Jump to content
IGNORED

ppp za krupanj


luba

Recommended Posts

gledo veceras b92 izvestaj iz krupnja.

neke volonterke su se zalile na neorganizovanost, i da se dospela pomoc haoticno distribuira, najcesce tako sto jedni te isti razgrabe cim stigne i stekaju sebi ili pak zavrsavaju na rafovima prodavnica.

dobro osmislite kako ce te to razdiliti.

Da, i kažu da ljudi donesu pomoć u centar grada i onda oni koji su najbliži razgrabe, a oni koji su dalji ne dobiju ništa.

Pomenuli su da trenutno imaju vode. I prikazivali volontere koji čiste blato iz kuća, tako da mislim da onaj spisak sa lopatama, čizmama i sredstvima za dezinfekciju ima najviše smisla. Možda dodati i po koji ašov i budak (pijuk, kramp).

I može i meni na pm broj računa.

Link to comment
  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    37

  • Anonymous

    31

  • Frank Pembleton

    21

  • MaryPoppins

    19

Ja imam rodbinu u Osecini i cesto idem tamo. Iz Sapca ima 2 puta preko Cera koji je non-stop u nekim radovima i pun rupa i zakrpa, i odrona, pa bas dok se penjete na Cer imate delove puta gde ima samo jedna traka. Najveca jebada je sto je deo puta oko Banje Badanje ingerencija Loznice-Sapca-Valjeva i sve ih boli patka, tacno cete videti finih 100m novog asfalta pre i posle spomenika na Tekerisu koji je uradjen povodom godisnjihce Cerske bitke (bagra politicarska :isuse:) I drugi put preko Crniljeva koji je kraci jedno 15km ali i do skoro nije bio sredjen (pogotovu oko Zorkinog rudnika u Donjem Crniljevu). Moj savet vam je ipak preko Cera, onda se spustite preko Zavlake i Osecine i imate jos pola sata voznje.

Link to comment

Mogu da pomognem samo prevozom i to od subote, auto je trenutno na registraciji i servisu. Auto nije mali (reno megan) + ima one "krovne nosače"

Link to comment

uspela je drugarica da se čuje s krupnjem, večeras javlja tačno šta će trebati i druge detalje

 

Ne znam da li si pročitala na nekom od topika, i ja sam video taj prilog na b92, da je potpuno podbacio segment distribucije pomoći, tj da ne postoji, već se razgrabi odmah, navodno ima i preprodaje, i da do zabačenijih naselja ne dođe ništa. U tom smislu su nam vrlo potrebna uputstva i kontakti na terenu.

Link to comment

U svakom prilogu na razlicitim tv sinoc- svi volonteri tamo spominju da je uzasna (dez)organizacija. Onda su reporteri popricali sa predsednikom opstine :isuse: ... i zaista je jasno da taj nacrtanu ovcu ne bi sacuvao, na zalost.

Jbg, ne znam ni koliko ima smisla ovakvo doturanje pomoci; ako ce ista ici nekome ko ce kuci napraviti zalihe,a drugi da dobiju karu-onda je ovo uzaludna akcija. Jbg, koliko je vazno da se doturi pomoc-mozda je cak i vaznija da ista bude pravilno distribuirana tj. da postoji dobra organizacija.

I, da-svi isticu da im zapravo najvise nedostaju ljudi koji ce pomagati u rasciscavanju terena... 

 

 

Obeležite markerima svako pakovanje pomoći.

 

Na svakom paketu: "Vučiću homeseksualče"?

Link to comment

Nećete biti sami tamo:

Prva radna akcija u subotu
 

 

Akcijaši Beograda daće svoj doprinos u saniranju posledica od poplava i u subotu će organizovati prvu radnu akciju u Krupnju, kaže jedna od učesnica Milka Puač.

 

Još jednom bih zamolio da mi se broj računa pošalje na PM.

Link to comment

Isto mi je i drugarica rekla, da se grabe i prave zalihe i svadjaju oko toga ko je vise izgubio. Zato se nadam da ovaj njen prijatelj sa kojim nas spaja zna sta radi

Link to comment

Isto mi je i drugarica rekla, da se grabe i prave zalihe i svadjaju oko toga ko je vise izgubio. Zato se nadam da ovaj njen prijatelj sa kojim nas spaja zna sta radi

ovo je istina, ali samo ako pomoć budete dostavljali opštini/kriznom štabu. od te pomoći najugroženiji su videli najmanje, dok su im od najveće pomoći bili ljudi poput vas koju su sami došli sa stvarima i koje nije mrzelo da iste te stvari dostave do odsečenih zaseoka (mogu pomoći sami meštani traktorima) jer to sam crveni krst nije radio. doduše, ovo što pričam su dva dana stare vesti, nadam se da se nešto promenilo...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...