Jump to content
IGNORED

ppp za krnjacu


luba

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    16

  • kgmr

    14

  • luba

    8

  • đorđe geprat

    4

grunf je krenuo prema meni, uskoro se sastajemo pa pravac nabavka za sve pare koje su preostale

znači, poslala sam i njemu smaračko uputstvo, ali ti mi deluješ razumnije. pokušajte da nađete pet-deset zakačaljki za cucle, pitajte tetu u radnji da li ih ima. možda ima cela cucla sa zakačaljkom, a ne samo zakačaljka, pa onda uzmite to. :D

Link to comment

krnjača >> zvečka (selo kod obrenovca)

 

ekipa vozi do tamo, jer su ljude pre 45 minuta vratili tamo. ne sve, polovinu, ali polovina koja je ostala nisu bebe, pa momci voze stvari tamo gde su adekvatne.

 

polovina će biti u krnjači neko vreme (do nedelje), pa će u neku kasarnu. (da ne trošimo reči na to da o tome nije bilo nagoveštaja jutros, ni u toku dana, al' sad šta je tu je)

Link to comment

ja ne znam zastavice :(, ne bi mi naocare pomogle. 

 

terencima se prikljucio agent grešnik, da znate. 

na zalost - zakasnio  :cry:

cuo se sa Grunfom, oni vec u povratku iz Zvecke. kakogod, ostajem da pratim uputstva na  forumu i uskacem gde treba.

Link to comment

Manji deo stvari smo, uz konsultacije sa osobama iz CK, ostavili u Krnjači. Ostatak u MZ Zvečka (Išao Đorđe svojim kolima i Grunf i ja grumfomobilom), sutra će ih valjda podeliti ljudima, u dva sata je MZ bila zaključana (!), pa su morali da uzimaju ključ da otključavaju. Na tu Zvečku je i bog zaboravio, mislim da je dobro što smo stvari tamo ostavili.

 

Obrenovac opako smrdi, ukoliko se neko tamo zaputi nek' ponese maske i podeli ljudima koji ih nemaju.

Link to comment

u povratku sam povezao dve medicinarke koje nisu dočekale prevoz da ih odatle vrati u obrenovac. jedna je iz zabrežja, druga iz obrenovca, obe porodične, i same ubijene poplavom. svakodnevno u lokalnoj ambulanti odrađuju svoj posao. mrtve su umorne i imaju razumevanje za nadležog za MZ. rekle su mi da tamo podela pomoći odlično funkcioniše (za razliku od zabrežja gde je dominantan naš nacionalni spot -  šićar). ispričale su mi da je u obrenovcu bilo dosta krađa po dvorištima, kućama, stanovima, da su ljudi ostajali da dežuraju u višim zgradama. kažu mi da je strašno stradalo romsko naselje iza lokalnog stadiona koji je još pod vodom.

 

sama glavna džada u obrenovcu je očišćena od vode i zemlje (blata) no, jedna do druge su složene nekad nameštaja sada đubreta. gledam čoveka koji na trotoaru istovaruje puna kolica poplavljenog parketa. zastajem na tren pored prodavnice auto delova. napolje momci šmrkom a posle toga sunđerom i deterdžentom peru plastične kantice sa uljem i sličnim, pored u dvorištu kamara plavih korpica za sitne delove. čovek vozi psa na biciklu, odvaljena vrata na radnji u kojoj se otkupljuju zalato i srebro. da li je spašeno? žene su mi rekle da nije bilo obaveštenja/uzbunjivanja. samo jedna sirena negde van centra. to se uklapa u druge priče. eto. toliko. bio, video, zapamtio.

 

imam utisak, ovo današnje a i snimke iz "arene" da ovaj vid pomoći, hitne i prve nije više u prvom planu. da toga ima dovoljno i da se ljudi vraćaju tamo odakle su došli. neki kućama neki ?. ili grešim

Link to comment

Dobili smo gomilu stvari za bebu pa smo razvrstali od toga šta treba, a šta ne.

Ostalo nam je jedna ogromna kesa sa dečjim stvarima i pelenama.

Da li planirate ponovo da idete do tih ljudi da im ponesete i naše stvari?

Stvari su dugo stajale pa se osećaju na ustajalo. Mislili smo da to operemo večeras pa bi se onda sušilo sutra i bilo raspoloživo sutra popodne ili u nedelju.

Link to comment

hvala vam svima. iako je bilo komplikacija, uspelo je i nadajmo se da ce stici do svih kojima je potrebno.

 

Dobili smo gomilu stvari za bebu pa smo razvrstali od toga šta treba, a šta ne.

Ostalo nam je jedna ogromna kesa sa dečjim stvarima i pelenama.

Da li planirate ponovo da idete do tih ljudi da im ponesete i naše stvari?

Stvari su dugo stajale pa se osećaju na ustajalo. Mislili smo da to operemo večeras pa bi se onda sušilo sutra i bilo raspoloživo sutra popodne ili u nedelju.

 

to ce uvek biti potrebno. danas sam se raspitivala za one hraniteljske porodice sto su evakuisane iz obrenovca i smestene u zvecansku, ali sam tupson zaboravila da pitam ima li beba. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...