Jump to content
IGNORED

Meksiko - Kamerun 13.06. 18:00

Recommended Posts

• Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Feindouno

11

• Nemanja Posrbica

7

• Babu Bhatt

19

• theanswer

7

Top Posters In This Topic

Ali su dobili 1-0 Moldaviju nakon toga i blamirali se oko premija za SP. Rekoh pre neki dan dole na temi o pripremnim:

Cameroon takođe ima najjači sastav u istoriji, ali će im problem biti nestatak pravog organizatora igre. Rekao bih da je ključ igra Alexa Songa, ali ovo blamiranje sa neulaskom u avion zbog premija je pa najblaže rečeno jadno i sigurno remeti timski duh. Prilično mi se sviđaju njihovi (krilni) napadači Choupo-Moting i Aboubakar.

Nisam gledao ni to mrljavljenje sa Moldavijom niti protiv Makedonije, koju su bar teoretski trebali ubedljivije da dobiju, ali protiv Nemacke su delovali bas dobro, a utakmica je bila kao takmicarska. Probleme sa kreacijom ima veliki broj ekipa, nikakva novost sto se tice Afrikanaca. Meni deluje da samo na konto fizikalija mogu da odigraju dobro prvenstvo.

Ja samo iz razloga što sam dosta gledao Meksikance dajem prednost Kamerunu. Vidim da je Meksiko favorit verovatno više na ime nego na neki kvalitet. Kamerun i generalno Afrikance ne poznajem,ali je sigurno da Kamerun nije na nivou OS ili Gane,ako ne grešim. Ako ne budu igrali jajarski,očekujem da dobiju ili bar neki remi sa golovima.

Ja tradicionalno navijam za Meksiko, bogte pita zbog čega, verovatno zbog one generacije s Hernandesom iz 98, koja je igrala jako lepo, a ispala od nemaca zahvaljujući glavonji Birhoffu, koga maleni Meksosi nisu mogli da čuvaju. Inače, veliko je pitanje šta Meksiko može da napravi u ovako jakoj grupi, na njihovoj strani je tradicija i mentalitet stečen konstantnim uspešnim igranjem u grupama i verovatno ništa više. Koliko igrački vrede, veliko je pitanje. Ako se pojave neki novi jaki igrači, onda imaju šanse. Zabrinjava što su tu još uvek Markes i matori Salcido, znači da nema baš mnogo novih dobrih igrača, naročito u odbrani. Ćićarito je grejao klupu u Mančesteru čitavu sezonu, to će se sigurno negativno odraziti.

Igrao na kladži da Kamerun prolazi grupu, bila neka suluda kvota...

Ako dobiju ovo danas imaju sanse, nisam gledao Mehiko u skorije vreme, vidim da su se prilicno mucili u kvalifikacijama, mada im tim ne izgleda lose.

Kamerun po imenima ima tim glat za makar 1/8, ali sta ce im se desavati u glavama tokom SP je zapravo najveca enigma...

Посрбице одакле ти ово да Камерун има најачи састав икад?

Moje mišljenje. Popunjeni su na svim pozicijama sa kvalitetnim evropskim igračima koji nisu istrošeni/matori. Imali su oni solidne sastave u prošlosti, ali mi se čini da im je ovo najkvalitetnija selekcija. Neka vreme pokaže ko je u pravu.

Edited by Nemanja Posrbica

Обожавам свјетска првенства због оваквих утакмица. Мало више волим Камерун али мислим да се Мексико много потцјењује ове године.

Moje mišljenje. Popunjeni su na svim pozicijama sa kvalitetnim evropskim igračima koji nisu istrošeni/matori. Imali su oni solidne sastave u prošlosti, ali mi se čini da im je ovo najkvalitetnija selekcija. Neka vreme pokaže ko je u pravu.

Шта знам мени је онај тим из Италије био фино скоцкан. Јесте да их нису узимали за озбиљно на почетку, али добро скоцкан и мотивисан. Ово око премија је будалаштина, која само показује да афрички тимови у догледно време неће да буду озбиљни кандидати за највиши пласман на СП-у.

Meni je izgledao imenitiji tim iz 1998, ali su tada nesrećno primili gol protiv Austrije u poslednjem minutu što ih je kasnije koštalo ispadanja u prvoj rundi.

edip - U Koreji su isto bili jaki, ali ne valja kad ti od meča s Nemcima zavisi prolaz.

Edited by kobni zelaya

Mexico je valjda zadnja 4 puta izlazio iz grupe. Mala prednost Mexicu bar zbog ove atmosfere oko premija u Kamerunu, a i vazda su imali bar po jednog smekerskog igraca.

• Create New...