Jump to content
IGNORED

Reči koje se koriste samo u novinama


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

nedavno mi se mladi komšija (cca peti, šesti osnovne škole) hvalio kako je gledao slike "golišavih" ženskih.  to je verovatno prva ikada upotreba reči "golišavo" van srpskih tabloida.

pored toga, ne verujem da postoji bilo šta u našim novinama sem primera što je eklatantno, sem kršenja (međunoarodnog prava) što je flagrantno, i sem greške što je kardinalno.

 

Голишаво постоји у рлу, али се односи на ситну децу, а не на тете.

 

А кардинално си згрешио кад си изоставио фрапантно.

 

Kako onda zovete ovo?

 

Волео бих знати. Пилићи се дозивају са пи-пи-пи, гуске и патке са бирибирибири, мачке са мац-мац, кере са кс-кс, а за дозивање риба још нисам чуо добар вабрж.

Link to comment

sorc. jel bi ozbiljno u nekom razgovoru naglas rekao 'vruce pantalone'? (osim kada u zajebanciji "imitiras" novine...)

Hm, ja kazem hot pants. Slabo koristim govorni srpski, osim sa suprugom... a njoj nekako ne pricam o devojkama koje sam video u hot pants, hehe.

 

A nije to sorc, sorc je ono normalno, ono sto pokriva tzv. underbum. (Guglajte).

 

PS. Vruce pantalonice su bile jako popularne 1970-tih, i neretko su se tako zvale i u govoru. Ne da sam ja o tome kao tinejdzer puno pricao. Neki od termina koji su na topiku dosad pomenuti kao da se koriste samo u stampanom obliku su se nekada koristili i u govoru (mozda ne cesto). Bezbednosno, npr (pocelo je decenijama pre DSS-a). Termin "uhlebiti" se takodje nije retko cuo (posebno u vezi onih koji dobiju posao i onda zevaju). Smehotresno se nekad culo cesto, takodje. Frapantno se cesce govorilo nego pisalo. Dosta primera (manjina, istina) su u stvari reci koje su se u govoru izobicajile u prethodne 2-3 decenije, a ostale u pisanoj formi.

Link to comment

Nevidljivi kućni prijatelj- za radio.

 

Дружење у смислу "ми пуштамо програм преко радија а ви слушате". То је свака емисија имала кад је ишла уживо, а и неке са траке.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...