Jump to content
IGNORED

Pitanje - Muzika - Pesma - Instrument


BOOGIEMAN

Recommended Posts

prosto neverovatno da ovde ne postoji topic sa muzickim pitanjima .. (nagadjam da ga ipak ima, ali se autor nije setio da u naslov stavi neki smislen pojam kako bi olaksao pretragu ... (probao sam i jedninu i mnozinu za reci iz naslova, bez uspeha) tako da slobodno nakacite ovaj moj post na kraj istog)

 

lm, mene interesuje jedno, kako se zove ovaj/onaj (pretpostavljam duvacki) instrument, zlokobnog zvuka ?

Ramin Djawadi ga koristi dosta u OST-u za Pacific Rim i Game of Thrones.

Recimo, ova pesma je odlican primer.

 

Ja sam bio ubedjen da je to oboa, ali youtube kaze da ona ima zvuk slican flauti ... takodje nije ni engleski/francuski rog ... ne znam sta bi jos moglo da bude, na casovima muzickog u srednjoj skoli profa je svima delio petice, tako da se tad uglavnom prepisivao domaci iz drugih predmeta :(

Link to comment

oboa nema tako nizak bass

 

Imaš i bas i kontrabas obou...

 

ne znam sta bi jos moglo da bude

Fagot, kontrafagot?

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

 

Imaš i bas i kontrabas obou...

 

i daju viši zvuk od tuba.

uglavnom, od tube niže može contrabassoon, plus ako se doda neka ekstenzija na njega može da zvuči kao instrument iz gornjeg primera.

Link to comment

oboa nema tako nizak bass, siguran sam da je neka od tubi. recimo, contrabass tuba :unsure:

 

svaka cast, izgleda da je tuba, ne bi me iznenadilo ni da je neka elektricna varijanta ili mozda samo koriste kompjuter za filtriranje zvuka.

nisam znao da svaki duvacki instrument ima i kontrabas varijantu ... procackacu youtube ... kad ukucam contrabass svasta izadje u nastavku .. thx

Link to comment

i daju viši zvuk od tuba.

uglavnom, od tube niže može contrabassoon, plus ako se doda neka ekstenzija na njega može da zvuči kao instrument iz gornjeg primera.

 

Pa to i kaem, bassoon=fagot, contrabassoon=kontrafagot.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...