Jump to content
Sign in to follow this  
Feindouno

PPP u Brazilu

Recommended Posts

Feindouno

Daj neki izvjestaj Gandalfe.
Katastrofalan mi je upload ovde pa ne mogu da kacim nista od ovih ozbiljnijih serija™ (utakmice, Foz do Iguacu...)
Evo posljednja fotka iz SP a da nije sa utakmice, park Ibirapuera.
Volim te velike parkove u sred velikih gradova. 
Kazu da je ovaj bas krcat vikendima. Ja sam bio radnim danom oko 10-11 a.m. i bas je bilo dosta rekreativaca™.

P1020904.jpg

Gandalf

Moze. Prvo Brazilija.

Cudan grad. Vec u 19-om veku su postojali planovi da se prestonica izmesti iz Ria negde drugde.

Predsednik Kubishek je taj plan i ostvario 1950-ih, kada je doneta odluka da se sagradi Brazilija. Grad ima oblik aviona, sa drzavnim institucijama, ministarstvima, i spomenicima na trupu, dok su stambene zgrade, soping centri, hoteli na krilima.

1950-e su bile doba kada je drzavno planiranje bilo popularno, a sovjetska propaganda o blagodetima "naucnog" planiranja u punom zamahu. Izmedju ostalog, ta fama o sovjetskom naucnom planiranju je imala odjeka u fudbalu, pa su Brazilci u Svedskoj 1958-e zazirali od SSSR. Garincha, Pele, i Vava su to sovjetsko planiranje ukopali u prvih par minuta utakmice. Meni delovalo kao super ironija to sto Mane Garincha stadion u Braziliji, planski napravljenom gradu, nosi ime coveka koji je tom naucnom planiranju hebo kevu.

Istorijsku digresiju na stranu... Kao da se igralo u Kolumbiji. Od trenutka kada je avion sleteo, na sve strane su bili ljudi sa kolumbijskim dresovima. Dan pre utakmice, video sam hiljade Kolumbijaca, i jednog jedinog lika sa dresom Slonova. Na sve strane kolumbijska pesma, spanski se prica svuda... U hostelu sam bio ja i 15 Kolumbijaca.

Na stadionu, on nekih 68K ljudi, bilo je sigurno 50K Kolumbijaca, par hiljada lokalaca, i par stotina narandzastih. Kolumbijci su bili domaci u Braziliji. Znacajno vecu podrsku ne bi imali da se igrali u Bogoti.

Nakon utakmice, zuka po celom centru gradu, na platoima, po kaficima.

Sent from my LG-LS720 using Tapatalk

Edited by Gandalf

Feindouno

Pisao sam vec o  dolasku i ulasku. Uprkos svim poteskocama bio sam unutra nekih pola sata prije ceremonije tj satima prije otvaranja.

Mjesto je najgore od svih na ove 3 utakmice al sve se dobro vidjelo a kad se nesto propusti tu su 2 semafora i instant riplej™

Otvaranje je trajalo manje od pola sata sto je meni bilo odlicno, bez dosadnih govora i smaranja, samo 2 pjesme, malo hodajuceg drveca i :smoris:

Na tribini oko mene su uglavnom bili dosadni Brazioci koji su tu zbog spektakla a navijanje ih nije pretjerano zanimalo.

Atmosfera je bila dobra tokom utakmice ali ni blizu npr utakmicama reprezentacije Argentine.

Hrvatski navijaci su bili grupisani na par mjesta, bilo ih je vise od nekoliko hiljada al ja sam ih cuo samo jednom.

Naravno usrali se svi kad su Hrvati poveli al moglo je da se osjeti u vazduhu™ da je preokret samo pitanje vremena.

1 sareni spektakal™

10449977_10203665507739524_7708028918455

Guzica J-Lo, Claudia Leite i neki ljakse.

ws5niv.jpg 

Hrvati

P1030001.jpg

Zajednicko pustanje goluba™

1zl7qc0.jpg

Momcadi™

10464295_10203665515099708_4001884147242

Izbornici, sportista i utegnuti™ . Sport Pobedijo.

1782170_10203665518619796_27554563789513

Igrac utakmice

10449977_10203665519859827_5073417110569

Feindouno

Iguacu vodopadi, brazilska strana. Za Argentinu mi treba viza, procedura je komplikovana a vremena malo pa sam odustao.

Vodopadi se nalaze na nekih 10-15 km od centra grada, ulaz je 50 reala (1$ = 2.25 reala), bus do tamo cca 2.75 iz bilo kojeg dijela grada.

Htio sam da idem na rafting ali posto su u Parani bile poplave i rijeka je ogromna i divlja raftinga nije bilo. Umjesto toga moze da se prodje brodicem ispod vodopada (u sklopu nekog safarija™, kosta nekih 180 reala) i potpuno pokisne ali nisam imao dovoljno odjece za takve egzibicije.

Sami vodopadi su neopisivo impresivni zaista, buka koju proizvode, ta snaga i kolicina vode, bas covjeku zastane dah.
Prvi dan je bilo odvratno vrijeme, ogromna vlaznost pa je djelovalo kao da pada sa svih strana, bukvalno.

Platforma kojom se stize do tzv devil´s throat, najviseg vodopada od nekih 90-ak metara je bila poplavljena do par dana pred moj dolazak. Kad sam bio tamo moglo se hodati a voda je bila svega nekih pola metra ispod nje, naravno iznad/pored je jos jedan ogroman vodopad i vjetar je nanosio vodu tako da sam bio potpuno mokar nakon par minuta tu. Drugi dan je vec bilo bolje ali svejedno je nanosilo™ vodu pa mi se nije islo opet, morao sam kasnije u Paragvaj sumnjivim busom.

Prvi susret s vodopadima, dole se vidi jedan od pomenutih safari camaca.

10303732_10203665844667947_8708034927825

Ovako je izgledalo kad je izaslo sunce, dole se vidi platforma i Devil´s throat.

10351180_10203665849588070_2243172818172

Drugi dan, razlika u atmosferi™ je ocigledna.

10373669_10203665854748199_6933175293457

Isto mjesto kao na prvoj slici, drugi dan;

10492056_10203665853308163_3616689785875

- Otkud ti u Brazilu brate Rasko u sred finalne serije?
- Ma pusti me u kurac, muka mi vise od onih debila Covica i Vujosevica, dosao malo da odmorim mozak.

10441346_10203665846627996_3881647198701

No comment.

P1030187.jpg

Tolaa

:Hail: Jos!

Timmy

Bravo Fei!!!

Timmy

Cemu takva glupost na ovom topiku :isuse:

Feindouno

Gandalfe javi se!

I Njujorker se onaj ucutao pa ce da bude kasnije ´Fei privatizuje topic´ :fantom:

Uzasan je internet veceras, upload prve fotke stao na 3% a spremio sam najbolji poust do sad  :naughty:

Gandalf

Nema se vremena, a poneo sam samo telefon. Pa je muka pisati, a fotose sa kamere ne mogu kacim. Jebes ove moderne kamere, jos nisam provalio kako se koristi bezicno za kacenje fotosa. Kacicu neke fotose sa mobilnog.

Prvi foto je ulica koja vodi od centra Brazijije ka stadionu, na dan utakmice Kolumbija-Obala. Pun q zutih, a tako je bilo i na stadionu. Meni na stadionu zapalo da pored mene sede neki americki student i australijski penzos.

uploadfromtaptalk1403665438492.jpg

Avion iz Brazilije u Kuiabu je leteo u 6am. Kada sam kupovao avionske karte, sve je bilo preko 200-300 dolara. Pa sam kupio rane letove, koji su jedini bili po iole razumnim cenama. Sto ce reci, sve pre 8am, pa se ja za svaki let budim u najkasnije u 5-6.

Taj prvi let, pokusao da doruckujem na aerodromu u Brazijili. Ali je hrana na aerodromu uzas, sve nekakve minijaturne kiflice. Pri tome, osoblje na aerodromima uglavnom ne prica engleski (sem osoblja avioprevoznika), a ja portugalski ni zucnut. Nisam hteo Mekdonalds, pa sam pojeo pet ogavnih kiflica sa sirom.

U Kuiabi sam iz hostela krenuo da lutam po gradu. Grad deluje kao tipicna latinoamericka carsija, ni po cemu posebna. Osnovan i 18-om veku kada je u blizini otkriveno zlato, ali je u 19-om i 20-om propao. Tek je sa vojnom diktaturom grad zivnuo - jer je vojni rezim pokusao da promovise kolonizaciju slabo naseljene unutrasnjosti, pa su gradjeni autoputevi kroz i oko Amazonije. Kuiaba je tu eksplodirala, i sa par 10K narasla na barem 300K.

Inace, jedan od populistickih poteza vojnog rezima je bila gradnja velikog broja stadiona (kod nas su se gradili domovi kulture :P). Pa sam u Kuiabi video dva mini stadiona kao deo kompleksa osnovnih skola. Kako mi rekose, stadioni se skoro i ne koriste.

Populistocka politika i fudbal su blisko vezani u Brazilu.

Nastavici sutra.

Sent from my LG-LS720 using Tapatalk

Edited by Gandalf

Gandalf

Dupli

Edited by Gandalf

Sir Oliver

A diga je Keksi?

U  USofA?

dragance

A diga je Keksi?

U  USofA?

U Winnipegu :)

Sir Oliver

Ah™, zo.

Pretpostavio sam da je opravdano.

Hvala.

dragance

Ma salim se (a mozda i ne), i ponovo ubacujem crva sumnje o forumaskoj legendi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sign in to follow this  

• Create New...