Jump to content
IGNORED

Поплава и гласине


kapetanm

Recommended Posts

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aće

    15

  • Pontijak

    10

  • steins

    10

  • gospa buba

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

a sta mislite da je ostvariva tj dostizna politicka ili gradjanska akcija? makar ne bila ogromnog obima.

 

Да,то је моје скромно мишљење.Великом броју људи је пун курац ових идиота на власти.

Link to comment

uh, ali ja strepim i od nase opozicije. stvar je u tome da nije ovo (samo) pitanje politike, vec sistema. promena koja nam je potrebna je mnogo veca od puke promene ljudi na vlasti. a zloupotrebiti poplavu je tako lako, videli smo sabac, i ostalo ce biti takvo, sa koje god strane da dodje. zato samo ovo na sta morgana misli moze da ima ikakvog smisla.

Link to comment

Jesam. Srbi jesu generalno sisali vesla ali nisu baš pojeli ceo čamac. Uostalom, baka Savna dolazi iz naroda, zar ne?

 

Ne kažem da će sad da dignu revoluciju ali sam ubeđen da će im ovo ostavljanje na cedilu i ponižavanje naplatiti na nekoj nailazećoj krivini pa će ova mentalno obolela fekalija morati da zavede najotvoreniju moguću diktaturu da bi opstala na vlasti. Njegov petparački marketing može da prođe određen broj puta ali će se na kraju okrenuti protiv njega.

Ja mislim da ne samo da su sisali vesla i pojeli čamac, već su pojeli i nosač aviona.

 

Ne znam kako drugačije da objasnim da ljudi nakon 12 godina, ponovo masovno glasaju za ljude koji su napravili totalnu propast kao Miloševićevi saučesnici, i za koje se provereno uz bogato iskustvo, zna tačno da ne mogu da urade bilo šta drugo već samo da prave pustoš, propast i zlo.

 

Mislim, svi su imali u Srbiji dugotrajan preview šta će tačno da se desi ako bi radikali i socijalisti ponovo zajašili na vlast. I opet, pored toga, evo ih.

Link to comment

uh, ali ja strepim i od nase opozicije. stvar je u tome da nije ovo (samo) pitanje politike, vec sistema. promena koja nam je potrebna je mnogo veca od puke promene ljudi na vlasti. a zloupotrebiti poplavu je tako lako, videli smo sabac, i ostalo ce biti takvo, sa koje god strane da dodje. zato samo ovo na sta morgana misli moze da ima ikakvog smisla.

 

A sistem niko, politički relevantan, nema nameru da menja. Zato što svima koji mogu eventualno da menjaju taj sistem savršeno odgovara.

 

A vanistintucionalno menjanje sistema niti ko ima da izvede, niti ko želi da izvede.

 

I vrtimo se u političkom krugu, a zemlja i životi ljudi propadaju.

Link to comment

uh, ali ja strepim i od nase opozicije. stvar je u tome da nije ovo (samo) pitanje politike, vec sistema. promena koja nam je potrebna je mnogo veca od puke promene ljudi na vlasti. a zloupotrebiti poplavu je tako lako, videli smo sabac, i ostalo ce biti takvo, sa koje god strane da dodje. zato samo ovo na sta morgana misli moze da ima ikakvog smisla.

 

Naravno. Jedino sto kod gradjana Srbije ne moze nikako da bude poplavljeno je njihova trpeljivost prema politickom nitkovluku. Negde stalno curi i nikako da prepuni. Ovi jesu najgori ikada ali vecina nas, cak i mnogi koji su ih na ovaj ili onaj nacin doveli na vlast na izborima, znali smo to jos pre nego sto su zajahali. To sasvim dovoljno govori o njihovim prethodnicima i opoziciji. Ono sto moze da bude trajni doprinos Vucica, Nikolica, Sline, Dragana J. Vucicevica i ostalog ovog olosa je da se na kraju balade zaklate na vesalima kao nauk sledecim generacijama politicara i njihovih podguznih muva sta moze da im se desi ako bas preteraju. O promeni politicke kulture, sistema i slicno cini mi se da ne vredi ni razmisljati, jedino sto nam je jos ostalo kao nada je egzistencijalni strah politicara od posledica lose vladavine.

 

Jasno je koliko je to realno ali mi smo objektivno dotakli dno kad je politicka praksa u pitanju i vrlo ozbiljno sumnjam da je vise uopste moguca neka tiha evolutivna tranzicija prema naprednijim politickim modelima i uredjenijoj politickoj praksi. Devijantnost politickog sistema u kojem jedino mozes da ostanes normalan covek ako se opires napredovanju unutar politicke hijerarhije nema potrebe ni komentarisati.

Link to comment

Ja mislim da ne samo da su sisali vesla i pojeli čamac, već su pojeli i nosač aviona.

 

Ne znam kako drugačije da objasnim da ljudi nakon 12 godina, ponovo masovno glasaju za ljude koji su napravili totalnu propast kao Miloševićevi saučesnici, i za koje se provereno uz bogato iskustvo, zna tačno da ne mogu da urade bilo šta drugo već samo da prave pustoš, propast i zlo.

 

Mislim, svi su imali u Srbiji dugotrajan preview šta će tačno da se desi ako bi radikali i socijalisti ponovo zajašili na vlast. I opet, pored toga, evo ih.

Iz ugla ljudi koje ja znam a glasali su za Aleka i Alekove..to je verovanje da ako udjem u stranku i oni pobede, ja dobijam posao..i onda ti glasas..tvoja porodica glasa, porodica tvoje zene/devojke glasa..I eto, dobiju se izbori.

 

U mestu u kom ja zivim, kako mi je ispricano iz vise izvora, gradonacelnik odlucuje cak i o mestu portira u lokalnoj psohijatrijskoj bolnici...a za to mesto je bilo preko deset kandidata. Beda i osecaj nemoci, u kombinaciji sa tim da ti preostaje jedino da verujes nekoj politickoj opciji ako nemas/ne umes/neces da radis nista samostalno, vode ka tome da ce izbore dobiti oni koji sladje i lepse obecavaju.

I ovi ce biti oterani..pa ce doci neki reformisani DS sa pricom "Samo da lopovima vidimo ledja"..i onda opet isto.

Link to comment

Iz ugla ljudi koje ja znam a glasali su za Aleka i Alekove..to je verovanje da ako udjem u stranku i oni pobede, ja dobijam posao..i onda ti glasas..tvoja porodica glasa, porodica tvoje zene/devojke glasa..I eto, dobiju se izbori.

 

U mestu u kom ja zivim, kako mi je ispricano iz vise izvora, gradonacelnik odlucuje cak i o mestu portira u lokalnoj psohijatrijskoj bolnici...a za to mesto je bilo preko deset kandidata. Beda i osecaj nemoci, u kombinaciji sa tim da ti preostaje jedino da verujes nekoj politickoj opciji ako nemas/ne umes/neces da radis nista samostalno, vode ka tome da ce izbore dobiti oni koji sladje i lepse obecavaju.

I ovi ce biti oterani..pa ce doci neki reformisani DS sa pricom "Samo da lopovima vidimo ledja"..i onda opet isto.

 

Hm, kao da sam o ovom sistemu negde čitao već. Domanović, Glišić, Nušić? Biće kod sve trojice. I kod Rajsa, da na njega ne zaboravimo.

 

Toliko o Beowlvoj želji da Srbin ima pamćenje duže od paramecijuma

Link to comment

A sistem niko, politički relevantan, nema nameru da menja. Zato što svima koji mogu eventualno da menjaju taj sistem savršeno odgovara.

 

A vanistintucionalno menjanje sistema niti ko ima da izvede, niti ko želi da izvede.

 

I vrtimo se u političkom krugu, a zemlja i životi ljudi propadaju.

E ovo je i meni sranje.

 

I to nevezano za poplave nego uopšte.

 

Ali da, nažalost to je to i tu smo svi™.

Link to comment

Да,то је моје скромно мишљење.Великом броју људи је пун курац ових идиота на власти.

nismo se razumjeli, ja pitam kakva akcija kontra vlasti bi bila moguca, sta bi se moglo organizovati s obzirom na sva ogranicenja :)

Link to comment

nismo se razumjeli, ja pitam kakva akcija kontra vlasti bi bila moguca, sta bi se moglo organizovati s obzirom na sva ogranicenja :)

Par blokiranja puteva zbog kasnenja sa nabavkom gradjevinskog materijala u Krupnju ili Obrenovcu..mozda neki pokusaj strajka zaposlenih u obrazovanju..a mozda se i poljoprivrednici pobune oko cena otkupa, jer ce oni, uz direktno pogodjene, verovatno najveci teret preko ledja da dobiju.

 

Srbija nema ni snage ni kadrove za nesto vise od ovoga.

Link to comment

Srbi su na svom čelu imali raznorazne mamlaze i slepce. Jedan od njih je opisan u pripoveci "Vođa".

Opisani mucavi bezveznjak (koji je umro kao multimilioner) danas ima spomenik na jednom od centralnih trgova.

Pisac koji je ovekovečio njegov politički rad (i umro u bedi) ima neku bisticu na Kalemegdanu.

Edited by beatakeshi
Link to comment

Iz ugla ljudi koje ja znam a glasali su za Aleka i Alekove..to je verovanje da ako udjem u stranku i oni pobede, ja dobijam posao..i onda ti glasas..tvoja porodica glasa, porodica tvoje zene/devojke glasa..I eto, dobiju se izbori.

 

U mestu u kom ja zivim, kako mi je ispricano iz vise izvora, gradonacelnik odlucuje cak i o mestu portira u lokalnoj psohijatrijskoj bolnici...a za to mesto je bilo preko deset kandidata. Beda i osecaj nemoci, u kombinaciji sa tim da ti preostaje jedino da verujes nekoj politickoj opciji ako nemas/ne umes/neces da radis nista samostalno, vode ka tome da ce izbore dobiti oni koji sladje i lepse obecavaju.

I ovi ce biti oterani..pa ce doci neki reformisani DS sa pricom "Samo da lopovima vidimo ledja"..i onda opet isto.

OK, ali ljudi znaju da čak i to nije tačno, i znaju da sigurno neće dobiti posao ako udju u stranku i glasaju, kao što nisu dobijali ni za vreme Miloševića. Znači, stopostotno znaju šta će da se desi, i opet glasaju. To mi je nenormalno.

Link to comment

OK, ali ljudi znaju da čak i to nije tačno, i znaju da sigurno neće dobiti posao ako udju u stranku i glasaju, kao što nisu dobijali ni za vreme Miloševića. Znači, stopostotno znaju šta će da se desi, i opet glasaju. To mi je nenormalno.

Na koliko sam ja razgovora za posao otisao znajuci imenom i prezimenom coveka kome je taj posao namenjen..ali sta ces, poseres se malo po sebi u nadi da ce da te primete i mozda te pozovu sledeci put..i nista.

Niko ne veruje ni da Fairy moze da opere deset hiljada tanjira..pa ga ljudi opet pazare.

 

Jebem li ga..nada, navika..ili potreba da posle bar moze da se kaze "Jebi ga, probao sam".

 

Inace..posle svake promene vlasti, novovladajuci uguraju pomalo svojih srecnika u neka radna mesta, ne nada se narod tek tako. Sta mislis odakle nam ovoliki visak zaposlenih na budzetu.

Sto kazu neki..nije problem sto nema posla za sve u opstini, nego stolica nema dovoljno..a posla bi se naslo.

Link to comment

Uzgred, pokušavam već pola sata da nađem, nikako ne mogu da se setim ni imena satirčne pripovetke ni ko je pisao.

 

Reč je o poplavama koje su pogodile jedan deo Srbije, pa se organuzuje državni fond za pomoć od poplava. Pa se usvaja statut, dele funkcije, politički podmeću jedni drugima, jalovo raspravljaju, a ljudima niko ne pomaže. I tako tri-četiri godine.

 

Onda ti poplavljeni ljudi se malo oporave od poplave, pa počnu da uplaćuju u taj fond, ne zanjući da je za njih, misleći da je nekog drugog udarilo, pa da pomognu, znaju šta je muka.

 

Jebem li ga, meni je Domanović ostao u glavi, ali ne mogu da nađem da je on pisao. Jel' neko zna o čemu pričam?

 

Priča savršeno odgovara ovoj situaciji.

 

Edit: Svašta nađoh, ovo mi je najbolje http://www.aforizmi.org/etna/etna4/etna8.htm ali ovu pripovetku nikako.

 

Iz gornjeg linka, dve crtice:

 

 

U birokratiji ima dosta i pametnih,
a dosta i poštenih ljudi;
samo oni što su pametni nisu pošteni,
a koji su pošteni nisu pametni.
(Fenjer, 1878)

Našoj budućnosti stoji na putu često samo naša prošlost.
(Mirođija, 1891)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...