Jump to content
IGNORED

Da se ne zaboravi


Lezilebovich

Recommended Posts

pa ti zajebavaš prisutne pišeš po topiku da se ne zaboravi a nećeš da se sazna kako si onda zamislio doprinos temi jel tako što ćeš da plašiš ljude hevi metal avatarom grupe rani keltski mraz jel to ne treba da zaborave a :fantom:

Link to comment
  • 3 weeks later...
У уводном слову Емир Кустурица је истакао да је град најбољи људски орган памћења, те да се овакав попут Андрићграда, посвећен једном нобеловцу, не може наћи ни у Француској, Немачкој, Италији, Русији... – Од античких градова до данас, када су градови почели да губе смисао и шире се унедоглед, а концепцијски колабирају, ми смо одлучили пре три године да једини у свету створимо град који ће подсећати на једног нобеловца. Остаје идеја да се препозна град као памћење, као нешто што империје које су нама владале нису оставиле као политички град, па ће ово сада бити нова лекција из тога како се чува идентитет и како се један читав град претвара у културно добро – рекао је творац Андрићграда, па захвалио Милораду Додику који је „створио амбијент из ког је могло нешто овако да нарасте”. – Ми смо овде за три године саградили 45.000 квадратних метара. Изузетно сам срећан што је Александар Вучић међу првима препознао вредност нашег рада, што је прилог његове партије постао део ове огромне радости. Стара реч трг на нашем архаичном језику значи град. Од рушења немањићке државе наовамо ми смо губили смисао за живот на трговима. То је било нешто што нас је терало на једну врсту деструкције коју овај град жели да претвори у добро. Желимо да чујемо нашу слободну децу како певају по овим трговима, трче, како се веселе и мислим да ћемо у томе успети – напоменуо је Кустурица.

Svaka čast Vučiću!

Edited by Turnbull
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...