Jump to content

Pripremne utakmice

Timmi

Recommended Posts

• Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Feindouno

27

• Weenie Pooh

11

• Timmi

10

• John Coltrane

8

Gana ubija slabašnu Koreju,mislim da će svi azijski predstavnici biti topovsko meso. Još Portugal sutra sa Irskom i to je to što se priprema tiče.

Nemanja Posrbica

Afrikanci deluju igrački najkvalitetnije nego ikada u istoriji. Sve veći broj igrača je fudbalsku školu prošao u Evropi, što donosi bolju tehničko-taktičku potkovanost.

Ghana dolazi sa najjačom selekcijom u svojoj istoriji što apsolutno ne znači da će ponoviti uspeh, jer bi i jedno od prva dva mesta u grupi bio veliko iznenađenje. Sastav je izuzetno dobro popunjen na svim mestima i šteta je što se Akaminko povredo protiv Holandije. Cameroon takođe ima najjači sastav u istoriji, ali će im problem biti nestatak pravog organizatora igre. Rekao bih da je klub igra Alexa Songa, ali ovo blamiranje sa neulaskom u avion zbog premija je pa najblaže rečeno jadno i sigurno remeti timski duh. Prilično mi se sviđaju njihovi (krilni) napadači Choupo-Moting i Aboubakar.

Obala Slonovače je bila mlađa pre četiri godine, ali je ovo prvi SP na kome ima realnu šansu da se domogne drugog kruga. Malo mi je čudo da je Sio dobio prednost u odnosu na Doumbiu i Traorea.

Keshi sa Nigerijom je napravio mini čudo. Od potpuno razvaljenog sastava napravio je prvaka Afrike i plasirao se na prvenstvo sveta. Vrlo mlad sa dva vrlo zaniljiva igrača Onazi i Musa. Kao i Obala imaju grupu koja je prolazna.

Vahid je lepo složio Alžir koji ima isto prilično mlad sastav. Mislim da su oni jedini sastav na SP koji nema dva igrača koji igraju u istom timu.

• Create New...