Jump to content
IGNORED

Evroazijska Unija - to je ta Evropa kojoj težimo!


Filipenko

Recommended Posts

Interesantno koliko su članice EAU slobodnije i koliko je demokratskija ta unija, Lukašenko može komotno da se liže sa Jacenjukom i Porošenkom dok su sa druge strane i za kandidate za EU sankcije Rusiji pod moranje :fantom:

Edited by dillinger
Link to comment

daleko im lepa kuća. a ovde, ko štedi u rubljama, vozi ladu ili letuje na krimu, neka se javi.

 

ovo kojotovo je samo inaćenje. k'o glasnje za SNS ili tomu.

 

 

Zapravo, štednja u rubljama je sasvim pogodna, posebno za nekoga ko prati finansijske tokove i brzo može da odgovori na situacije variranja kursa. Ladu bih sasvim rado vozio, kada bi bila ponuđena na srpskom tržištu i po odgovarajućoj ceni u odnosu na zapadne konkurente. Što se letovanja tiče, nije poenta da mi letujemo na Krimu, već da privučemo što više Rusa da letuju kod nas u Srbiji, što na našem moru po Crnoj Gori i Dalmaciji, što po našim planinama i jezerima kojih imamo napretek od Timoka do Une.

 

Kojotovo je sve osim inaćenja. Mi smo strahovali da će nam Rusi uvesti totalitarnu guberniju, a zapravo se ispostavilo da su nam zapadnjaci uveli totalitarnu guberniju sa svojim favoritom na čelu, čime su se posrali na sve svoje standarde i vrednosti. Opet, nije da nismo imali slične primere gde se jasno videlo da ti standardi i ostale gluposti zapravo jesu samo neko slovo na papiru, od Orbana u Mađarskoj do prijema 1 Bugarske, koja će briselske birokrate po potrebi i nahođenju potezati, tumačiti, ignorisati ili heftati poput semafora. Mi danas imamo mnogo crnje od najcrnjeg gubernatora, sa ogromnom podrškom, koga podržava i održava tzv. zapad. To partnerstvo nas uguši. A nacisti polako osvajaju evropski parlament...

Link to comment

Interesantno koliko su članice EAU slobodnije i koliko je demokratskija ta unija, Lukašenko može komotno da se liže sa Jacenjukom i Porošenkom dok su sa druge strane i za kandidate za EU sankcije Rusiji pod moranje :fantom:

Ček pa nije još Unija. Tek će bit od 1.1. Do tada ima još i ohoho cajta da se dovrše građevinski radovi u bivšoj Ukrajini.

Link to comment

Zapravo, štednja u rubljama je sasvim pogodna, posebno za nekoga ko prati finansijske tokove i brzo može da odgovori na situacije variranja kursa. Ladu bih sasvim rado vozio, kada bi bila ponuđena na srpskom tržištu i po odgovarajućoj ceni u odnosu na zapadne konkurente. Što se letovanja tiče, nije poenta da mi letujemo na Krimu, već da privučemo što više Rusa da letuju kod nas u Srbiji, što na našem moru po Crnoj Gori i Dalmaciji, što po našim planinama i jezerima kojih imamo napretek od Timoka do Une.

 

Kojotovo je sve osim inaćenja. Mi smo strahovali da će nam Rusi uvesti totalitarnu guberniju, a zapravo se ispostavilo da su nam zapadnjaci uveli totalitarnu guberniju sa svojim favoritom na čelu, čime su se posrali na sve svoje standarde i vrednosti. Opet, nije da nismo imali slične primere gde se jasno videlo da ti standardi i ostale gluposti zapravo jesu samo neko slovo na papiru, od Orbana u Mađarskoj do prijema 1 Bugarske, koja će briselske birokrate po potrebi i nahođenju potezati, tumačiti, ignorisati ili heftati poput semafora. Mi danas imamo mnogo crnje od najcrnjeg gubernatora, sa ogromnom podrškom, koga podržava i održava tzv. zapad. To partnerstvo nas uguši. A nacisti polako osvajaju evropski parlament...

Eeeee. Imaš dobar i loš totalitarizam.

A kako je krenulo biće i dobar i loš nacizam.

Link to comment

U pitanju je ruska publika -_-

A i oni su od nas mnogo dobili - starateljstvo nad Milosevicima i slicnim olosem.

Ma i nasa drzi isto to.

Edited by Eraserhead
Link to comment

A i oni su od nas mnogo dobili - starateljstvo nad Milosevicima i slicnim olosem.

Ma i nasa drzi isto to.

 

Pa ako drže oboji onda nekakva kemija zaista postoji ne?

 

 

 

 

 

Šalu na stranu, na kakvim vrednostima se gradi ova unija uopšte? Čitava Azija nalikuje na Evropu pre Prvog svetskog rata, daleko je to od bilo kakvih održivih integracija

Link to comment

Svaka unija bez Italije je diskutabilna. Kesica.

 

Ipak, ono - đeelaaato, peeesto... Sišilija, Veeeneto, Totti...

 

E da, unija bez Škotske i Velsa. Isto - kesa.

 

Ali dobro, što više unija, to više prilika da se Srbija negde plasira. Da se - plasiše. Da ponudi svoje brojne proizvode na tržište. Da hoda putevima Azije i kad dođe do kraja Azije, zakorači i putevima Aljaske, a onda preko Kanade i Sjedinjene Amerike, malo niže do Srednje i Južne Amerike i tako, pravo iz Venecije do Venecuele.

 

Dakle, ni toliko Evropska Unija, ni toliko Evroazijska Unija, koliko Evrojužnoamerička Unija.

 

Niko nije veći od Južne Amerike. Niko nije takva keva kao Argentina, Čile, Venecuela, Ekvador, Peru i Kolumbija.

 

Samo Srbija u Južnoj Americi može biti uvažena, divna, poštovana, egzotična i prepoznatljiva.

 

Tada bi i odlazak na World Cup u Brazilu bio kao odlazak do Kališa, smederevske tvrđave, Đerdapske klisure, Postojnske jame, slapova Krke, mostarske petlje, Bajine Bašte, Žanjica, Mirišta ili Bačvica.

 

Pa da.

Link to comment

Mi smo strahovali da će nam Rusi uvesti totalitarnu guberniju, a zapravo se ispostavilo da su nam zapadnjaci uveli totalitarnu guberniju sa svojim favoritom na čelu, čime su se posrali na sve svoje standarde i vrednosti.

 

Tačno.

Link to comment

1. Zapravo, štednja u rubljama je sasvim pogodna, posebno za nekoga ko prati finansijske tokove i brzo može da odgovori na situacije variranja kursa.

2. Ladu bih sasvim rado vozio, kada bi bila ponuđena na srpskom tržištu i po odgovarajućoj ceni u odnosu na zapadne konkurente.

3. Što se letovanja tiče, nije poenta da mi letujemo na Krimu, već da privučemo što više Rusa da letuju kod nas u Srbiji, što na našem moru po Crnoj Gori i Dalmaciji, što po našim planinama i jezerima kojih imamo napretek od Timoka do Une.

 

Sorry za editovanje kvota: samo sam razbio po tackama, preglednosti radi, inace nisam ni slovo promenio.

Dakle, kad bolje razmislim, ima tu nesto:

 

1. Potpuno si u pravu; rublja, odgovor, brz i efikasan na situacije variranja kursa, pracenje finansijskih tokova. Imamo kadrove, imamo znanje, imamo svakojake pare da s njima spekulisemo i tako doakamo mrskom evru i, ako bog da i sreca junacka, smrsimo konce i mrskom US dolaru. Na stranu i sto cemo nas izvoz konacno moci da valorizujemo na nacin koji on zasluzuje.

 

2. Naravno da bi smo Ladu svi koliko nas ima rado vozili.

Kad bi bila po odgovarajucoj ceni, kad bi bila ponudjena na nasem trzistu i kad bi moja baba imala znas vec sta pa da mi bude deda. Pitanje prevoza smo dakle resili  :P

 

3. Ovo s turizmom je prava stvar: kad Ruse u dzelepima dovedemo kod nas, kad nahrle ko Rusi, konacno cemo moci kao ljudi i na miru da letujemo po mrskim Francuskama, Spanijama, Portugalijama, Italijama, Grckama, a bogami - sto da ne - mozda nam se zalome i po neki Karibi i ostale egzotike. Pa zasluzili smo valjda, majka mu stara.

 

Prema tome:

+1

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...