Jump to content
IGNORED

Reči koje se koriste samo u novinama


Аврам Гојић

Recommended Posts

kontroverzni biznismen

(u svakodnevnom govoru se kaže "lopurda")

e ta fraza već mora da se koristi. potreban je eufemizam koji jasno govori o kakvoj osobi je reč, a da ne odeš na sud.

Link to comment

Jebo mater. Ja sam čovek-novina, jer maltene nisam naleteo na post a da ne koristim neku reč.

 

Čak i "dovraga", kad sam u širem društvu sa gomilom dece i/ili rođaka i nepoznatih ljudi, "dovraga" mi je umesto "u pičku materinu".

Redovno koristim "štaviše", "kultni", "masturbacija", u okolnostima "numera", "frapantno", "eklatantno", "mundijal" (redovno, skoro nikad ne govorim "svetsko prvenstvo), "nesvakidašnji", još pun kurac takvih reči, uključujući i prvo "naime".

 

A u poslednje vreme sam počeo redovno i svrsishodno da upotrebljavam "večiti", jer je Srbija poludela u mržnji među večitima (aha!) pa se pecaju za sve, tipa "a što si prvo rekao ovaj klub, a ne onaj", ili jednostavno zapene čim čuju ime mrskog kluba.

 

Ne znam da li ja previše pričam o umetnosti, često komuniciram sa nebliskim osobama ili šta?

 

 

edit: A prašenje, ja ne znam šta drugo. Neki bend je ili pocepao ili spalio ili sprašio. Uopšte mi nije jasno koja druga reč može da se upotrebi.

Edited by Lrd
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...