Jump to content
IGNORED

Orange is the New Black


Calavera

Recommended Posts

orange-is-the-new-black-.jpg

 

Sepinwall je ocaran, hype engines are go!

 

Druga sezona je pustena na Netflix pre nekoliko sati i pitanje je minuta kada ce stici u trafike, krajnje je vreme da se otvori i tema za najprijatnije iznenadjenje prosle godine. Ja vise nemam volje za one glomazne introe od ranije, pa evo nesto u kratkim crtama:

 

Gledajte ako:

 

- volite ansamble

- volite serije smestene u zatvor

- volite flesbekove u LOST stilu, svi se slazemo da je to bio najbolji deo

- mozete da cenite seriju koja se bavi cesto zapostavljenim likovima na televiziji, sto ce reci zenama

- cenite dobar humor, ovo je bitno s obzirom da serija moze da deluje prilicno ozbiljno ovako na prvi pogled

 

Ne gledajte ako:

 

- mrzite zabavu

 

Sto se tice same rasprave o serije, Netflixov format to cini dosta zajebanim... mislio sam da bar u pocetku sve pisemo u spojlerima s jasno oznacenom epizodom do koje smo stigli. Ne volim spojlere ali jebiga, drugi nacin ne vidim.

 

 

Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Calavera

    25

  • Mil@n

    14

  • Lrd

    14

  • Weenie Pooh

    12

Top Posters In This Topic

Loš tajming, krenuo sam sa shameless... Prva sezona je dosta dobra a kraj prošle je krajnje obećavajući... Nekako sam siguran da je i druga odlična.

Link to comment

Ne gledajte ako:

- mrzite zabavu

Ja mrzim zabavu svih oblika i vrsta, ali sam ipak gledao prvu sezonu :(

 

Odlično je počelo, posle su se dosta rasplinuli. Slično kao Weeds - uzmeš zanimljivu premisu ali onda kreneš da je tegliš, i tegliš, i tegliš, i kad više ne znaš šta ćeš - završiš sezonu. Dogodine ispočetka.

Link to comment

Meni je serija postala bolja u tom drugom delu, kad je fokus sa Piper presao na ostatak ekipe. Verovatno zato sto mi se Piper kao lik nije preterano dopadala, bar na pocetku + vise volim ansamble

Link to comment

 

Gledajte ako:

 

 

- volite flesbekove u LOST stilu, svi se slazemo da je to bio najbolji deo

 

 

:lol:

 

Flešbekovi su ubedljivo najogavniji deo Losta, iako je tu i tamo bio poneki smislen i OK. Najdosadniji i najodvratniji delovi radnje, non-stop sam ih preskakao. Užasni su.

Link to comment

:lol:

 

Flešbekovi su ubedljivo najogavniji deo Losta, iako je tu i tamo bio poneki smislen i OK. Najdosadniji i najodvratniji delovi radnje, non-stop sam ih preskakao. Užasni su.

 

Plus trilion milijardi, osim što nisam premotavao.

Klasika, kada ne znaš šta ćeš, kada dojadi belih međeda na ostrvu i darma logo-ova po istom, lets go back da radimo karakterizaciju™. Užas.

Link to comment

meni je oitnb super, prva sezona je stvarno vrhunska. slab sam izgleda na Džendži i njene serije, i Weeds sam odgledao do kraja iako se kvalitet sunovratio.

 

valja pomenuti i špicu koja je zakiva, Regina Iljinična ftw!

Link to comment

Sta da vam radim kad nemate ukusa, a osim toga, ovde se prica o Oranzadi™ ^_^

To što kažu važi i za Oranžadu, većina flešbekova je bila jadnjikava i zbrzana.

 

Volim i ja ensemble cast kad su likovi malo bolje fleshed out. Ovde su ostavili sebi jako malo vremena za svaku od njih milion pojedinačno, i onda stigli da urade jako malo. Pogledaću i drugu sezonu kad budem stigao, ali nadam se da ne planiraju da uvedu 14 novih Nikki & Paolo zatvorenica da da krenu redom sa njihovim pričama...

 

meni najozbiljnije nije jasno zasto ti gledas serije.

Kako nije? Pa da bih posle mogao argumentovano da kenjam kako ne valjaju i osećam se superiorno nad vama koji mislite da valjaju, svašta :fantom:

Link to comment

I ja se grozim svake vrste zabave pa uživam u Oranžadi.

 

Nego, zar nije trebalo u julu da krene nova sezona?

 

I od mene plus jedan da su flešbekovi u Lostu bili najgori deo, a bogme i u Oranžadi.

Link to comment

Meni je prva sezona počela razvodnjeno, ali se poboljšalo pred kraj, pogotovo poslednje dve epizode. Taman kad su se skinuli sa skupih uložaka i počeli da koriste jeftine koji grebu  :lol:

 

 

BTW, ceo Lost je jedan veliki flashback <_<

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...