Jump to content
Sign in to follow this  
Lezilebovich

Finale KLS 2013/2014

Recommended Posts

borris_

Nema tu nista hrabro. Odbrana vam ju stilu "nisu nasa djeca kriva, krivi su drugi". Vidimo gdje to vodi.

Takeshi

kad bi bile pohapsene vodje navijaca, za sve prekrsaje za koje se terete. a klubovi i policija prestali da ih organizuju i finansiraju. uz standardno uposljavanje za trgovinu raznim nelegalnim stvarima, rad na obezbedjenju i slicnim poslovima... mozda bi se i neko od igraca usudio da ima svoje misljenje o njima. ovako im ostaje da u zamenu za javne aplauze i podrsku, trpe vaspitne udarce u vecernjim izlascima i razbijanje stakala na automobilima.

Heaviside

Pa možda i mogu da odu pravo u svlačionicu, ali je pitanje šta bi usledilo kao kazna za nepoštovanje™

Mogao je i Dženkins da zamoli ona dva simpatična momka da ga ostave da na miru večera, sigurno da je mogao.

Pa to, zato mali privatnik - reketaš poređenje. Ne moraš da isplatiš reketaša od koga nema ko da te zaštiti ali ćeš ga ipak isplatiti ili otići u Japan.

Lrd

Nikakva žrtva nije Simonović, a isto se odnosi i na Lazara Markovića, Šćepovića i njima slične. Neka idu na klupu ili neka idu u svlačionicu direktno, pa neće biti dovođeni u takve pozicije. Ali ne, oni idu da glume ludilo, raduju se sa navijačima i zahvaljuju, ili pak pokajnički idu ka njima pognutih glava kada izgube. Trebalo je nalupati još više šamara Lazaru Markoviću, kao što Simonovića treba kazniti dvogodišnjom zabranom igranja. Tom logikom, da ima ko je drugi kriv, upravo se navijači služe, i njom ćemo doći do Vučića/Tadića/koga god, bez da je iko išta skrivio ili loše/glupo uradio.

Ovo je ono "ko je jebe što nosi minić noću, trebalo je još da je siluju".

Prvo, ovo nije logika "ima ko je drugi kriv", nego jednostavno "ima ko je kriv". A kriva je jebena država, odnosno odsustvo države, policije, pravosudnog sistema uopšte, tako da ovi zlotvori mogu da divljaju i da rade šta hoće bez ikakve kazne.

Drugo, ti i takvi huligani su sastavni deo naših klubova, a to još više važi u KK Zvezdi, čiji je vlasnik čovek koji je u direktnim vezama sa njima, ne samo preko zeta.

Dakle, svi igrači moraju da odu do tribine, ne samo zato što ih rulja zove, već zato što im to tako poslodavac kaže.

I treće - ako ti otvoriš oči i uključiš mozak i pogledaš onog jadnička kako diže pehar i kažeš "da, on je zlikovac", onda jednostavno i najjednostavnije ne znaš o čemu pričaš. Evo, ja te kao sasvesnog i odgovornog i građanski hrabrog građanina koji misli da svako od nas treba odmah da se hrabro suprotsavi zlu odeš na tribinu po izboru jednog od klubova kojim vladaju navijači i sprečih ih da krše zakon i da skandiraju uvredljive poruke. Budi svetao primer i inspiracija svim ugnjetenima i ugroženima. Pokaži im kako hrabrošću pojedinca na jedinstvenom primeru može da se ispravi celokupna naopakost i nefunkcionanost države.

Mislim, jebote. Pljuvanje Simonovića zbog onih gestova na terenu prilikom 5 na 3 je jedno, ali kriviti ga u situaciji u kojoj je očigledno žrtva je potpuno bezosećajno.

Lrd

Nema tu nista hrabro. Odbrana vam ju stilu "nisu nasa djeca kriva, krivi su drugi". Vidimo gdje to vodi.

Ovo je čist bezobrazluk ili iskreno neznanje. Nema ovo veze sa huliganima koji lupaju grad tokom gej parade ili pijanom omladinom koja autima usmrćuje ljude.

kad bi bile pohapsene vodje navijaca, za sve prekrsaje za koje se terete. a klubovi i policija prestali da ih organizuju i finansiraju. uz standardno uposljavanje za trgovinu raznim nelegalnim stvarima, rad na obezbedjenju i slicnim poslovima... mozda bi se i neko od igraca usudio da ima svoje misljenje o njima. ovako im ostaje da u zamenu za javne aplauze i podrsku, trpe vaspitne udarce u vecernjim izlascima i razbijanje stakala na automobilima.

Tačno tako. Jedino što igrač može je da raskine ugovor na svoju štetu i nađe sebi drugi klub van Srbije.

Geo

Uprave klubova ne da tolerisu te kriminalce vec i tesno saradjuju sa istima, isto vazi i za politicare na vlasti kao i za drzavne aparate (policija , sudstvo) ... Vi sada ocekujte da jedan Marko Simonovic koji to sve gleda iz prvog reda , susprostavi se istima, odnosno krene da isteruje  pravdu ?!

bracad

Samo jedno pitanje koje  je malo off: Naime, tesko mi je da poverujem da Partizan platio sve one silne kazne (sako, neredi i sl.). Ako te kazne ne budu placene, onda je Partizan suspendovan? Uzima se titula ili nemaju pravo nastupa u narednoj sezoni? Ajde, ko zna?

Lrd

Samo jedno pitanje koje  je malo off: Naime, tesko mi je da poverujem da Partizan platio sve one silne kazne (sako, neredi i sl.). Ako te kazne ne budu placene, onda je Partizan suspendovan? Uzima se titula ili nemaju pravo nastupa u narednoj sezoni? Ajde, ko zna?

:)

Srbija, bre. Niko ništa nikad ne plaća i nikom ništa zbog toga.

bracad

:)

Srbija, bre. Niko ništa nikad ne plaća i nikom ništa zbog toga.

Ne verujem da ce moci tako, narocito ako vodjenje lige uzme KSS pod svoje.... MIslim, ima istine u tvojim recima, a jbg, mozda se ja nadam da ce Srbija jednog dana biti ok mesto za zivot...

Lezilebovich

A, valjda je zbog ovoga Maricic slavio sa igracima Partizana titulu posle meca u njihovoj svlacionici.

:isuse:

što je najgore, sledeće godine u ovo vreme, ovo iznad će se pominjati bez osporavanja, kao davno utvrđena činjenjica.

sledeće godine u ovo vreme  "joooj, pokradeni smo, jebena KLS ko je izmisli, treba istuputi. opet nam sudi onaj sudija koji je prošle godine nazdravljao sa svinjom™ u svlačionici"

Edited by Lezilebovich

Filipenko

Kao, mogu da odu pravo u slavačionicu. E ne mogu, pre svega klub (poslodavac) zahteva od njih da pozdrave navijače. Mislim, teoretski može i kafedžija da ne bude u lokalu u vreme u koje mu je reketaš zakazao randevu.

Onda neka ne igraju za taj klub, jer je lako moguće da će im biti ugrožena bezbednost.

Odnekud se jednostavno mora početi sa uvođenjem reda. Sasvim sam siguran da će igrači naći načina da izbegavaju druženja sa navijačima i zajednička radovanja kada bi popili zabranu igranja od godinu i više. Naravno, svestan sam ja da bi te kazne trebali da izreknu oni koji ih zapravo teraju da se tako ponašaju, ali to je neka sasvim druga tema. 

Tačno tako. Jedino što igrač može je da raskine ugovor na svoju štetu i nađe sebi drugi klub van Srbije.

Ili da ne dolazi u taj klub, za koji zna da je rizičan. To bi bilo racionalno, tržišno razmišljanje. Ali ne, hajde da idemo mir mir mir niko nije kriv pristupom da slučajno ne oštetimo nekoga.

I treće - ako ti otvoriš oči i uključiš mozak i pogledaš onog jadnička kako diže pehar i kažeš "da, on je zlikovac", onda jednostavno i najjednostavnije ne znaš o čemu pričaš. Evo, ja te kao sasvesnog i odgovornog i građanski hrabrog građanina koji misli da svako od nas treba odmah da se hrabro suprotsavi zlu odeš na tribinu po izboru jednog od klubova kojim vladaju navijači i sprečih ih da krše zakon i da skandiraju uvredljive poruke. Budi svetao primer i inspiracija svim ugnjetenima i ugroženima. Pokaži im kako hrabrošću pojedinca na jedinstvenom primeru može da se ispravi celokupna naopakost i nefunkcionanost države.

Mislim, jebote. Pljuvanje Simonovića zbog onih gestova na terenu prilikom 5 na 3 je jedno, ali kriviti ga u situaciji u kojoj je očigledno žrtva je potpuno bezosećajno.

Vidiš, Simonović se ne bi ponašao tako kako se ponašao prilikom 5 na 3 igranke kada bi ga vaspitali na ovakvim stvarima. Jel kapiraš da je pehar otet i razbijen od strane rulje, koja je - makar na papiru i u slikama - imala podršku kapitena jedne ekipe? Kakav je onda ugled saveza, lige, košarke uopšte u takvim situacijama? Jel se to brani ili ne brani pod izgovorom više sile? Jasno je meni da se neće braniti, zato i teoretišem.

Moje nije da prevaspitujem navijače. Kao što ni igračevo nije da prevaspituje navijače, ili da ide sa njima na tribinu. Da ti kažem šta je trebalo Simonović da uradi? Da se zahvali onom delegatu koji ga je zamolio da možda vrati trofej sa tribine. A pre toga da ode u svlačionicu, ili sedne na klupu. I gotovo. Ali ne mogu navijači biti tako strašni pa da se plašimo njih, a naredni čas da se družimo, dolazimo do njih, titramo im jajca, i još im se zahvaljujemo u zvaničnoj izjavi.

Pokušavam da zamislim šta bi se desilo kada bi u nekoj normalnoj ligi neki navijači oteli pobednički pehar, a onda kapiten došao do njih. Da li bi mu palo na pamet da uopšte prilazi, da li bi mu palo na pamet da ako već priđe skakuće sa njima po njihovom naređenju ili sopstvenom uverenju, nebitno, da li bi se desilo da policija ne interveniše.

Ali dobro, mi ne uključujemo mozak jer onda bismo shvatili da samo tako mora biti.

Lrd

Ne verujem da ce moci tako, narocito ako vodjenje lige uzme KSS pod svoje.... MIslim, ima istine u tvojim recima, a jbg, mozda se ja nadam da ce Srbija jednog dana biti ok mesto za zivot...

Ajoj. Tek ćeš da vidiš šta je amaterizam kada ligom počnu da upravljaju Đilas, Bodiroga i Tomašević. To je nestvarno, ali nestvarno koliki su oni diletanti. I to govorim kao neko ko zaista ceni i voli igračku zaostavštinu Tomaševića i prosto obožava Bodirogu.

Đilas je prosto nesposoban i ne zna, a ova dvojica su neki verski fanatici koji žive u svom svetu i nemaju dodira sa realnošću i ne znaju ni da komuniciraju, naročito Tomašević.

A što se tiče nade u Srbiju, nadao sam se ja više od dve decenije, sve do pre neku godinu. Nema od Srbije ništa. Možda za 100 godina ili tako nešto.

Filipenko,

Pa nije košarkaška Evropa prebogato radno tržište da igrači srednje i niže klase mogu da biraju šta god hoće. A to pogotovo važi za Balkan, a još pogotovije za Srbiju. To je dno dna.

Ostatkom posta opet raspravljaš sa nekim ko nisam ja a citiraš moj post, koji ni malo nisi uzeo u razmatranje, tako da nemam šta da dodam.

Edited by Lrd

wall

^Normalnoj ligi.

Normalnoj zemlji gde vođe s desetinama krivičnih prijava za najteža dela ne šetaju slobodno ulicom.

Mada može i to biti početak, kako ti kažeš. Nema igrača koji hoće da igraju za večite™, nema transfera, nema love, nema kriminalaca.

Edited by wall

misko maric

Bez da ulazim u ove neverovatne rasprave, nije Simonović taj u koga bih baš upro prstom. To je jebeno amnestiranje desetina ljudi koji su krivlji od njega, tada da, pominjanje ponajmanjeg krivca jednako je kao proglašavanje krivim nekog ko to uopšte nije.

ToniAdams

Filipe, koji je tebi kurac? razumem ja potrebu za trollovanjem, ali ove stvari jednostavno nisu smesne i za zajebavanje. svakom normalnom je jasno da Simonovic mora da kaze to sto je rekao. ti, Toni i slicni mozete slobodno da idete i premeravate ga sa vodjama navijaca, ali nekako mi se cini da to ipak necete uraditi, iako vam je jako stalo da drugi to rade...

i nije to SNS drzava. to je tu odavno. samo se ne secam da je neko od Grobara trazio da se Kecman udalji dve godine iz sporta jer je pevao Brankici, nego se izmisljalo kako je precutao tu pesmu a pevao sve ostale i slicno... ljudima je glava u torbi svaki put kada treba nesto da se spomene oko navijaca, i sportisti definitivno nisu ljudi koji treba da prevaspitavaju tu bagru

jebote koliko ti imas problema sa razumevanjem, to je strasno.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...