Jump to content
IGNORED

Удружење Плус Један


MaryPoppins

Recommended Posts

imam ja jednu malo tupavu molbu - koliko je smisleno da pitate za visinu provizije kad se (i ako) bude otvarao devizni?

ja sam prošle godine uplatila na devizni jedne banke (ne sećam se stvarno koje) 30 eura, štiklirala da ja snosim sve troškove provizije (a ne da bude fiddy-fiddy) i klepili su mi još 30 eura za proviziju. 

nije naravno frka uplata, ali sam baš poludela kad sam videla da je i banka sebi spakovala istu svotu.

jel oni imaju fiksne provizije od tot evara za uplate do određene sume (lupetam: sve do 500e ima proviziju od 30e) ili ide na procenat ili kako?

Link to comment
  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    74

  • MaryPoppins

    42

  • Valkyrie

    34

  • gospa buba

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ km

 

Ne kapiram zbog čega, ista dokumentacija je i za din i za dev rn. Možda se službenik u banci zaljubio u onoga ko je otvarao račun pa je smislio izgovor da ga opet vidi, ko će ga znati...

 

@josh

 

naravno da postoje fiksne provizije zato što postoje i fiksni troškovi

nisam ukapirao gde su ti klepili još 30 evra, u banci pošiljaoca ili banci primaoca?

 

Pogledao sam sad intezinu tarifu, nema provizije na prilive. Ako neko iz inostranstva uplati sa sha opcijom, verovatno će neka od banaka u nizu štrpnuti malo.

Edited by čekmeže
Link to comment

@ km

 

Ne kapiram zbog čega, ista dokumentacija je i za din i za dev rn. Možda se službenik u banci zaljubio u onoga ko je otvarao račun pa je smislio izgovor da ga opet vidi, ko će ga znati...

 

:lol: pa to je jedna starija sluzbenica, a ako ti je logika ispravna, htela je da joj rodim decu i da zivimo na pustom ostrvu, ona, ja i nasa gologuza decurlija.

 

a nije ista dokumentacij, mora da se popunjava novi set papira. koji su, doduse, mozda skroz isti kao prethodni.

Link to comment

Nemoj da uskraćuješ starijoj službenici pravo da mašta o slobodnoj ljubavi.

Iste dokumente predaješ i kad otvaraš din i dev rn, jedino što mi pada na pamet je da je starija službenica ispunila normu otvaranja računa  za ovaj period

pa je naš devizni ostavila u šteku za naredni period, zlu ne trebalo. Nebitno.

Link to comment

@josh

 

naravno da postoje fiksne provizije zato što postoje i fiksni troškovi

nisam ukapirao gde su ti klepili još 30 evra, u banci pošiljaoca ili banci primaoca?

 

Pogledao sam sad intezinu tarifu, nema provizije na prilive. Ako neko iz inostranstva uplati sa sha opcijom, verovatno će neka od banaka u nizu štrpnuti malo.

sa mog su računa skinuli 30 što je uplata + još 30 na ime provizije. pojma što i kako.

Edited by Joshua
Link to comment

Nemoj da uskraćuješ starijoj službenici pravo da mašta o slobodnoj ljubavi.

Iste dokumente predaješ i kad otvaraš din i dev rn, jedino što mi pada na pamet je da je starija službenica ispunila normu otvaranja računa  za ovaj period

pa je naš devizni ostavila u šteku za naredni period, zlu ne trebalo. Nebitno.

nije nebitno, buducnost moje nerodjene dece je u pitanju. set papira za devizni racun smo dobili tek po otvaranju dinarskog, i ona je rekla "ovo se predaje tek kad vam se aktivira dinarski racun".

Link to comment

imam ja jednu malo tupavu molbu - koliko je smisleno da pitate za visinu provizije kad se (i ako) bude otvarao devizni?

ja sam prošle godine uplatila na devizni jedne banke (ne sećam se stvarno koje) 30 eura, štiklirala da ja snosim sve troškove provizije (a ne da bude fiddy-fiddy) i klepili su mi još 30 eura za proviziju. 

nije naravno frka uplata, ali sam baš poludela kad sam videla da je i banka sebi spakovala istu svotu.

jel oni imaju fiksne provizije od tot evara za uplate do određene sume (lupetam: sve do 500e ima proviziju od 30e) ili ide na procenat ili kako?

 

 

Beše pre par godina, ne znam da li se promenilo: elem provizije su smešne ako se slalo u Srbiju preko SEPA sistema, što je neko dodatno polje koje treba da klikneš kad plaćaš online. Mimo toga deru kao ludi, i naravno neće u banci da ti kažu da može i tako nego me je to tad jedan prijatelj naučio. Jbg, zaboravila sam detalje sad, ali u svakom slučaju ispalo je kao potpuni idiotluk sa naše strane prethodno korišćenje western uniona i sl.

Link to comment

Idem ovih dana poslom na jedno gadno mesto, kolektivni centar u Krnjaci u kome sada ima i izbeglica iz nasih ratova, i nekoliko desetina azilanata, mahom iz Sirije i Somalije.

 

Raspitacu se sta im je potrebno, pa ko je iz Beograda i zeli da doprinese, moze da se iscima do tamo...

Link to comment

Beše pre par godina, ne znam da li se promenilo: elem provizije su smešne ako se slalo u Srbiju preko SEPA sistema, što je neko dodatno polje koje treba da klikneš kad plaćaš online. Mimo toga deru kao ludi, i naravno neće u banci da ti kažu da može i tako nego me je to tad jedan prijatelj naučio. Jbg, zaboravila sam detalje sad, ali u svakom slučaju ispalo je kao potpuni idiotluk sa naše strane prethodno korišćenje western uniona i sl.

da da, probala sam sa SEPA da uplatim, inače uvek tako plaćam, ali tad nije moglo jer valjda ta banka u srbiji nije bila član ili tako nešto.

nemam, naravno, ništa protiv provizije, nisam toliki duduk, al neću baš ni da me levate na keca tako :D

ugl, nadam se da će intesa šljakati i sa sepom, ako ne - cimanje roditelja. šta fali, odu do pošte, učine dobro delo, pozdrave se s ispisnicima i posle na kafu  ^_^

Link to comment

danas sam otišao da uplatim svoju donaciju. pomalo zaplašen editinim naznakama da može da ne bude u redu, otišao sam u intesu na vru dobrinjske. zajeb koji je dopušten jednom: pošto sam na pitanje blagajnice da li imam račun u intesi odgovorio sa "ne", saznao sam da je taksa koju naplaćuju 100 dinara. obavestio sam edit o uplati pa, ako je sve u redu

 

sledeći korak je, kako sam najavio, trajni nalog u banci s nilskim konjem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...