Jump to content
Sign in to follow this  
Feindouno

PPP u Brazilu

Recommended Posts

Feindouno

@ Gandalf bravo! Gdje jos ides, sta gledas?

Sto se tice hrane na kojekakvim mjestima meni se za sad coxinha (cita se kosinja, s kao Sibenik :lol: ) pokazala kao skroz pristojno rjesenje. Probaj.

Sir Oliver

Uzasan je internet veceras, upload prve fotke stao na 3% a spremio sam najbolji poust do sad  :naughty:

Ima li napretka ?  :)

Feindouno
Preskocicemo nekoliko utakmica i ostalih sporednih desavanja zbog ovog specijala o Fernandu Torresu :Hail:
U danasnje vrijeme samo rijetki prisustvuju utakmicama u kojima veliki Fernando odluci da da gol i velika mi je bila cast naci se medju odabranima.

Nimalo simpaticni klokani sa smislom za humor Novaka Djokovica (kasnije su isti ovi izvadili neku lutku na naduvavanje a nakon sto im je oduzeta simulirali™ seks 2 gumena kengura :puke:)
Nije mi bilo tesko da se popnem gore i pitam ih da li znaju ko je Fernando Torres i da li su svjesni kakva ce ih kazna stici zbog ovog bezobrazluka...
- Sorry mate, Fernando who? We only know cricket.

P1030299.jpg

- Hola Fernando!
- Hola!
- Kako to da te nema u albumu a igras u prvih 11?
- Ma pusti one budale iz Paninija, kao nisu znali da Boske vjeruje u mene.
- Boske? Mislis na Midlklasa? Pa on je tvoj najveci fan, naravno da vjeruje.
- Midlklas que? Mislim na selektora budalo.
- Ma jedan sa foruma, bilo bi super da das gol za njega danas.
- No problemo.

P1030306.jpg

Za gol Vilje je naravno najzasluzniji Torres koji je odvukao pola odbrane na drugu stranu.
- Jesi vidio Davide koliko sam ti prostora otvorio a ti nikad nista ne odigras za mene.

P1030310.jpg

- Svaka cast brate Fernando, sledeci je tvoj obecavam.
- Bravo majstore, daj da te i ja potapsem po glavi, ti si najzasluzniji za ovo.

P1030311.jpg

Fernando je kao sto vec znamo ispunio obecanje u drugom poluvremenu :Hail:
Evo i dokaz, hejteri patite!

P1030317.jpg

Miljenko

Jos jedan obozavatelj Torresa, izasao iz ormara. :fantom:

Svaka cast za izvestaje. :Hail:  :ziga:  :Hail:

Feindouno

Malo prije ulaza u nacionalni park Iguacu se nalazi park ptica tj Parque das aves koji je u privatnom vlasnistvu jedne Njemacke porodice.
Oni su prije 20 godina prilikom turisticke posjete vodopadima primjetili da sem njih u okolini bas i nema sta da se vidi i odlucili da se presele iz Namibije i otvore ovaj park :Hail:

Nemam sad brosuru sa konkretnim ciframa ali povrsina parka je dosta velika i ptice stvarno imaju mnogo prostora. U mnoge kaveze moze i da se udje.

10372582_10203685900529331_4895023040000

10513458_10203685910449579_2095493511596

10456269_10203685903969417_2104300616794

10419484_10203685930850089_8411560876506

Najvise prostora je dobio oro™

10341866_10203685920289825_7706557261974

akibono

hvala puno za ove izveštaje od nas gologuzana  :thumbup:

lepe mi i tvoje slike živih boja  :thumbsup:

MiddleClass

:D

Gandalf

@ Gandalf bravo! Gdje jos ides, sta gledas?

Sto se tice hrane na kojekakvim mjestima meni se za sad coxinha (cita se kosinja, s kao Sibenik :lol: ) pokazala kao skroz pristojno rjesenje. Probaj.

ostala mi je jos jedna utakmica. Francuska-Nigerija u (opet) Braziliji. Sutra iz Salvadora u Rio, cisto turisticki posto nemam karyu za 1/16 tamo.

Probacu tu kosinju sutra.

Sent from my LG-LS720 using Tapatalk

Gandalf

Nastavicu sutra.

setajuci Kuiabom, tj. glavnim delom grada, slucajno naleteo na hotel u kome je odsedala bosanska ekipa. i to u trenutku kada su igraci izlazili na trening.

bilo tu par desetina sto Bosanaca sto lokalnih znatizeljnika. najjaca fora su bili neki likovi iz Perua, koji su dosli u Kuiabu da navijaju za Bosnu. njihov deda je iz Bosne emigrirao u Peru, pa im je jedan od bosanskih reprezentativaca neki dalji rod.

uploadfromtaptalk1403759053357.jpg

na kraju sam sa njima i jos par Bosanaca otisao na pice. nakon toga, sledila je tzv. Praca Popular - jedna ulica natrpana kaficima i klubovima. stolovi na ulici, mnogi i stoje na ulici. tu su bili i neki bubnjari, pa i neka kapoera ekipa. iz svakog kafica tresti muzika, za svaki ukus. Odlicna eklekticna atmosfera.

sa nekim lokalcima krenuo da testiram brazilska piva, brahma, atlantico, skol, itaipava. jedino iole pristojno domace pivo je itaipava, ovo ostalo go q. lokalci su inace bili jako ljubazni sa svima. valjda im ne dolazi mnogo turista.

stadion u Kuiabi je nekih 3km od dela grada u kome sam odseo, pa sam sutradan na takmicu krenuo pesaka. i zazalio zbog toga. malo oblacno, i bez jakog sunca, ali do zla boga sparno.

oko stadiona i na utakmici, vecinom lokalci. po par hiljada Bosanaca i Nigerijaca. nakon utakmice su Nigerijci krenuli ulicom da igraju i pevanja. znaju da slave, svaka im dala.

uploadfromtaptalk1403760191221.jpg

ja sa nekim Brazilcima ponovo isto mesto, Praca Popular. djuska i pesma do 2 po ponoci. ostao bih ja i dalje nego je valjalo spremiti se na aerodrom, let za Resife u 6am.

taksi na aerodrom. bez dorucka na aerodromu, jer nisam mogao da se sporazumem sa osobljem u jedinom restorancicu koji je bio otvoren i delovao iole pristojno. kada sam pokusao na portugalskom da pitam sta je frango, zenska mi je odvratila nesto u stilu, "a kako ti ne znas sta je frango". ja tu popizdim i ostanem gladan do Resifea.

mislim da sam do sada smrsao barem 3-4kg. slabo jedem, stalno u pokretu, a ni pivo mnogo ne pijem jer su lokalna uglavnom losa.

nastavljamo u Resifeu.

Edited by Gandalf

wall

Svaka i vama dala na ovom topicu!

Nema bolje.

Sir Oliver

+1

hvala što nalazite vremena i imate volje da nam šaljete izveštaje.

Gandalf

Greska

Edited by Gandalf

Gandalf

Stigavsi u Resife, planirao sam da dan provedem razgledajuci grad. Na aerodromu me sacekao tip kod koga sam platio sobu. Tip je bio u zurbi, jer je imao nekih obaveza.

Ispostavilo se da momak radi za neku agenciju kao organizator "Foho voza" (Trem do Forro). Foho je tip brazilske muzike koja je posebno popularna u severoistocnom delu Brazila: par stotina ljudi se ukrca u voz, i u svakom vagonu je troclani bend koji svira foho. To znaci da se igra i peva u svakom vagonu, i to traje dobrih 3-4 sata. Kada voz stigne u neku varos par 10ina km od Resifa, pocinje festival kojem prisustvuju i lokalci. Ekstra je bilo.

Sutradan je bila utakmica Meksiko-Hrvatska. Ustao rano, i prosetao gradom. Resife je grad mostova, obzirom da dobar deo grada lezi na ostrvima. Kacicu slike kasnije.

Stadion na kome se igraju utakmice je nekih 25km od grada, pa smo na tekmu isli autobusom. Ovde moram da primetim da su Brazilci sa razlogom kivni na Fifu i svoju vladu - sta su koji q gradili novi skupi stadion van grada, kada Resife vec ima stadion veceg kapaciteta nego ovaj novi!? Majmunska posla.

Nakon utakmice, otisao na proslavu Sao Joao (Sveti Jovan) u centru grada. Pun djavo Meksikanaca i lokalaca, pevali, igrali, pili.

Ja muvao neke zenske, a mene startovala dva transvestita. Po njihovom otvorenom ponasanju, pomislilo bi se da su LGBT prihvaceni u Brazilu, sto nije bas slucaj. Video neku statistiku po kojoj je samo u Riju ubijeno 250 ljudi tokom 2010, zbog seksualne orijentacije.

Sledeci je Salvador.

Edited by Gandalf

Gandalf

Probao kosinju, nije lose. Mada to ne valja jesti cesto, kaloricna bomba. ;)

Feindouno

To je to, odradi posao na aerodromu, u zurbi po gradu i sl. Pastel si probao? Ako nisi probaj govedji, slican je fazon.

Ja cu od kuce da okacim jos ovo malo slika i izvjestaja sto je ostalo, do tad pitajte i postavljajte pitanja sto bi rekao najveci mislilac od Srbije do Paragvaja, 1 Milan Tarot.

Edited by Feindouno

Sign in to follow this  

• Create New...