Jump to content
IGNORED

Voda: česmovača, flaširana, preko filtera ili iz aparata?


Tale

Koju vodu pijete?  

81 members have voted

  1. 1. Koju vodu pijete?

    • Česmovaču
      60
    • Flaširanu
      28
    • Filtriranu (u kućnim uslovima)
      11
    • Iz aparata za hlađenje i grejanje vode, poznatog proizvođača
      10
  2. 2. Da li bi koristili aparat ili filter za vodu u kućnim uslovima?

    • Da
      35
    • Ne
      46


Recommended Posts

pijem česmovaču..imali smo jednom kući taj aparat i bi zgodan,greje,hladi..ali je onda crklo hladjenje i nije imalo smisla piti vodu na sobnoj temp a i smorilo menjanje balona pošto smo kupovali valjda u Metrou,pa zaboravimo pa neka frka sa vrstama balona i vode..i tako pa smo batalili..ali ima tih firmi što dovoze na kućnu adresu to je,ko ima pare za to,zgodno

Link to comment
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    18

  • Frank Pembleton

    4

  • Caligula

    4

  • frit

    3

Hm.. nove pregovore obavih malopre, ostali su da razmisle.

 

Elem, ovo se nudi za fizička lica:

 
- aparat za filtraciju vode sa vodovodne mreže, aparat greje i hladi filtriranu vodu
- periodično čišćenje aparata i zamena filtera (u ceni)
- 1.864 dinara mesečno
Link to comment

Koliko litara vode ulazi u ponudu i koliko kosta balon van toga?

Ja sam gledala ponudu za fizicka lica najcesceg snabdevaca vodom i otprilike je ta cena bila, samo izracunah da mi se ne isplati, tj. izadje dosta skuplje nego kad kupujem na balone vodu. Naravno, u cenu ulazi i aparat i pogodnost ledene/vruce vode aliza sad mi se ne uklapa u finansijskiplan.

 

Inace, trosimo kupovnu vodu uglavnom za pice, mada i cesmovacu dohvatim kad nema ove. Filtere nisam isprobavala do sad. Da, nisam ubedjena ni da je flasirana voda skroz ok ali mislim da je ipak malo bolja od ove koja maltene krcka pod zubima od kamenca.

Link to comment

Ne, baloni su u priči samo za pravna lica. Pojavio bi se problem isporuke za veliki broj fizičkih lica.

 

Zato su izbacili ovu ponudu sa filtracijom vode sa vodovodne mreže.

 

Ne znam, vidim da je primamljivo svima kojima je problem da koriste vodu za piće sa vodovodne mreže (čak i Novi Sad) jer, po sopstvenim rečima, troše između 2 i 3K dinara na flaširanu vodu mesečno.

Link to comment

Ne znam, vidim da je primamljivo svima kojima je problem da koriste vodu za piće sa vodovodne mreže (čak i Novi Sad) jer, po sopstvenim rečima, troše između 2 i 3K dinara na flaširanu vodu mesečno.

 

U NS-u je očajna česmovača, kamenca na kilo i još plus šta imaš u cevima. Ja isto godinama već kupujem flaširanu, ali nisam siguran baš za te filtere, koliko je to uopšte pouzdano, tj. ima li ikakve garancije/potvrde da to stvarno nešto filtrira i da nije neki hokus-pokus? :)

Link to comment

Ja (u Podgorici) pijem flaširanu, iako je naša česmovača navodno dobra (ako nemaš ništa protiv kamenja u bubregu i drugdje po tijelu, jerbo je puna kamenca).

 

Flaširanu pijem jer volem ladnu (a glupo mi da držim bokal/čašu u frižideru), a i otkad imam mačka - navikao sam da uvijek imam čašu vode pored sebe, a mačku ništa milije nego da dođe da popije malo iz te čaše. A mislim, volim i ja njega, ali mi to nekako nije higijenski.

 

Na poslu imam onaj aparat koji 'ladi/grije. Doma pijem "Prolom", na poslu "Aqua Biancu" (CG proizvod). Ako će neko da opljune po ovijema brendovima, udrite (da znam čime se trujem). Može i na PM

Link to comment

ne trujes se nicim, no je prolom jako niskomineralna i treba je piti samo krace vrijeme. 

 

podgoricka voda je meni prilicno vrh (makar u dijelu grada, valjda je dobijate iz 2 izvora)

Edited by morgana
Link to comment

@ Time Crisis

 

Svaki filter odradi neki posao. Makar mehanički, kao i perlator na slavini (zaustavlja krupnije nečistoće).

 

Ovi imaju 4 tipa filtera u nizu: Sedimentni filter uklanja krupnije nečistoće, prekarbonski filter za ostatke hlora i drugih jedinjenja, filter sa membranom za ultrafiltriranje je najveće gustine i otklanja i sitnije nečistoće i mikroorganizme, četvrti je postkarbonski koji je u suštini aktivni ugalj.

 

Nije hokus-pokus, samo temeljno mehaničko filtriranje.

 

Kao akvarista znam koliko je bitno imati kvalitetan filter za akvarijum, mada se tu dešava mnogo više od mehaničkog filtriranja.

Link to comment

U NS-u je očajna česmovača, kamenca na kilo i još plus šta imaš u cevima. Ja isto godinama već kupujem flaširanu, ali nisam siguran baš za te filtere, koliko je to uopšte pouzdano, tj. ima li ikakve garancije/potvrde da to stvarno nešto filtrira i da nije neki hokus-pokus? :)

 

Ja mogu da potvrdim da oni 'Brita' filteri (sad su neke ruske zamene uglavnom u prodaji) uklanjaju iz česmovače 'kamenac' i sve što uz to ide.... u bokal-kuvalu za vodu ništa ne ostaje, kao što mi i kod kučeta u činiji više nema koralnih sprudova  :lolol:

Isto tako se oseća i razlika u ukusu između česmovače i iste vode kad je filtrirana...

 

Inače pijem flaširanu vodu... beogradsku česmovaču direkt iz česme nema teorije da pijem, grozna mi je.

Link to comment

Ne, baloni su u priči samo za pravna lica. Pojavio bi se problem isporuke za veliki broj fizičkih lica.

 

Zato su izbacili ovu ponudu sa filtracijom vode sa vodovodne mreže.

 

Ne znam, vidim da je primamljivo svima kojima je problem da koriste vodu za piće sa vodovodne mreže (čak i Novi Sad) jer, po sopstvenim rečima, troše između 2 i 3K dinara na flaširanu vodu mesečno.

 

Hvala, pogresno sam povezala. Kako izgleda taj aparat koji ide na cesmu? (moze i na PM) U tom slucaju ponuda zvuci ok posto ovo sto sam ja gledala izadje vise cini mi se kad se uracunaju baloni vode.

Ja koristim flasiranu samo za pice, za kuvanje cesmovacu, pa ne trosim bas toliko mesecno (mozda oko 1k dinara), mada kupujem balone, ne flase, sto je povoljnije.

Link to comment

Ja mogu da potvrdim da oni 'Brita' filteri (sad su neke ruske zamene uglavnom u prodaji) uklanjaju iz česmovače 'kamenac' i sve što uz to ide.... u bokal-kuvalu za vodu ništa ne ostaje, kao što mi i kod kučeta u činiji više nema koralnih sprudova  :lolol:

Isto tako se oseća i razlika u ukusu između česmovače i iste vode kad je filtrirana...

 

Inače pijem flaširanu vodu... beogradsku česmovaču direkt iz česme nema teorije da pijem, grozna mi je.

ja isto te neke bokale koristim i onda u kuvalo  i ne samo u kuvalo, tj. i pijem tu vodu

ali bogme i posle tih filtera se kamenac u kuvalu skuplja zavidnom brzinom

a da je ukus bolji nego direktno sa česme, tu se slažem 100%

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...