Jump to content
IGNORED

Evroazijska Unija - to je ta Evropa kojoj težimo!


Filipenko

Recommended Posts

1 hour ago, Jozef K. said:

Predsednik Kazahstana: Nema pregovora s demonstrantima, uskoro likvidacija

I?

Mislim, sta ovo znaci?

Cija je vest?

 

Ili je tvojoj neznoj, za slobodu i demokratiju zabrinutoj dusici dovoljno samo to sto je pomenuta likvidacija, obaska sto si zaboravio da pastujestm tacku....

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Kazahstanci se Kineza izuzetno boje, na toliko veliku zemlju, Kazahstanaca je malo, a ovi im se naseljavaju ilegalno na istoku zemlje...

 

Mislim, ovo je mišljenje jedne kazahstanke, sa kojom sam radio prošle 2 godine na jednom projektu... 

Do 2010 godine Kinezi su imali mogucnost da lako dobiju vize za KZ. Onda se curak okrenuo, i postalo je skoro nemoguce da dobiju vize. 

Plase se meke okupacije. KZ je zemlja od samo 16M stanovnika. 

 

Ista stvar je i sa mongolima. Cek je jedno vreme bili zabranjeno da se zene kineskinjama. 

 

 

Link to comment

U Kazahastanu su islamisti poceli da imaju jaku podrsku po provinciji zbog velike korupcije u zemlji. Jedan od razloga slanja ruske vojske je da zastiti veliku rusku etnicku grupu u toj zemlji od mogucih napada.

Inace danase i Kirgistan prikljucio akciji u Kazahstanu i izgleda da se situacija primirila za sada ali ovo moze samo da stvori jos vecu podrsku islamistima u bliskoj buducnosti, iako su oni gori cak i do korumpiranih politicara.

Kina je zbog toga zabrinuta jer se to moze preliti na susedne kineske provincije gde ima muslimana i da se to iskoristi od nekih sa strane.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Naredio vojsci da pucaju bez upozorenja.

 

Realno govoreci i ovi sto su protestvali su to poceli odmah sa ak47. Prvo je ubijana policija. To se ne bi trpelo nigde u svetu koja ima neku centralnu vlast.

Link to comment
Just now, fikret selimbašić said:

:D 

Hvala!

 

Samo, da me ne shvatis pogresno, nisam pitao tebe nego lika koji je smatrao da je dovoljno sto vecim slovima pAstovati naslov pa da nam svima sve bude jasno i da se bez oklevanja svrstamo na pravutm stranu...

Link to comment

Postoje tamo jaki klanovi na nivou politike i ekonomije, puno kriminala. A svi se boje da bi sve ovo mogli iskoristiti islamisti...Protesti su verom krenuli spontano a onda je posle par dana krenuo haos sa pucanjem...u jednom trneutku se po nekim regionima izgubila centralna vlast, nije bilo vise drzave.

Link to comment
9 hours ago, pasha said:

 

Realno govoreci i ovi sto su protestvali su to poceli odmah sa ak47. Prvo je ubijana policija. To se ne bi trpelo nigde u svetu koja ima neku centralnu vlast.


Ništa onda, pucaj na svakog ko mrda!

  • +1 1
Link to comment
On 7.1.2022. at 18:02, apostata said:

Takođe je indikativno da su kazahstanske vlasti prestale da koriste naziv Nur-Sultan, nego koriste ili 'prijestolnica' ili 'glavni grad Kazahstana'.

 

 https://t.me/khayalpressa313/3084

 

Nazarbajev je očigledno bivši i to je verovatno ruski zahtev.

 

Izgleda da se smiruju stvari u velikim gradovima, što je svakako dobro. Ostaje da se vidi kako će stvari da funkcionišu u ruralnim područjima.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...