kikice. Ovo sa ličnim pravima pojedinaca, pa pazi, njegovo je lično pravo da svaki dan dolazi u toj košulji, metne i pantalone u istom dezenu preko, i na vrh i kapicu. I moje lično pravo je da dolazim na posao ponekad čak i uobičajeno obučena, i da ne napredujem na njemu jer šef više voli da promoviše nekog sa visuljkom kao svoju zamenu. To su muški i ženski problemi koje niko od nas dvoje ne bi trebalo da ima, a ima ih, usled nejednakosti polova. U svakom slučaju, ja bih se radije menjala sa njim nego sa sobom u biranju dva teška tereta koja niko od nas, slažem se, ne bi trebalo da ima. Nekako opet bolje kad usled nejednakosti polova tvoja patnja maksimalno stigne do toga da je neko na nekom blogu nezadovoljan tvojim izborom šulje, dok te ortaci tapšu po leđima.

 

A što se direktora i upravnih odbora tiče, pa pišu na blogovima i protiv njih, samo su oni za razliku od Meta neosetljivi i ne izvinjavaju se uplakani pred janošću.

Link to comment

Pa svako uzima šta mu je mera iz neke situacije. Meni je ova košulja manje bitni deo veće priče o sramnom tretmanu žena u auci, koja bi btw trebalo da je neki forefront u priči o jednakostima (a nije uopšte), nekom drugom to je samo histerična i neopravdana buka i bes usahlih babetina koje nisu videle pošten penis pa su zato frustrirane, koje su rasplakale kul momka Mata, zlotvori jedni.

 

 

Pa i jeste tako. Onaj kome je pored celog onog dogadjaja ona sulja najvise upala u oci - jeste nedojeban.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...