Jump to content
IGNORED

Critical Thinking


Krampa

Recommended Posts

Nemam neki PPP naziv za temu ali znam da forumom vladaju vrlo bistri moderatori pa neka prekrste u nesto odgovarajuce. 

 

Pokusavam skupiti lovu za jedan veliki teleradio analogni tanjir koji ce pokusati da emituje mali mini mikro elekroimpuls u srbalje i ostale stanovnike regije™, pa da pocnu da koriste tzv. Critical Thinking. Eh, sada prije no sto pocnem da trazim lovu moram da ispitam da li to postoji u nasim ljudima. Ja sam ubjedjen da to nikada nije ni zazivjelo, a mnogi mi govore da je to redovna praksa i da stanovnik Regije umije da razmislja™. Ozbiljno, interesuje me da li je i koliko je zastupljen kritikal tinking na nasim prostorima?

 

 

 

A Definition 


Critical thinking is that mode of thinking — about any subject, content, or problem — in which the thinker improves the quality of his or her thinking by skillfully analyzing, assessing, and reconstructing it. Critical thinking is self-directed, self-disciplined, self-monitored, and self-corrective thinking. It presupposes assent to rigorous standards of excellence and mindful command of their use. It entails effective communication and problem-solving abilities, as well as a commitment to overcome our native egocentrism and sociocentrism.

 

http://www.criticalthinking.org/pages/our-concept-and-definition-of-critical-thinking/411

 

 

Evo i mali vidoje info uradak za one koje mrzi citati:

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Bolje ti je da valjaš neku drugu robu u regionu nego kritičko mišljenje. Slaba je potražnja... :D

 

majke ti, kome ti ovo da prodaš ođe:

 

KRITIKA (grč. krino = razdvajam, biram, sudim; kritike tehne = veština prosuđivanja) U filozofiji i nauci, delatnost analize, procenjivanja i izricanja valjanih vrednosnih sudova o suštinskim karakteristikama nekog predmeta (pojava, ideja, teza, teorija), zasnovanih na temeljnom i svestranom poznavanju predmeta o kojem se sudi. Dobra k. nekog naučnog dela podrazumeva negativno vrednovanje onoga što je u njemu slabo, neutemeljeno, dogmatsko, logički nekonzistentno i neplodno, kao i afirmaciju onoga što je racionalno i empirijski utemeljeno, kreativno i plodotvorno. Za lucidnu i nepristrasnu k. u društvenim naukama potrebno je, osim znanja, često i posebna intelektualna obdarenost, poštenje i lična hrabrost.

Edited by slow
Link to comment

Bolje ti je da valjaš neku drugu robu u regionu nego kritičko mišljenje. Slaba je potražnja... :D

 

majke ti, kome ti ovo da prodaš ođe:

 

KRITIKA (grč. krino = razdvajam, biram, sudim; kritike tehne = veština prosuđivanja) U filozofiji i nauci, delatnost analize, procenjivanja i izricanja valjanih vrednosnih sudova o suštinskim karakteristikama nekog predmeta (pojava, ideja, teza, teorija), zasnovanih na temeljnom i svestranom poznavanju predmeta o kojem se sudi. Dobra k. nekog naučnog dela podrazumeva negativno vrednovanje onoga što je u njemu slabo, neutemeljeno, dogmatsko, logički nekonzistentno i neplodno, kao i afirmaciju onoga što je racionalno i empirijski utemeljeno, kreativno i plodotvorno. Za lucidnu i nepristrasnu k. u društvenim naukama potrebno je, osim znanja, često i posebna intelektualna obdarenost, poštenje i lična hrabrost.

znam da je mnogo optimisticno :D ali ajd...

 

nisam se mnogo bavio sa temom ali koliko sam razumio, primarno se koristi u obrazovanju. na drugu stranu koristi se dosta kao mehanizam u svakodnevnici. ima simpatican gajd za djecu (pdf):

 

http://www.criticalthinking.org/TGS_files/SAM-childrensguide2005.pdf

Edited by Krampa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...