Jump to content

PPP u Brazilu

Feindouno

Recommended Posts

ima i jeftinih stock photo sajtova, 123rf, dollarphoto, deposithoto ima isto dobre opcije za kupovinu.

mali problem sa tim fotkama je sto znaju da budu izuzetno genericke.

getty radi drugacije, pokriva dogadjaje, za njega to najmanje vazi.

edit, mejdej, cijena ti na vecini tih nabrojanih stock sajtova nece zavisiti od posjete tvome sajtu

svakako, prvo pogledaj sta mozes da nadjes a da je gratis i odgovarajuce kopirajtovano:

http://search.creativecommons.org/

Viele Danke!
  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• keksi krem

57

• Feindouno

39

• Pontijak

20

• Ryan Franco

18

jel se setio neko da izbroji ljude na plazi?

Ima ih 5867 na Keksijevoj i 5868 na ovoj drugoj slici.

a sto se tice gettyja, ima i ova opcija, ali za manje formate fotografija, vise odgovara za pokrivanje vijesti nego kao noseci element dizajna posto mora da se ostavi izvor i link:

http://www.gettyimages.com/embed

ali  tu sasvim sigurno ne daju sve iz svoje ponude

Edited by morgana

Usput, meni je ovo najbolji post na ovom topiku.

Juce sam imao let Curitiba - Foz do Iguacu.
Plan je bio da letim nazad 19. ali posto su mi i prijatelji veoma pametni rezervisana je karta za 19. JUL :Hail:
Nisam bas planirao da ostajem mjesec dana tako da cu busom nazad, relaksirajuca™ voznja od 9 sati.
Dolazim juce na aerodrom a tamo haos, svi nervozni, gomila letova kasni i po 5-6h, bila neka maglustina.
Cekiram se kao, pitam kad ce let, kazu tek kad odu ovi zaostali. Divno, nema sta. Moj let je u 1 i nesto a posljednji na departures tabli je trebao da krene u 10.
Srecom ima free wifi, uzmem da pravim novi tim na fantaziju, malo drndam forum a vrijeme prolazi... U jednom momentu mi se ucini da su prozvali moj let, pogledam gejt, ima slican broj al za Rio. Ne bude mi tesko, obidjem ostale, nigdje nista. Pitam kad ce moj let, isti odgovor - kad odu zaostali.
Vratim se na mjesto, taman i utakmica pocela.
Gledao svakih par minuta tablu, polako krece bording na letovima malo prije mog, i tako jedno 15 min kad ne lezi vraze, pojavi se moj let na tabli - boarding closed. Otkud to odjednom, ni upozorenje, ni prozivanje imena preko razglasa kao u americkom filmu, nista. Odem na salter sa namjerom da uhvatim idiota koji me 15 minuta prije toga slagao za vrat i prebacim ga ovamo na moju stranu. Nema njega al tu su zato dva zbunjena Japanca koje je zadesila ista sudbina. Ne znam samo kako su ostalih 100 putnikas znali da se ukrcaju. Oni su kasnili iz Ria pa kao imaju i opravdanje a ja... U tom trenutku sam sebi izgledao kao najveci idiot u kosmosu. Ispostavice se medjutim da nije sve do mene. Srecom tu se nadje neki car iz TAM-a koji nas je malo smirio a minut kasnije nicim izazvan iznio ponudu™ da nam svima plate hotel, taxi, obroke i stave nas na prvi sledeci let koji je tek u 10 navece. Ja zbunjen skroz, ocekivao sam rutinsko tjeranje u kurac, propadanje karte i klackanje busom ko zna koliko sati. TAM airlines :Hail:
U hotel taman stigli na rucak i da pogledamo Brazil. Japanci dobili stipendije od Sonija pa godinu dana uce na Harvardu i rade kao istrazivaci. Imaju 10 letova za 9 dana u Brazilu, kaze 'Japanese style'. Rek'o kakav crni Japanese, davno smo mi to izmislili. Znate li vi ko je jms_uk. Tu skiocise obojica 'ooooo djemsjukej djemsjukej, veli flikvent frajer, orvejz on d prejn' :ziga:. Srbin pobedijo™.
I tako, odgledali Brazil i Ruse do pred kraj i stigli ovamo u ponoc.
O vodopadima cu uz slike, nekad. O utakmicama takodje.

nije ista fotografija ali da, postoje sličnosti koje ukazuju da su ova dva snimka možda deo iste serije. razlike u talasima o kojima je govorio Foto su tu, ali i grupisanje ljudi, sa naglaskom na ove tačkice iznad bine, tj grupu od par ljudi koji se nalaze na gotovo istom mestu na obe fotke.

u svakom slučaju, ova porota ne može da dokaže, beyond the reasonable doubt, da je Keksi stavio stock fotku i izvinjavam se zbog svog pacerskog suda. Foto je čovek pro, sreća pa je naišao.

YluMuA.jpg

Definitivno jeste iz iste serije. Polozaj senki je isti na svim slikama sto znaci da su slikane u isto vreme sa istog mesta

RIAN_2458367.jpg

nije ista fotografija ali da, postoje sličnosti koje ukazuju da su ova dva snimka možda deo iste serije. razlike u talasima o kojima je govorio Foto su tu, ali i grupisanje ljudi, sa naglaskom na ove tačkice iznad bine, tj grupu od par ljudi koji se nalaze na gotovo istom mestu na obe fotke.

u svakom slučaju, ova porota ne može da dokaže, beyond the reasonable doubt, da je Keksi stavio stock fotku i izvinjavam se zbog svog pacerskog suda. Foto je čovek pro, sreća pa je naišao.

YluMuA.jpg

+ ne treba zaboraviti da je ovo slikano profi aparatom, a keksi je svoje slikao sa mobilnim....znaci, potpuno su dve razlicite fotke.

Edited by rajka

A da ipak malo pogledate pazljivije koliko je bilo ljudi kod zicare i koliko se njih vozilo i koliko je njih slikalo i sve sto ide uz to...okacio sam preko 500 slika i sve su sa mog telefona, apsolutno sve, a takodje nije lose ni pogledati datum kada sam objavljivao bilo koje od ovih slika na forum i uporediti sa datumima gde su postavljene slicne slike (ali ne i iste) od ko zna koga posto nas je bilo gomila na Sugarloaf Mountain-u...lepo je sto se stalno trazi dlaka u jajetu, ali nekada nije lose ni malo stati na sekund i razmisliti, pre nego sto se iznose glupe i smesne optuzbe...

Sugarloaf Mountain, tj Glava secera...voznja zicarom i panorama celog grada iz svih uglova, nagle promene vremena i sve sto uz to dolazi...

qBWXXfB.jpg
ihjEqND.jpg
LqJYY5H.jpg
j1KcC8S.jpg
BZVRKrI.jpg
t7YCJke.jpg
59VCKix.jpg
6SXqE4e.jpg
C3bpb8U.jpg
megLoQO.jpg

Ja i dalje neveruem™ da neki ljudi ovde sasvim ozbiljno izigravaju detektive i traze dokaze da bi potkrepili svoju teoriju koja otprilike glasi da je neki tamo lik s foruma okacio mali milion slika (sigurno je sve skinuo s gettyja i slicnih sajtova!) i ispisao gomilu carsafa (verovatno je i to pokrao odnekle, Shia Labeouf-stajl!) da bi mu mi, sam krem srpskog interneta, poblajvali internet karu. Neverovatno.

MiddleClass

Ja i dalje neveruem™ da neki ljudi ovde sasvim ozbiljno izigravaju detektive i traze dokaze da bi potkrepili svoju teoriju koja otprilike glasi da je neki tamo lik s foruma okacio mali milion slika (sigurno je sve skinuo s gettyja i slicnih sajtova!) i ispisao gomilu carsafa (verovatno je i to pokrao odnekle, Shia Labeouf-stajl!) da bi mu mi, sam krem srpskog interneta, poblajvali internet karu. Neverovatno.

+1

plus kolko oces

ja moram jos jednom da citiram postovanu tviterasicu misticnu dojku: koga boli kurac? ponavljam, koga boli kurac?

uzgred, bese ovo pre par dana na moderaciji:

enivej, nastavci saljenja, istraga i slicnog, gotovo.

• Create New...