Jump to content
Verterdegete

Scots unthirldom

107 members have voted

1. 1. Kako bi ste glasali

• yes
      72
    • no
      18
    • beli listić
      7
    • ne bih izašao
      10
  2. 2. Šta mislite, ko će pobediti

• Yes
      33
    • No
      65
    • neće se ni održati na kraju...
      9

Recommended Posts

Dr Arslanagić

:isuse:

No kampanja je bila toliko retardirana da počinjem da mislim da je čudo možda i moguće.

Аврам Гојић

znam da je teško poverovati, ali ovo su jako zajebani statistički trendovi.

Valkyrie

znam da je teško poverovati, ali ovo su jako zajebani statistički trendovi.

Pa sad.. Zavisi po koga.

Аврам Гојић

Pa sad.. Zavisi po koga.

Ma kažem da je teško poverovati da bi ovo moglo da se dogodi, ali kad se pogledaju cifre, način rasta, tupava kontrakampanja i činjenica da ima još 10 dugih dana do refenduma™, ja mislim da će 19. septembar biti veoma zanimljiv dan.

A iz nekih priča sam shvatio da je u Škotskoj sasvim kul i hip biti za nezavisnost

Edited by Грешни Василије

gone fishing

kako je moguće da separatisti dobiju povećanje podrške sa 39 na 51% za samo mesec dana, tu nešto ne štima, jedino ako bbc ne vodi kampanju pljuvanja škotske ^_^

Dr Arslanagić

puno je neodlučnih. mada ne verujem da će Yes pobediti.

mada realno, Škotska bi bila sigurno najgotivnija država u Evropi.

Аврам Гојић

Očekujem ozbiljne gafove Londona u narednih 10 dana. Sudeći po vestima, oni su tek sada primetili da se nešto dešava na severu.

Valkyrie

@Vasa

Slažem se. Da u Queen's Landingu nije svejedno, navodim primer iz daleke i nebitne Srbijice.

Uskoro se obeležava dan sećanja na medicinske misije škotskih žena koje su došle u Srbiju u WWI da bi pomagale ranjenima i bolesnima od tifusa. Mnoge su ovde i kosti ostavile i njihovi spomenici itd su po celoj zemlji. Ove godine ambasada VB insistira da se zbog referenduma ne govori o "škotskim medicinskim misijama" već "britanskim".

Sitan primer ali kad je tako OVDE ko zna kako je tek na samom Westerosu.

Edited by Valkyrie

Takeshi

odlican tekst:

Irvine Welsh: The Scots poll can give hope to the Left across Britain

To recap what’s happened in your absence: everything has been set up in favour of a small, transnational global elite. Most citizens are being or have already been reduced to the level of poorly paid, debt-ridden servitude. Yes, many are still unemployed, but many more are underemployed, overemployed and set to work on barely liveable wages.

Within this context, looking at traditional indices of economic prosperity like unemployment rates, inflation, GNP is severely limited, as those don’t account for the reality of the past 35 years. The growing penury and financial instability suffered by everyone outside of society’s elites is the true political narrative of our times. It needs to be addressed locally and globally.

This hasn’t happened in the UK. The main political parties remain complicit in the transfer of resources from our citizens to this super-rich elite, under the advocacy of a private media, and through the constant lobbying of elected representatives. The “pragmatism” touted by politicians is one that solely addresses how to manage this movement of resources to the wealthy, through the constant rewarding of their corporate emissaries

Dr Arslanagić

Neće pobediti Yes, ali, kao što sam već napisao, SNP je celom pričom o referendumu zacementirao svoju poziciju u Škotskoj, što je, u krajnjoj liniji, dobro za Škote. Ovo za insistiranje o britanskim medicinskim misijama nisam primetio. Valk, jesi li uključena u organizaciju obeležavanja?

Кристофер Лумумбо

Očekujem ozbiljne gafove Londona u narednih 10 dana. Sudeći po vestima, oni su tek sada primetili da se nešto dešava na severu.

ova milibandova izjava, ako je to pokazatelj kakvu ce kampanju voditi do referenduma onda sam ubedjen da yes pobedjuje i da cemo imati nezavisnu skotsku. mada, verujem da su ozbiljniji ljudi i da takve izjave vise nece davati.

Valkyrie

Ovo za insistiranje o britanskim medicinskim misijama nisam primetio. Valk, jesi li uključena u organizaciju obeležavanja?

Pa ne rade to otvoreno već samo "usput sugerišu".

Jesam.

teacher

Miliband je karikatura u rangu Vuka Draškovića. Ima daleko ozbiljnijih političara u Laburističkoj stranci koji učestvuju u No kampanji. Npr lider škotskih Laburista, Džoan Lamont. Vrhunski govornik, ubedljiva i zavlači dildo u anus Salmondu na svakoj sednici škotskog parlamenta. 

No ekipa :fantom: 

Bw14uTuCQAIGwGq.jpg

Takeshi

Miliband je karikatura u rangu Vuka Draškovića. Ima daleko ozbiljnijih političara u Laburističkoj stranci koji učestvuju u No kampanji. Npr lider škotskih Laburista, Džoan Lamont. Vrhunski govornik, ubedljiva i zavlači dildo u anus Salmondu na svakoj sednici škotskog parlamenta. 

No ekipa :fantom:

kakav god, miliband vodi laburiste i opoziciju, nije bas draskovic™.

moj omiljeni skotlandjalin dominira  ^_^

Vote No. Vote Thatcher.

teacher

za one koji ne gledaju bbc parliament kanal, evo kako izgleda bbc debata. oni su u toku ove godine, svake nedelje imali debatu u raznim gradovima škotske.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...