Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

@betty

nije trebalo da se izvini zato sto legitimise ovaj nacin pseudo-kritike. tviter-tabloidno proseravanje je ispod njegovog nivoa.

 

naucnici nisu izdali saopstenje povodom problema kao takvog nego su izneli nekakvu apologiju ovih luzera, kao "oni su u pravu i kritika im je validna, nemojte ih dirati". kojesta.

Link to comment

moj natrceni green lantern je daleko jebozovniji od tvog natrcenog spajdermena -_-

 

U svakom slucaju, ako je kosulja problematicna, onda je problematicna uvek i u svakoj situaciji, jer neravnopravnost u nauci ne dolazi samo iz nauke, niti su naucnici ljudi koji 24/7 sede u labu, iskljuceni od bilo kakvih drustvenih interakcija. 

 

e, pa bas u tom grmu lezi zec, sto to nije tacno. nije nikakav problem kad postoji saglasnost svih strana da ulaze u interakciju koja ukljucuje golotinju. golotinja sama po sebi uopste nije losa. kad odem na redtube, znam tacno sta tamo trazim, kao sto oni koji dizu svoje filmice znaju u koju svrhu ce biti gledani. kad upalim tv i potrazim kanal na kom mogu da nadjem kim kardashian, znamo i kim i ja da cu joj u dupe gledati. kad je matt taylor okruzen svojim geekovima, svi koji su tu vole tu vrstu umetnosti. kad udjem u lab, medjutim, ili kad gledam sletanje rakete, to definitivno nije ono po sta sam dosla. iz istog razloga se ni ja ne oblacim provokativno na poslu. iz istog razloga sam bila valjda jedina osoba u srbiji koja nije svojevremeno pogledala one kragujevacke tinejdzere sa 'biljom gutachom'*. nauka naravno ne moze da se hirurski odstrani iz drustva, ali, znajuci to, institucije na kojima se nauka odvija nastoje da naprave interni skup pravila koji ce umanjiti uticaje dupeta na medjuljudsku interakciju. 

 

 

* ok, kapiram da ni gospa buba nije. ali cela moja ekipa jeste.

Edited by betty
Link to comment

Nisu naucnici sleteli s Marsa, pa da nemaju nikakav dodir s drustvom u kojem zive. Ako sve ono sto je inace prihvatljivo u drustvu eliminises samo iz nauke, zato sto bi eventualno moglo nesto da itsl. sta ce to da postigne? To uostalom pokazuje i tvoj primer iz filharmonije - dzaba sva forma, sve dok ne dodje do ocenjivanja na slepo, slaba vajda. Ta nevidljiva tiha strujanja nece nestati eliminacijom kosulje, koja je inace prihvatljiva, jer tu ni nisu zbog nje.

Link to comment

Nisu naucnici sleteli s Marsa, pa da nemaju nikakav dodir s drustvom u kojem zive. Ako sve ono sto je inace prihvatljivo u drustvu eliminises samo iz nauke, zato sto bi eventualno moglo nesto da itsl. sta ce to da postigne? To uostalom pokazuje i tvoj primer iz filharmonije - dzaba sva forma, sve dok ne dodje do ocenjivanja na slepo, slaba vajda. Ta nevidljiva tiha strujanja nece nestati eliminacijom kosulje, koja je inace prihvatljiva, jer tu ni nisu zbog nje.

 

ok, ti mislis da je to sve ili nista (u maniru sta ce ciganima pomoci kad ih zovem rom, kad vec zive u cergi), ja mislim da pomaze kad se prave i sitni koraci ka cilju, posebno ako unutar nauke postoji konsenzus o tim sitnim koracima. americko astronomsko drustvo je saglasno sa tim, verovatno zato sto istrazivanja pokazuju da se, u nedostatku paravana, najveci uticaj postize osvescivanjem problema (jer generalno se tu radi o liberalnim ljudima koji ne zele da ispoljavaju predrasude ali ih nisu dovoljno svesni, a cini mi se da se i taylor uklapa u taj profil). australijsko drustvo je u medjuvremenu izdalo slicno saopstenje. interesantno mi je sto se evropsko ne oglasava, s obzirom da je ovo bila evropska misija. 

Link to comment

sitni koraci se prave jer nista ne kostaju, a toliko i menjaju stvari. dzaba sve dok se krupni ne preduzmu.

 

povukao bih paralelu sa srbijom i njenim putem ka eu, gde cemo recimo uvesti jednoobrazne postanske sanducice*, a borba protiv korupcije nek saceka bolja vremena. polako, korak po korak, hihi.

 

 

*a i to da bi se neko ugradio u posao. otprilike ko sto cigane zovete romima da bi se sami bolje osecali, a sav taj vas trud i pozrtvovanje nekako ne dopre do putujucih ljudi u rl.

Link to comment

Nekako sam cenio da ce to doci kao odgovor. Ne, nije sve ili nista, sto je obicno izgovor da se nista ne menja, ali te paralele prosto ne stoje. Zato sto je neprihvatljivo (ili tezimo tome) reci cigan u bilo kojim okolnostima, a ne samo u odredjenim. Ili se ne slazes? Nije mi zaista jasan taj koncept nauke (ili sta god) sto postoji izolovano i nevezano za bilo sta drugo

Link to comment

@betty

zato sto su malo pametniji i malo manje autisticni od ova druga dva drustva. socijalni dijalog je razvijeniji u celokupnoj evropi nego angloamerickom svetu i malo se bolje razlikuje sta je legitiman diskurs a sta je nolajferska sjw pizdarija. najjace je sto ti sad ocekujes od njih da se oglase kao da je to potrebno i konstruktivno.

Edited by Krošek
Link to comment

Nekako sam cenio da ce to doci kao odgovor. Ne, nije sve ili nista, sto je obicno izgovor da se nista ne menja, ali te paralele prosto ne stoje. Zato sto je neprihvatljivo (ili tezimo tome) reci cigan u bilo kojim okolnostima, a ne samo u odredjenim. Ili se ne slazes? Nije mi zaista jasan taj koncept nauke (ili sta god) sto postoji izolovano i nevezano za bilo sta drugo

 

ne razumem: prvo kazes nije sve ili nista, onda govoris o konceptu nauke izolovanom od svega drugog, sto je cista sve ili nista ideja. naucnici u poslednje vreme otvorenim naporima teze tome da se kad zena udje u laboratoriju, oseti kao kod svoje kuce - koliko god je to moguce. edit: posto to nece biti slucaj ako se samo preslikaju opsti drustveni odnosi, onda, uprkos drustvu kroje sopstvena pravila koja vaze na radnom mestu, a koja su drugacija od pravila npr. mainstream medija. ne znam sta je tu konceptualno problematicno. 

Edited by betty
Link to comment

@betty

zato sto su malo pametniji i malo manje autisticni od ova druga dva drustva. socijalni dijalog je razvijeniji u celokupnoj evropi nego angloamerickom svetu i malo se bolje razlikuje sta je legitiman diskurs a sta je nolajferska sjw pizdarija. najjace je sto ti sad ocekujes od njih da se oglase kao da je to potrebno i konstruktivno.

 

ok, vec prilicno smara ovaj razgovor gde ti izbacis red stavova i red ucitavanja o tome sta ja mislim i ocekujem i zelim, a onda ja treba na to da da odgovaram argumentima i istrazivanjima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...