Jump to content
IGNORED

Nemoguce, podneo ostavku al' stvarno! :o


Singer

Recommended Posts

sta se deshava kad skupshtina ne potvrdi ostavku? ona mora da nastavi da radi ono shto nece, ili kako?

(naravno, ne sumnjam da je u tom sluchaju politichko i poslovno samoubojstvo najjacheg intenziteta)

 

Cim je juce na tv-u pomenuo i takvu mogucnost, moja pretpostavka je da ce to i da se desi...

Inace, nije rekao da nece da radi taj posao vec da je ostavku podneo da bi zaustavio onaj cirkus.

Link to comment

Cim je juce na tv-u pomenuo i takvu mogucnost, moja pretpostavka je da ce to i da se desi...

Inace, nije rekao da nece da radi taj posao vec da je ostavku podneo da bi zaustavio onaj cirkus.

pa znam, koja je verovatnoca ishoda da se osoba vrati, a cirkus prestane. samo zato sto su se tako dogovorili? ^_^

Link to comment

Pokusaji SNS-a da preuzme vlast nikada nece ni prestati. Ruse DuPe-ovu vlast na sve nacine vec dve godine. Nece se zaustaviti ni sa ostavkom ni bez nje.

 

Sa MM-ovom ostavkom u vreme najvece krize se potpuno slazem. To zaista nije bilo vreme za prepucavanja, saplitanja, itd. Dobro je uradio sto se povukao iz toga u tom trenutku...

 

 

 

Inace, samo jednom sam glasao za ovu ekipu (2000. godine), i na svojim ledjima sam imao prilike da osetim kakvog sljama ima tu, ali kad bi sad bili izbori, glasao bih da ostanu DuPe-ovci. Jbt, pa ovi SNS-ovci su maroderi. Kolika stoka treba da bude neko pa da radi ono sto su oni radili onog petka?! U normalnim uslovima nikad ne bih podrzao ovakve igrarije sa ostavkama, ali sada podrzavam. Sto se mene tice, sva sredstva su dozvoljena protiv marodera.

Link to comment

Mozda si poranio sa kacenjem MM-a na ovu temu. Skupstina tek treba da potvrdi tu ostavku... a moze i da odbije

 

Specijalni (u stvari zakonski termin je "posebni") savetnici nisu postavljena lica niti na položaju, pa ih skupština ne razrešava. Oni zaključuju građanskopravni ugovor, neka vrsta kvaziugovora o delu radi pomaganja ministru dok mu traje mandat. Sva ministarstva imaju pravo na po tri takva, To su ljudi koji obično već rade u nekoj ustanovi, fakultetu i sl na poslovima od značaja za delokrug i zato su korisni.

U konkretnom slučaju dovoljno je raskinuti ugovor, kao bilo koji drugi. Mnogo dževe ni oko čega.

Bilo bi interesantno sagledati kog su Alekovi doveli da ih konsultuju

Link to comment

MM iz mojih postova je Milos Milosevic, gradonacelnik Sapca u ostavci. Ti mislis na savetnicu Miroslavu Milenovic. Quote-ovao sam Prosperov post od pre par dana, posto se sinoc pojavila mogucnost da od gradonacelnikove ostavke ne bude nista.

Link to comment

evo, i nas gradonacelnik /sns/ podneo ostavku... ne znam sta smeraju, al izgleda da je deo nekog sireg plana u pitanju...mozda uvertira za zeljno ocekivanu ostavku slinavog ministra /kao onomad rekonstrukcija vlade sto je bila/. ovaj nas je magistar sa veterinarskog beogradskog, skroz legitiman po tom pitanju, bistar i generalno ok momak, jedino je zbilja bio los u odnosima sa zaposlenima, nepoverljiv i krut tip...a i imao je vrlo lose odnose sa bivsim poljministrom. sve u svemu, gori nam sleduje /jer ce biti i dalje njihov/ - bivsi radikal ili bivsi dss-ovac...

Link to comment

MM iz mojih postova je Milos Milosevic, gradonacelnik Sapca u ostavci. Ti mislis na savetnicu Miroslavu Milenovic. Quote-ovao sam Prosperov post od pre par dana, posto se sinoc pojavila mogucnost da od gradonacelnikove ostavke ne bude nista.

А, извињавам се, преплићу се постови, ја по иницијалима мислио на ту жену

Link to comment

da li neko zna da li je osoba direktno odgovorna zasto Srbija nije na vreme narucila neophodne vakcine za ovu godinu podnela ostavku i posto, verovatno, nije da li je dobila otkaz (:lolol:) ili udaljena/smenjena/na bilo koji nacin kaznjena?

Link to comment

Ješić: Odlazim kad obezbedim novac za vodoprivredu

 

 

NOVI SAD - Potpredsednik pokrajinske vlade Goran Ješić izjavio je danas da se njegova ostavka nalazi na stolu pokrajinskog premijera Bojana Pajtića, a da će on sa funkcije potpredsednika vlade i sekretara za poljoprivredu otići nakon što obezbedi novac za isplatu vodoprivrednim preduzećima koja su pretprela štetu tokom poplava.

 

Ješić je na konferenciji za novinare rekao da će formalno-pravno podnošenje ostavke uslediti nakon što se završi posao oko obezbedivanja novca za vodoprivredna preduzeća, istakavši da će se on lično založiti da Skupština Vojvodine što pre usvoji završni račun budžeta pokrajinske vlade za 2013. godinu.

"Vodoprivredna preduzeća su pretprela ogromnu šstetu i ukoliko im se pod hitno ne isplati novac, svih osam vodoprivrednih preduzeća u Vojvodini će otiće u bankrot, a novac im je moguće isplatiti samo ukoliko se usvoji završni račun, jer novca u rezervi budžeta nema dovoljno", rekao je Ješić.

 

On je kazao da o svojoj ostavci nije razgovarao sa predsednikom pokrajinske vlade i dodao da, ukoliko se nešto bitno ne promeni, smatra da mu nije mesto u toj vladi i da tu ne treba da ostane.

 

 

Sta imamo, ukratko: Podneo ostavku, na stolu je, odlazi cim obezbedi novac, formalno-pravno ostavka ce uslediti, o ostavci nije razgovarao sa predsednikom vlade, ukoliko se nesto bitno ne promeni nije mu mesto u toj vladi i ne treba tu da ostane.

 

Pa dobro, nisam pratio detaljno, ali verovatno nije obecao da ce podneti neopozivu ostavku nego je mozda mislio samo na njenu stariju, opozivu drugaricu.

 

Goran Jesic ce nam izgleda ponuditi novi originalni odgovor na pitanje A jesi li i ti muzicar?  :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...