Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

^^ Jeste, kada bi kombinacija dezodoransa i dugogodišnjeg znoja davala manji smrad.

pa znas kako - treba uciti ljude da ne kradu al dok se ne dodje do tog stanja svesti katanac radi poso.
Ja sam to i pomenuo
edukacijom i odgovarajućim pravnim aktima
Umesto toga, u PC Evropi imamo porast nasilja nad manjinama, trpanje u kontejnere i moderne konc logore, sve po zakonu. Edited by henrik larsson
Link to comment
^^ Jeste, kada bi kombinacija dezodoransa i dugogodišnjeg znoja davala manji smrad.
samo koriscenje dezodoransa znaci da taj koji ga koristi zna da ne treba da smrdi. pa mic po mic... dodje se i do kupanja.
Link to comment
Italija - Italijanac, Rumunija - Rumunijanac, Rusija - Rusijanac, bubamarac...
britanija - britanac. srbija - srbijanac. zitelj britanije (englez, skot, velsanin, irac). zitelj srbije-srbin, rom, vlah, bosnjak, albanac. kod nas se pripadnost drzavi I naciji ne izjednacavaju, I zato je pravilnije reci srbijanac nego srbin. opredeljujem se da to ne radim zato sto to vredja dosta ljudi I mislim da je pristojnost vaznija od suvog insistiranja na pravilnosti termina.Sent from my Next7P12 using Tapatalk 2
Link to comment
samo koriscenje dezodoransa znaci da taj koji ga koristi zna da ne treba da smrdi. pa mic po mic... dodje se i do kupanja.
I to sam rekao. Rešavanje problema naopako. Detaljno kupanje zahteva bar pola sata provedenih u kupatilu, štrckanje dezodoransa traje sekund.
Link to comment
^^ Jeste, kada bi kombinacija dezodoransa i dugogodišnjeg znoja davala manji smrad.Ja sam to i pomenuoUmesto toga, u PC Evropi imamo porast nasilja nad manjinama, trpanje u kontejnere i moderne konc logore, sve po zakonu.
ama sto te toliko svrbi ta Evropa I odakle ti ideja da isti ljudi insistiraju na PC terminima I na proterivanju I maltretiranju Roma. aj vidi samo kakva je frka nastala u Rumuniji kada su zeleli da zakonski promene ime nacije Roma u naciju Cigana. Romi su popizdeli jer smatraju da je njihovo steceno pravo da ih zovu Romima. I to pravo starije je od EU, ako cemo bas da teramo mak na konac.takodje ne razumem zasto tvrdis da je insistiranje na terminu Rom zamena za stvarnu emancipaciju. nije. to je njen deo. ne najbitniji, ali ne ni sasvim nevazan deo.Sent from my Next7P12 using Tapatalk 2 Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Kim je to lepo objasnio, ali larssonu se ne svidja to objasnjenje. Takodje, ja sam izneo utisak da larsson izgleda dozivljava Evropu kao neki jedinstveni front, pa sve to ide u paketu. To uopste nije slucaj.Ukratko, pricati na ovu i slicne teme je gore od mlacenja prazne slame.Odo da spavam.

Link to comment
Kada je naziv Kosovar počeo da se upotrebljava za Srbe sa Kosova i da li se oni sami tako nazivaju? Mislim da moja pokojna baba nikad nije izgovorila tu reč.
znam da ponegde u Sumadiji vec decenijama tako zovu dosljake sa Kosova, cesto uz onaj cuveni dodatak da su "gori od Siptara".Sent from my Next7P12 using Tapatalk 2
Link to comment

@mm dabovicotkud ti to da je srbijanac pravilnije, zasto da uzimamo kao primer britaniju, a ne italiju? ozbiljno pitam, jel ima to negde u nekoj gramatici ili...?i uzgred, jel ti to kucas u wordu, pa kopiras ovde? daj sredi to I, molim te, uzasno me nervira :)edit: sad vidim da je tapatalk

Edited by aram
Link to comment
ide se na šminkanje naziva,
Ne radi se o sminkanju naziva vec o davanju jedinstvenog naziva za ceo narod koji se razlicito nazivao od zemlje do zemlje. Ranije nije postojao jedinstven naziv
Link to comment
@mm dabovicotkud ti to da je srbijanac pravilnije, zasto da uzimamo kao primer britaniju, a ne italiju? ozbiljno pitam, jel ima to negde u nekoj gramatici ili...?i uzgred, jel ti to kucas u wordu, pa kopiras ovde? daj sredi to I, molim te, uzasno me nervira :)edit: sad vidim da je tapatalk
fora je u tome sto izrazi Srbijanac I Briton imaju sustinski isto znacenje (etnicki nespecifican oznacitelj pripadnosti odredjenoj drzavi). edit: proba. kuca I maca.jbg gde je to...куца и маца. али нећу ћирилицуajmo opet. kuca i maca. fala kurcu, bem ti androidSent from my Next7P12 using Tapatalk 2 Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

^^ te paralele su nemoguće jer ne mogu da prevaziću, hm, kulturno-državotvorne razlike, iliti drugačije - validne primere imaš za svaki mogući stav.kako se zove etnički nespecifični stanovnik italije? italijan.a etnički specifični? italijan.ako smo građani, onda je nebitno kako se etnički zovemo. a ako domicilni narod želi pak da bude zvan srbinom a ne srbijancem, onda je logičnije da se i nesrbi u srbiji zovu srbi.kažem, ako smo građani, i ako nam drugi veruju da smo građani, što je highly unlikely.

Edited by buffalo bill
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...