Jump to content
IGNORED

Evroazijska Unija - to je ta Evropa kojoj težimo!


Filipenko

Recommended Posts

29. maja 2014. godine je oformljena Evroazijska Unija. Stara epoha je okončana, na red dolazi nova. Obzirom da tradicionalna Evropa podržava retrogradne snage i nema nikakvih problema sa tim ko će za nju obavljati njene prljave poslove i đavolje rabote, došao je trenutak da se pogleda istini u oči.

 

541px-Customs_Union_of_Belarus%2C_Kazakh

 

Rusija, Belorusija, Kazahstan, Kirgistan će postati član tokom godine, a na putu su i Tadžikistan, Jermenija. Nema potrebe da glumatamo, niti da se rugamo ovim zemljama koje su bogatije i uređenije od ovog lažnog prostora bez ikakvog osnova zajednički nazivanog Srbijom. Za nas bi bio ogroman uspeh ako bismo uspeli da ispunimo evroazijske standarde. Uostalom, SŠA osuđuje osnivanje nove unije, što je više nego dovoljno da se shvati da osnivači nisu u krivu.

 

170 miliona stanovnika, 2,7 biliona dolara GDP, prostor od Brest-Litovska do Vladivostoka, a nadajmo se i više. Na sve to, trgovina se neće morati obavljati u smrdljivim dolarima. Izvolite!

 

 

 

 

 

Bu!!!

 

img_0251.jpg

 

Edited by Filipenko
Link to comment

Realno može da ima svetliju budućnost od EU. Ma koliko sad to izgledalo neverovatno, EU polako postaje periferija kako raste značaj Azije. Ono što je bitno je da Rusija ne uleti u nešto što prevazilazi njene ekonomske i demografske kapacitete, u neku utopističku priču od koje ne bi imala koristi. 

Link to comment

Kakvo je stanovište Azerbejdžana glede Evroazijske Unije?

 

Ako je Jermenija unutra onda znas gde je Azerbejdzan. Azeri bi bili poput Baltika samo da nemaju problem sa NK i svojom geografskom pozicijom ali ne mozes sve da imas.

Azerbejdzan i Tukmenistan su vazni za zapad zbog gasa i zapad im puni glavu razlictim idejama. Kazahstan bi bio slican, posto on ima velike zalihe nafte/gasa(Sah Deniz...mada imaju probleme iz tehnickih razloga) ali ima veliku rusku populaciju a daleko je od bilo kakvog zapadnog zaledja. Za razliku od Ukrajine i Baltika. Uzbekistan je trenutno van a mogao bi unutra, Kirgistan i Tadzici, sko izvesno unutra.

Link to comment

Mene od priče da li će Turkmenistan biti deo EAU tm (a mislim da su tu oni višak) zanimljivija priča kako mi treba da se postavimo glede iste. Pošto sam skeptičan povodom novosrpskog suludog očekivanja geostrateške topline i ljubavi nemačkog maćehinskog zagrljaja, treba realno razmotriti sve opcije, pa i opciju EAU.

Edited by slow
Link to comment

Pošto sam skeptičan povodom novosrpskog suludog očekivanja geostrateške topline i ljubavi nemačkog maćehinskog zagrljaja, treba realno razmotriti sve opcije, pa i opciju EAU.

O da! Upadajte odma, dok je taze!

Link to comment

apsolutno podrzavam. cim je ekipa iz eu pocela da svesrdno podrzava vucica to je bio jasan znak da brod treba okrenuti u drugom pravcu ili ga barem zaustaviti. nije da nije bilo znakova i ranije ali ovo je vredjanje inteligencije .

Link to comment

Ako je Jermenija unutra onda znas gde je Azerbejdzan. Azeri bi bili poput Baltika samo da nemaju problem sa NK i svojom geografskom pozicijom ali ne mozes sve da imas.

Azerbejdzan i Tukmenistan su vazni za zapad zbog gasa i zapad im puni glavu razlictim idejama. Kazahstan bi bio slican, posto on ima velike zalihe nafte/gasa(Sah Deniz...mada imaju probleme iz tehnickih razloga) ali ima veliku rusku populaciju a daleko je od bilo kakvog zapadnog zaledja. Za razliku od Ukrajine i Baltika. Uzbekistan je trenutno van a mogao bi unutra, Kirgistan i Tadzici, sko izvesno unutra.

 

 

Ma jasno je to, ali niti je Jermenija definitivno unutra (ima status posmatrača, odlučivaće se tokom jula šta će sa njom), niti je Azerbejdžan područje koje bi smelo da se breca na Jedinu Mati™, niti je Jedina Mati™ luda da se tek tako odriče azerbejdžanskih energetskih resursa (na takvim pitanjima je sasvim jasna i i slepcu vidljiva kriminalna priroda nezakonitog razdruživanja SSSR-a). Opet, u tom delu sveta je sve vrlo opasna igra, ali resursi u rezervi Bakua itekako opravdavaju svaku intervenciju, makar i zbog ljudskih prava koja diktatorska vlast Azerbejdžana grubo krši. Svakako bi trebalo insistirati na određenoj dozi usklađivanja režima u Bakuu sa politikom Mosk...pardon, Astane.

Edited by Filipenko
Link to comment

Moram da kažem, bez obzira što Rusiju doživljavam kao svoju zemlju, da smo mi daleko od te unije i da ne bi trebalo bog zna šta da očekujemo. Preterane nade u pogledu Rusije su nam se uvek obijale o glavu, kao i totalno okretanje leđa istoj.

Od same unije očekujem da uspostavi neku vrstu ravnoteže koja bi vodila obnavljanju nekog međunarodnog poretka, makar i u hladnoratovskom smislu. Amerika je već postala toliko nepodnošljiva i potrebno je da joj neko drkne šamarčinu.

Link to comment

Moram da kažem, bez obzira što Rusiju doživljavam kao svoju zemlju, da smo mi daleko od te unije i da ne bi trebalo bog zna šta da očekujemo. Preterane nade u pogledu Rusije su nam se uvek obijale o glavu, kao i totalno okretanje leđa istoj.

Od same unije očekujem da uspostavi neku vrstu ravnoteže koja bi vodila obnavljanju nekog međunarodnog poretka, makar i u hladnoratovskom smislu. Amerika je već postala toliko nepodnošljiva i potrebno je da joj neko drkne šamarčinu.

 

 

Evroazijska Unija sigurno neće biti ta koja će da lupi šamarčinu SŠA. Naprotiv, ona bi trebala da pametno gura druge u razmenu šamara sa državom kojoj se Hitler divio, na primer Kineze.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...