Jump to content
Аврам Гојић

Povratak vojvode

151 members have voted

1. 1. Da li podržavate predlog sudije Antonetija o puštanju Šešelja na slobodu?

• Podržavam
      70
    • Podržavam, pod uslovom da mu se zabrani javni rad
      9
    • Ne podržavam
      15
    • Živo me zabole
      57

Recommended Posts

James Marshall

Hm, ljudi, ne bih ja ulagao previše nade u to da će vojvoda da načini neki zulum ovdje kad se vrne, pogotovo ne na račun sadašnje garniture, ne zaboravite nekoliko stvari:

- Taj čovjek je tamo jedanaest i kusur godina. Ko zna kako je to uticalo na njegovo mentalno stanje. Ovdje mislim na bistrinu uma, a ne na to da li je neko krivo nasađen ili nije. Jednostavno, on je tamo fokusiran na samo jednu stvar. Iz toga slijedi drugi problem:

- On čovjek ne živi ovdje., i imao je vjerovatno ograničen pristup informacijama, a i ako je imao nekakav pristup, ipak je većinu vremena potrošio na svoje bitke sa vjetrenjačama.

- Promijenila se Srbija, jednostavno, da je neko odsutan 11 godina pa da se vrati, trebalo bi mu par mjeseci, godinu da pohvata sve.

- Pitanje je i zdravlja vojvode, da li je on uopšte u stanju da to iznese.

- Njegovi lauferi su poumirali, otišli u penzije, prešaltali se na nove vlasti, nema on više taj doušnički aparat.

- Ovi njegovi su uzeli sve poluge, ne sumnjam da su već brifovali sve medije kako postupati u slučaju povratka vojvode, ako žele da im ne padaju serveri i da im ne upada poreska u nenadane kontrole.

Jednostavno, bio vojvoda zanimljiv dan dva, a onda bi se ljudi okrenuli većim problemima, sanaciji posljedica poplave, niskim platama i svojim životima koji su sve goreg kvaliteta. Još im samo fali vojvoda na sve to. 

urkozamanje

A da, jos jedan razlog sto se ne plasim veceg zla je sto je Voju ipak nemoguce presvuci u strukirano odelo, te je mogucnost da "faktori" dozvole njegov dolazak na vlast ravna nuli. Drugim recima, imao bi "ogranicen" efekat. Uz malo srece, taman koliko treba.

A sa pustanjem na slobodu se, i bez mojih nadanja glede pusilipsa, slazem. Iz razloga koje je Vasilije vec naveo. To sto je meni licno oduran zbog zardjalih kasika i zla kojem je doprineo, ne znaci da 11 godina pritvora bez osude nije apsurd.

Tsai

Ja samo ne želim da, kolko god bolestan bio, ikad više kroči na teritoriju ove zemlje, gde god bio.

Previše sranja će mi okinuti u glavi sama činjenica da znam da je 'tu negde'

urkozamanje

@tsai

Potpuno te razumem.

No mi nije jasno sta okida cinjenica da su mu dva najbliza saradnika i saucesnika trenutno ne samo "tu negde", vec su predsednik i premijer te iste zemlje?

Tsai

Horor, šta drugo.

Ali debeli je debeli. Njegove psihoze mi više ne trebaju

Sir Oliver

- Ovi njegovi su uzeli sve poluge, ne sumnjam da su već brifovali sve medije kako postupati u slučaju povratka vojvode, ako žele da im ne padaju serveri i da im ne upada poreska u nenadane kontrole.

Mislim da "njegovi" nisu ni do kolena ljudima u medijima, koji i sami znaju-šta-im-je-činiti™.

Inače..jel?

ficfiric

Ja sam protiv povratka. Svako jacanje ideje da je ok klati Hrvate, stetno je bez obzira da li bi prijalo to SNS-u ili ne. To je kao kad bi neko pustio zmije u kucu da mu tamane miseve. Veca steta nego korist.

Anduril

Isto mislim kao Vasa, za puštanje sam samo zbog frapantnog kršenja prava u pogledu držanja Šešelja u pritvoru tolike godine.

Inače, mislim da ga puštaju kući da umre. Hag ne sme sebi da dozvoli još jednu "nerazjašnjenu smrt" među inmates.

To je to. Ono je najveca (profesionalna) sramota tog tzv. suda.

Filipenko

Bar znamo da neće mirovati ako ga puste.

- Ako Šešelj bude pušten na slobodu, sigurno će držati javne skupove, davati intervjue novinama, gostovati na televizijama, slobodno se kretati po celoj Srbiji i kritikovati Haški tribunal kao nelegalni međunarodni sud. Neće dozvoliti da mu ih bilo ko ograničava pod bilo kakvim izgovorom – navodi se u saopštenju Komiteta za odbranu Šešelja.

Аврам Гојић

zatvarajte topic.

nautilus

zelim da budem novinar koji će ga dovesti u emisiju slijedeće nedjelje. nažalost, bojim se da će svi bježati od njega kao đavo od krsta.

Hella

uvek može da bude car tvitera :fantom:

akibono

Sigurno ga čeka topli divan kod Marića u 'Kirilici', sad posle Ćomija koji ga je fino zagrejao....