Jump to content
IGNORED

Vozovi a.k.a Trains


BOOGIEMAN

Recommended Posts

Emperor of the North

 

Jes da nije triler, ali su barem vozovi

 

Ali ima i jedno sranje The Cassandra Crossing....

meni obrnuto:

 

emperor of the north sranje

 

the cassandra crosing dobar

Link to comment

meni obrnuto:

 

emperor of the north sranje

 

the cassandra crosing dobar

:thumbsup:

 

Dokaz vise za istinitost tvrdnje da su suprotstavljena gledista apsolutno OK, pozeljna i legitimna.

Osim na forumu, naravno  :)

 

Ne znam, meni Kasanda skroz na silu film, ono kad pokupe zvezda na kamaru (bese u Kasandri Sofija Loren, Ricard Haris, Bert Lankaster, onaj lik sto su mu sudili godinama za neko ubistvo...) i snime film.

Em je radnja neubedljiva i tanka, u sred Hladnog rata voz iz Svajcarske u Poljsku sa sve punom NATO/USA saradnjom, em su nekako na pola filma izgubili dampf...

 

A Emperor (sa sve ovdasnjim promasenim prevodom Jedan voz za dve bitange) bre filmcina  :sleep:

Link to comment

Ima jedan uslovno zeleznickitm film, tek da ga se pomene, kultni svojevremeno, a danas fensi pa ga stavljaju na top liste naj svih vremena, onako mode radi.

 

 

Brief Encounter

Celia Johnson, Trewor Howard

Link to comment

Avalanche Express

220px-Avalancheexpress.jpg

Dobra podjela, a film onako...

... Poslednja uloga Roberta Shawa.

 

 

 

Dark of the Sun

Dark_of_the_Sun.jpg

Ovaj je često prikazivan na TV.

Edited by colonelo
Link to comment

Ne znam dal se neko vec setio ima jedan Frankenhajmer, sezdesete, prilicno dobar ratni film i zove se bas 

 

The Train

 

Bert Lankaster i manje-vise evropska ekipa, Zana Moro.

Link to comment

The Train i gde ga se setih je inace bio svojevremni hit u redovima leve beo inteligencije, tako otprilike kasne sezdesete.

Sa sve novootkrivenom sociologijom kulture i slicnim stetnim zapadnim uticajima.

Radnja filma se vrti oko pokusaja pokreta otpora da spreci Nemce da iz Pariza vozom odvezu silne slike koga drugo nego dekadentnih slikara.

Slike, naravno, spasavaju zamazani zeleznicari koji su pride i komunisti koji ce da ginu za spasavanje kulturnih dobara u kojima ce da uzivaju oni koji lepo sede kod kuce i zaziru od radnika i komunista vise nego od Nemaca, obaska sto Amerikanci kasne.

Bilo kako bilo, jedan od zeleznicara negde pri kraju filma kaze nesto kao: jebo te, kad nas ovoliko izgibe za ove mazarije u sanducima, mozda bismo posle rata i ko pretekne, mogli da odemo da pogledamo to sto kazu da vredi tolike zivote...

Link to comment

Nadam se da će sledeći naslovi zadovoljiti želju. Ono najbolje je već spomenuto. :)

 

 

Von Ryan's Express (1965)

 

 

Samo da ti se zahvalim na ovom postu jer si mi omogucio da odgledam jedan fenomenalan film. Kakva filmska uzivancija, prava avantura :Hail:

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...