Jump to content

PPP u Brazilu

Feindouno

Recommended Posts

One koje pazariš sa specijalizovanih servisa za prodaju fotografija kao što je Getty, koji radi i ovakve "pokrivalice" i svetske ekskluzive (Monti Pajton šou u 02 areni, npr). Getty je svetski lider u stok fotkama.

A je l tu i ja mogu da okačim, napišem neke tags za pretragu i možda neko kupi i moju fotku?

Drugo, kad kupim je l imam pravo da koristim za svoj vebsajt npr?

• Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• keksi krem

57

• Feindouno

39

• Pontijak

20

• Ryan Franco

18

Da bi okačila svoju fotku, mora da zadovoljava gomilu tehnikalija.

Kada kupiš fotku, imaš prava da je koristiš za šta hoćeš.

Аврам Гојић

A je l tu i ja mogu da okačim, napišem neke tags za pretragu i možda neko kupi i moju fotku?

Drugo, kad kupim je l imam pravo da koristim za svoj vebsajt npr?

Možeš, Prvo treba da savladaš profesionalnu fotografiju, nabaviš odgovarajuću opremu i napraviš veliku i kvalitetnu bazu jedinstvenih fotografija, Kada to uradiš, pošalji portfolio Getiju :P Ima i mnogo manjih i liberalnijih stock baza, jedan forumaš koga neću imenovati ali je veliki seljak može ti više reći na ovu temu.

Drugo pitanje: naravno da možeš, cena fotki zavisi od toga za šta se koriste, mali sajt plaća mnogo manje nego Jomiuri Šimbun, ne smem ni da zamislim koliko ti listovi sa višemilionskim tiražom plaćaju fotke.

Edited by Грешни Василије
Аврам Гојић

ista pozicija ali razliciti talasi i razlicit objektiv koji zakrivljuje soliter. verovatnoneki vidikovac

ok, aj opet da gledamo :lol:

edit: nova ekspertiza

Edited by Грешни Василије

jgeyvcf8.jpg

Pa sad... uokvireno i crno belo je "Keksijeva" fotka.

Sve i da je isti položaj sa koga je slikano, koja je verovatnoća da se ljudi identično grupišu, zagledao sam detalje, fotke nisu identične ali su napravljene u razmaku od po par sekundi, rekao bih ako ne grešim.

Аврам Гојић

nije ista fotografija ali da, postoje sličnosti koje ukazuju da su ova dva snimka možda deo iste serije. razlike u talasima o kojima je govorio Foto su tu, ali i grupisanje ljudi, sa naglaskom na ove tačkice iznad bine, tj grupu od par ljudi koji se nalaze na gotovo istom mestu na obe fotke.

u svakom slučaju, ova porota ne može da dokaže, beyond the reasonable doubt, da je Keksi stavio stock fotku i izvinjavam se zbog svog pacerskog suda. Foto je čovek pro, sreća pa je naišao.

YluMuA.jpg

Bright Billy

naravno. pogotovo ako imas macku, slikas je jedno hiljadu puta i sve okacis na stok; bukvalno ide ko alva...

druga opcija je opalo jesenje lisce u maloj jesenjoj barici, tu samo posle u fotosopu pojacaj crvenu i zutu.

Time Crisis

Nastavak i zavrsetak...

cFSAxuL.jpg

EBfiIlv.jpg

Ako će neko još da se igra detektiva, ove dve slike su zanimljive, na donjoj je vegetacija na brdu u centru mnogo više žuta i braon, kao da je neko drugo godišnje doba, na plaži u daljini nema monitora/FIFA Fan Festa... ali verovatno ima neko logično objašnjenje, nisam baš neki stručnjak :)

DarkAttraktor

htedoh da zatrazim zasebni topik za forenziku al mi je onda palo napamet da bi to bio otprilike 5 topik posvecen keksiju na ovom forumu :lolol:

ima i jeftinih stock photo sajtova, 123rf, dollarphoto, deposithoto ima isto dobre opcije za kupovinu.

mali problem sa tim fotkama je sto znaju da budu izuzetno genericke.

getty radi drugacije, pokriva dogadjaje, za njega to najmanje vazi.

edit, mejdej, cijena ti na vecini tih nabrojanih stock sajtova nece zavisiti od posjete tvome sajtu

svakako, prvo pogledaj sta mozes da nadjes a da je gratis i odgovarajuce kopirajtovano:

http://search.creativecommons.org/

Edited by morgana
Aleksandar88

Ne znam u kom su vremenskom kontekstu ove dve slike postavljene, ali na prvoj slici, izmedju ove dve zgrade vide se 3 postavljena bela suncobrana, na drugoj slici njih zamenjuje parking pun automobila na tom mestu. Kazem ne znam vremenski interval u kome su kacene, pa ostavljam mogucnost da je sve to u medjuvremenu promenjeno.

Edited by Aleksandar88
  • Create New...