Jump to content
IGNORED

Premier League 14/15


189-

Recommended Posts

fernando se pominjao dosta pre jajinog nezadovoljstva. mada je jaja pa stalno nezadovoljan.

 

edit

 

a gde bi mogao uopšte da ode? čelzi je pun na toj poziciji, junajtedu treba baš takav, ali mnogo bi bilo da ode u komšiluk, u barsi je već bio... jedino u bajern ili real, pod uslovom da žele da ga kupe.

PSG, ovdje se nadamo njegovom dolasku. Kazu da kontakti postoje. Edited by borris_
Link to comment
  • Replies 11k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    1329

  • MancMellow

    849

  • John Coltrane

    665

  • 189-

    613

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ander Herrera apdejt

 

Baskijski Španci odbili cenu koja je postavljena buy-out klauzulom :D zašto - zato što ako prihvate, onda oni plaćaju Zaragozi 4% od transfera, a ako igrač isforsira transfer (što kaže tj njegov agent) da će učiniti, onda tih 4% plaća United. Koji dripci :D Mislim da nema šanse da United odustane od ovog transfera zbog 1,3m funti, ali jbt... Čitam da su isto radili i Bayernu prošle godine.

Link to comment

ma oni mogu da odbiju, ali ne mogu da sprece transfer, samo sto onda sve mora drugi klub, igrac i njihovi advokati sami da zavrse i da...plate, kao sto je porez, ono sto dodje prethodnom klubu igraca i jos ponesto. citao sam nekog lika koji je iz Bilbaoa, toliko sam shvatio. Kostace United dodatnih 3-4m evra. Jbg. Ali da je frustrirajuce - jeste. 

Link to comment

Nije mi jasno zašto bi neko bio toliko galantan da se ponudi da plati račun od 1.3m ili koliko je već, umesto Mančestera

 

Šta je frustrijajuće, što ima skrivenih troškova, poreza i doprinosa oko transfera? jbg

Edited by levi
Link to comment

Ne, nego...to samo oni (Bilbao) rade, očigledno. Ili ja ne znam za druge. Mislim, Llorentea su pustili da mu istekne ugovor. To je sve zbog one gluposti da samo Baskijsci igraju za njih pa im je frka da gube igrače jer im je teško (mislim, sami su krivi) da ih nadomeste. 

 

I malo je nefer da faktički teraju kupujući klub da plaća procenta od transfera prethodnom klubu koje su oni dogovorili. To je kao da nikad nisu ni imali nameru to da plate.  

Edited by MancMellow
Link to comment

Nadam se da ipak nece biti nista od ovog transfera i da ce pare biti pametnije utrosene.

 

teško, izgleda da je sa igračem otišlo predaleko da bi odustali. 

Link to comment

PSG, ovdje se nadamo njegovom dolasku. Kazu da kontakti postoje.

 

da vas ne jebe malo onaj ffp ili ne zarezujete to previše? a ovo sa izgovorom za tek preminulog brata da bi se iskamčio još milion godišnje je prenisko, jedno je baviti se tortama i čestitkama, a nešto drugo koristiti mrtvog člana porodice u tu svrhu. ako je dotle došao, onda stvarno sve do mojega.

Link to comment

Manc, naravno da nisu imali nameru da plate. Slične stvari rade svi redom. Danas većina igrača (u Engleskoj) ima one stavke u ugovoru po kojima se u slučaju transfer requesta klub oslobađa obaveze da isplati zaostale bonuse i još svakakve sitne propratne troškove. Onda se desi da igrač kome nešto još sleduje može da bira, ili će da ostane u klubu još koju sezonu i da čeka da mu se isplati sve, ili će da oprosti dugove da bi otišao u novi klub.

 

Čak i u situacijama kad klub želi da proda, često se zahteva da igrač uloži TR upravo da bi se ućarilo na tim nekim sitnim sumama.

Link to comment

Manc, naravno da nisu imali nameru da plate. Slične stvari rade svi redom. Danas većina igrača (u Engleskoj) ima one stavke u ugovoru po kojima se u slučaju transfer requesta klub oslobađa obaveze da isplati zaostale bonuse i još svakakve sitne propratne troškove. Onda se desi da igrač kome nešto još sleduje može da bira, ili će da ostane u klubu još koju sezonu i da čeka da mu se isplati sve, ili će da oprosti dugove da bi otišao u novi klub.

 

Čak i u situacijama kad klub želi da proda, često se zahteva da igrač uloži TR upravo da bi se ućarilo na tim nekim sitnim sumama.

 

pa da ali jbt, staviš buy-out clause u ugovor, neko dodje i kaže - ok, plaćam, i ti kažeš - neću, ko vas jebe. mislim, u redu, money talks both ways, tako da oni mogu da se koprcaju, ali jbg ne mogu da spreče transfer ako je igraču stalo. Isto su radili i za Martineza. Ne mislim da su nešto specijalno gadni zbog toga konkretno, ali mi je uvek bilo gadno ono što je uzrok takvom ponašanju, a to je taj etnički ekskluzivizam. 

Link to comment

da vas ne jebe malo onaj ffp ili ne zarezujete to previše? a ovo sa izgovorom za tek preminulog brata da bi se iskamčio još milion godišnje je prenisko, jedno je baviti se tortama i čestitkama, a nešto drugo koristiti mrtvog člana porodice u tu svrhu. ako je dotle došao, onda stvarno sve do mojega.

 

Ko koristi mrtvog brata?

Tu je najveci krivac MC i njihovi marketinski magovi.

PSG je bio zainteresovan za njega i prije ove situacije, i sada je kao odvratno sto zele da ga dovedu jer se MC ponio kako ponio sa svojim najboljim igracem?

Link to comment

Ne kažeš neću, kažeš hoću ali neka me igrač prvo oslobodi obaveze da platim 4% cene transfera prethodnom klubu, a tu obavezu neka preuzme njegov novi klub. Samo kažem da nije Bilbao neka ekskluziva kad je to šićarenje u pitanju.

 

Edit: @Manc

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ne, nisu ni to, prosto odbili su ponudu i u celom procesu ne saradjuju uopšte. Ok... Na kraju krajeva, stvarno je veliko pitanje na šta će to sve da liči, mislim on u Unitedu.

Link to comment

Samo ne kapiram, ako su oni sa prethodnim klubom napravili klauzulu u ugovoru o kupoprodaji da Bilbao placa tih 4% buduceg transfera, na koju foru oni sad zavrcu Utd? Takodje ako igrac u ugovoru ima cifru za koju klub mora da ga pusti, gde se tu sad umece tih 4% koje bi Utd trebao da plati. Po kom osnovu? Ovo postaje stvar principa polako. Kakve veze ima ko je isforsirao, postoji cifra, dogovoreno sve sa igracem, dovidjenja. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...