Jump to content

PPP u Brazilu

Feindouno

Recommended Posts

lepa reportaza :) a za gledaoce/citaoce koji ne veruju, otkud to nepoverenje pa jos na internetu? :lolol:  da ste pazljivije citali keksijeve postove ranije, on je dao nekoliko crtica o sebi i to poprilicno logicnih crtica i ne vidim zasto mu se ne bi verovalo a i kao da je to bitno, fotke i price su ok, podrzavam odsustvo malogradjanstine tj. keksijev pozitivan stav o prostitutkama a narocito podrzavam trosenje para na seks sa radnicama u manufakturi seksa, jer ipak postoji razlika izmedju industrije i manufkature u kvalitetu kako proizvoda tako i usluga :lolol: 

mislim da je to nepoverenje bas onako klinacko, malo zavisti, malo zlobe, malo nerviranja sto posten radni covek ne moze makar na godisnjem odmoru tako da zivi, ne mislim pritom na posmatranje utakmica :lolol: a i malo provocira taj kontekst klasa, jedno je biti potomak komunistickog patricijata a drugo potomak socijalisticke malogradjanstine iz tzv. zlatnog doba tj. 70ih, klasne razlike uvek provociraju i u dubini duse bole priznavali ljudi to ili ne.

abitno™ je da li je keksijeva reportaza fikcija ili stvarnost, bitno je da je dobra reportaza, kao sto je umeo sjajno da pise o cokoladama isto tako ume da napise sjajnu reportazu iz brazila povodom svetskog prvenstva tako da samo nastavi keksi sa svojim postovima i fotkama :thumbsup: 

• Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• keksi krem

57

• Feindouno

39

• Pontijak

20

• Ryan Franco

18

lololol. :D ej, keksi, najbolje su ti one 2 sto su bile po ceni jedne.

..a ta jedna košta kao tri ^_^

Edited by Sir Oliver

Trazite geo-tagging, tajni PPP znak, selfie, ali ima na jednoj od slika  jedan detalj koji upucuje na srpsko porijeklo.

U dva navrata sam morao da prisutvujem okupljanju sponzora i prijatelja SP-a, o onom drugom gde je bilo veoma veselo od samog pocetka, pisacu kad za to dodje vreme, dok je ovo prvo bilo veoma ustogljeno i potpuno sam se smorio sto sam zaglavljen na tom dosadnom skupu jer su mi svi delovali kao zesci smaraci...

sBVhmHu.jpg

A onda je usledilo pravo iznenadjenje...odjednom su se stvorile tri veoma druzeljubive dame za koje sam u prvi mah pomislio da su tu istim povodom kao i ostali, mada mi je bilo sumnjivo zasto su tako napadne jer mi nije delovalo da su pijane...brzo ukapiram o cemu se radi i pitam za cenu i uslove, na kraju napravim odabir i odlucim se za plavu (em mi se jedina svidela, em je odlucilo "pravilo najkrace suknje"), tako da se jedno dosadno vece brzo pretvorilo u jedno od boljih posto je plava matorka majstor svog zanata...kasnije sam saznao da je ustvari ova kovrdzava u sredini bila ubedljivo najtrazenija roba, ali ne volim bas tolike obline, a ona je delovala toliko snazno kao da je ni Hulk ne bi ukrotio...

w74IbY5.jpg

Confeitaria Colombo...jedan od najpoznatijih restorana u gradu, stvarno je prelepo uradjen unutra, jedino sto su konobari bili previse spori, ali za ostalo nisam imao zamerke...

uwsrC6f.jpg

VRjjblJ.jpg

OgPcSxC.jpg

1Tik2jm.jpg

Brazilka, sponzorusa...kasnije sam provalio da mi je lik u dresu Bostona pokvario sliku...

v3LfpEH.jpg

Fifa Fan Fest i druzenje s Kolumbijcima...i opet mi neki lik u dresu Bostona kvari sliku...

gA7CMc3.jpg

Dunga i Skolari...sada doslovno svaki Brazilac moze da ih gazi...

TKNyMTC.jpg

EZvNzId.jpg

Ako bih morao da izdvojim tri najgora momenta u Brazilu, sva tri su vezana za utakmice na Marakani...na trecem mestu bi bilo samo finale, to je mozda vise bilo prouzrokovano mojim prevelikim ocekivanjima pa se na kraju ispostavilo da je u pitanju jedno veoma precenjeno iskustvo (pre svega zbog same atmosfere i nekih drugim stvari), ali o finalu cu pisati kad za to dodje vreme...prva dva mesta zauzimaju preostale dve utakmice grupne faze, na jednoj je dominirao najgori fudbal koji sam gledao na prvenstvu, dok mi je druga skroz sjebala odlicno raspolozenje koje sam imao tokom tog dana...

Belgija - Rusija

Treca utakmica na Marakani i prva koja je odigrana u najgorem mogucem terminu (13h)...ajde sto sam se jedva dovukao do stadiona poprilicno neispavan, nego je i vlaznost vazduha bila nenormalna bez obzira sto je sama temperatura bila sasvim ok za taj deo dana...svi su bili smoreni, stadion nije bio do kraja popunjen kao na prethodne dve utakmice, a vecina navijaca je jedva drzala oci otvorene...prvih 15-ak minuta je bilo podnosljivo za gledanje, Mertens je imao neke dobre prodore, dok su navijaci Belgije glasno navijali...nakon toga krece najveci smor koji se recima tesko moze opisati, igraci krecu da hodaju, selektori im jos i signaliziraju da umrtve igru, na stadionu opsta tisina...krece drugo poluvreme, a ono jos gori tempo igre i publika po prvi put krece da negoduje i zvidzi, ali problem je u tome sto su ti povici bili s pola snage, pa je taj zvuk jos vise pridodao opstoj iritaciji...prvi i jedini put mi je pripala muka, sva sreca pa nista nisam uspeo da pojedem pre utakmice, inace bi bilo svasta, ajde sto je meni bilo fizicki lose, nego se i medju ostalima videlo da bi u tom trenutku radije bili bilo gde drugde na svetu, nego na Marakani...tek je zadnjih desetak minuta utakmice donelo nekako uzbudjenje, prvo pogodjena stativa, a kasnije i majstorija Hazarda koji je namestio gol onom klincu, mada je i to bila slaba uteha, dobar deo navijaca nije ni reagovao kada je lopta usla u mrezu, ja sam jedva cekao kraj utakmice i ponadao sam se da je ovo samo izolovan slucaj i da se ovako nesto nece ponoviti...nijedan igrac nije ostavio pozitivan utisak, ali bas nijedan, iako je bilo par njih koje obozavam...

IJ68Ien.jpg

XZxIDL9.jpg

TJ0AGKB.jpg

H6UndSY.jpg

IwZW6Jr.jpg

Francuska - Ekvador

Cetvrta utakmica na Marakani i jos jedno veliko razocarenje...dan pre toga stiglo mi je drustvo iz Francuske jer su pratili svoju reprezentaciju po Brazilu, raspolozenje mi je bilo nikad bolje, otisli smo zajedno na stadion i onda sam ih ispratio do njihovog sektora, a ja sam se vratio u svoj...da sve bude lepse, uspeo sam da sednem na mnogo bolje mesto nego na prethodne tri utakmice, prema levoj strani i nisu mi smetali novinari...Francuska je bila u dobroj formi i ocekivao sam da ce nastaviti da gaze, dok je Ekvador morao da juri pobedu, sve je obecavalo sjajnu utakmicu...medjutim, desilo se sve potpuno suprotno, ajde sto je Moussa Sissoko dominirao svojim glupostima, nego je i Sakho glumio opasnog frajera pa je non-stop delio latkove i unosio se u lice protivnicima, a na sve to ostali igraci Francuske su bespotrebno solirali i igrali veoma rezervisano...navijaci Ekvadora su se slabo culi, tek tu i tamo po neka grupica, dok su navijaci Francuske uglavnom bili turisti koji su se ponasali kao da su dosli u muzej...onda u drugom poluvremenu onaj lik iz United-a dobija crveni karton i tek tada se utakmica otvorila, njegov brat je povukao tim Ekvadora na sve ili nista, dok su Francuzi hteli da napune sirotinju koja ima igraca manje, ali taj ubrzani tempo je doneo jos vise gluposti, od suteva nebom pod oblake do saplitanja o loptu...posle je u igru usao i Giroud i ceo uzitak je bio kompletiran dok sam gledao tog ponosnog i vihornog Boga fudbala kako deset minuta stoji u ofsajdu...zavrsilo se bez golova i jedino mi se svideo neki igrac Ekvadora koji je imao neki zavoj na glavi, dok su od Francuza svi razocarali, pre svih Pogba i Benzema koji su se takmicili ko ce se vise izblamirati...nakon utakmice vec sam poceo da se plasim kako ce izgledati eliminaciona faza gde je bilo za ocekivati da ce ekipe igrati mnogo rezervisanije, ali o tim utakmicama nesto kasnije...

PsfHpvj.jpg

ugKonRx.jpg

CTdIbqA.jpg

inW8H68.jpg

Menz9Ki.jpg

Kad su mi dosli Francuzi u goste, iznajmili smo camac i malo smo obilazili ostrva i plaze izvan grada (Paqueta, Caggars, Abrico, itd)...

ulNfMcv.jpg

5svMLyi.jpg

llyP4g3.jpg

uPbGKhL.jpg

n72OOxV.jpg

AYy5dAZ.jpg

8hCyGxn.jpg

ZOBr6Qf.jpg

zR9lPu4.jpg

HdK2M7F.jpg

• Create New...