Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Kosulja sa objektifikovanim slikama zena se sama kandidovala za pricu o rabnopravnosti zena. Na stranu simpaticnost tipa koji ju je nosio, mimo te kosulje. Ali ono, ako neces da neko komentarise zensko pitanje u kontekstu tvoje kosulje, onda nemoj da nosis kosulju sa raspistoljenim gospama. Simple as that.

 

 

Kojih zena? Stvarnih? Slikanih na ulici pa stavljenih na majicu?

Link to comment

Kojih zena? Stvarnih? Slikanih na ulici pa stavljenih na majicu?

 

Ne razumem pitanje. Ocigledno se radi o stilizovanim figurama zena a ne fotografijama.

 

@tony, objektifikacija konkretno ovde kad se telo zene prikazuje sa predimenzioniranim sisama i dupetom, te minimizranim strukicima, sa generalnim trendom svodjenja zene na seksualnu dekorativu. Imas wikipediinu ilustraciju, vrlo je slicna ovom na kosulji.

Link to comment

jasan mi je pojam seksualne objektifikacije, ali mi je opet promice zasto je bas ova slika primer iste.

 

zato sto su dobre ribe?

 

naravno. da je na majici imao nastampane pit-bul-lezbejke niko se ne bi bunio.

Link to comment

Ja pre mislim da Betty ne razume sta Venom i Krosek pisu.

 

Uopstavanje kosulje na neravnopravnost zena u nauci (i drugde) je vrlo nategnuto.

kosulja je kap u moru. primer jedne od sitnica koje kad se nagomilaju odvracaju zene od nauke. lepo je to beti napisala u nekom od prethodnih postova, ne bih da ponavljam.

 

pazi, znas me, znas da nisam ljubicica. ali, da li bi mi smetalo da moj kolega nosi takvu kosulju? da, bi. da li bi mi bilo neprijatno da me, recimo, za posao intervujise lik u takvoj kosulji? da, veoma. da li bi me to odvratilo od tog posla? ne znam, ali nije nemoguce.

 

ja nekako verujem (ili zelim da verujem) da je ovaj tejlor okej lik, cak mi je i simpatican. i verujem da, da je promislio, ne bi obukao tu kosulju za nastup koji prati pola planete.

iz nekog mog licnog iskustva, vecina muskaraca nije ni svesna tih sitnih detalja koji mogu da smetaju. prosto, nikada se nisu nasli u situaciji da njih neko nipodastava, a oni sami to ne rade. ali takodje, ni ne primecuju kad drugi to rade.

Link to comment

Ne razumem pitanje. Ocigledno se radi o stilizovanim figurama zena a ne fotografijama.

 

@tony, objektifikacija konkretno ovde kad se telo zene prikazuje sa predimenzioniranim sisama i dupetom, te minimizranim strukicima, sa generalnim trendom svodjenja zene na seksualnu dekorativu. Imas wikipediinu ilustraciju, vrlo je slicna ovom na kosulji.

to kao sejlorkin avatar
Link to comment

Sad ti nije jasna ni wikipediina slika? Zena je objekat, tu je da ima velike sise i dupe, da lezi ili cuci u raskrecenoj pozi. To je sve sto je njena uloga.

mislio sam na sliku sa majice.

 

mislim da tebi sam pojam nije bas najjasniji.

Link to comment

mislio sam na sliku sa majice.

 

mislim da tebi sam pojam nije bas najjasniji.

 

Pa ja mislim da vise imas ti problem posto ocigledno ne mislis da prikaz zena kao polugolih sa istaknutim seksualnim atributima ima ikakve veze sa tim, nego su to valjda prosto opasne heroine sa pistoljima koje su slucajno tako golisave, ispalih sisa i sl.

Link to comment

Pa ja mislim da vise imas ti problem posto ocigledno ne mislis da prikaz zena kao polugolih sa istaknutim seksualnim atributima ima ikakve veze sa tim, nego su to valjda prosto opasne heroine sa pistoljima koje su slucajno tako golisave, ispalih sisa i sl.

 

Supermen nosi crvene gace preko helanki.  :fantom:

Link to comment

Pa ja mislim da vise imas ti problem posto ocigledno ne mislis da prikaz zena kao polugolih sa istaknutim seksualnim atributima ima ikakve veze sa tim, nego su to valjda prosto opasne heroine sa pistoljima koje su slucajno tako golisave, ispalih sisa i sl.

:D

 

ok, kako god kazes

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...