Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Ja bih za pocetak sacekao da vidim sta su pisali, pa onda donosio zakljucke o (ne)opravdanosti pritvaranja.

 

 

Sto sacekao, pa oni su sirili paniku medju gradjanstvom, a ti si koliko kapiram gradjanin. Bolje nam sad odmah bez cekanja reci ko te uspanicio i cime. Ili to, ili ovi nisu sirili paniku medju gradjanstvom.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja bih za pocetak sacekao da vidim sta su pisali, pa onda donosio zakljucke o (ne)opravdanosti pritvaranja.

a ja mislim da bi ti trebalo za početak da pocepaš indeks, pošto ne razumeš osnovne elemente svoje buduće profesije.

Link to comment

Ja bih za pocetak sacekao da vidim sta su pisali, pa onda donosio zakljucke o (ne)opravdanosti pritvaranja.

 

Naravno. Gde ima dima ima i vatre. kad rijamu ide po nekog to ne može da bude bez razloga. Kako mene nikada nisu pritvorili? ©®

Link to comment

Naravno. Gde ima dima ima i vatre. kad rijamu ide po nekog to ne može da bude bez razloga. Kako mene nikada nisu pritvorili? ©®

 

Ajde, sta ti konkretno znas o ova tri slucaja ?

Link to comment

Ja bih za pocetak sacekao da vidim sta su pisali, pa onda donosio zakljucke o (ne)opravdanosti pritvaranja.

 

Daj, jebo te. Kakve veze ima bilo sta sto su pisali sa bilo kakvim sirenjem panike i ko je od tog sirenja panike pretrpeo ikakvu stetu. Mi se bavimo ljudima koji su na fejsbuku napisali X ili Y a jos ni u najavama nema ni za koga nikakve optuznice zbog toga sto je 29 ljudi izgubilo zivot u poplavama. Imamo samo Vucicevo "istrazicemo, a kad cemo, videcemo nakon sto konsultujemo vrbu i grozdje oko procesa radjanja". Ali zato je tuzilastvo u "slucaju fejsbuk" reagovalo munjevitom brzinom. Potpuno je jasno da ovo nema ama bas nikakve veze sa bilo cim sto je napisano na tim profilima.

Edited by harper
Link to comment

mene zanimaju tehnicki detalji, da li su im statusi bili public ili za prijatelje? kako se meri stepen sirenja, po broju share-ova?

sta sa onima koji su lajkovali te statuse? mozda barem neka opomena da im se udeli.

Link to comment

Ajde, sta ti konkretno znas o ova tri slucaja ?

 

Pa kazi nam ti, ljudi su privedeni zbog sirenja panike, dakle ko te sa fejsbuka doveo u stanje panike?

Link to comment

Milosevic je jos 14 meseci nakon kraja bombardovanja bio na vlasti i to u rezimu sankcija, ne znam otkud taj mit da je njega bombardovanje oborilo. Njegova vlast je bila u slobodnom padu jos od onih protesta 96-97 i vec tada je mogao lako da se desi "5. oktobar" da je opozicija imala spolja takvu i toliku podrsku kakvu je imala 2000. godine. Jedino sto se promenilo u te tri-cetiri godine sa stanovista podrske biraca je gubljenje leverage-a od fantomskih albanskih glasova sa Kosova koji mu je do tada formalno obezbedjivao vecinu.

ma ok, ti mislis da je to bio mit a ja mislim da je to bio okidac koji je istina proradio posle 14 meseci ali da podsetim da teske mentalne traume kod pojedinaca nemaju nuzno odmah reakciju vec da mogu doci sa poprilicnim vremenskim zakasnjenjem. uostalom, slazemo se oko sustine (vidi bold) da je opozicija bila busan kurton nesposobna da bilo sta uradi bez pomoci prijatelja™ u novcu i ponajvise u idejama jer ako nista drugo, bar imperija ima iskustava koliko hoce kako se demontiraju ili ruse nepogodni rezimi i da dodam, zar zaista verujes da bi 1996 ili 1997 SM rezim pao tek tako, da bi patriote™, legije™ posteni oficiri™ i policajci™ tek tako otkazali poslusnost SM tog oktobra i pustili ga u vodu bez dozivljene traume dobijanja preko picke u prolece 1999 kada su iskusili kako izgleda rat sa supersilom i kada su dobili nagovestaje na sta bi mogao da lici 5 oktobar™ ukoliko se budu drzali SM-a do kraja?

Link to comment

Ajde, sta ti konkretno znas o ova tri slucaja ?

 

Ne znam ništa ali znam da bi u iole normalnom društvu optužba za širenje panike (??) preko Fejsbuka (?!?!) bila predmet nekontrolisanih napada smeha u bilo kom sudu koji bi dobio takav predmet, a tužilac bi jedan poduži period morao da ide u lokalni supermarket sa lažnim brkovima i bradom. U jednom teško obolelom društvu u kojem je na vlasti teško oboleli psihopata koji ubrzano prepisuje metode vladavine jednog sebi sličnog umobolnika iz inostranstva, takva optužba je odraz galopirajuće represije i na žalost može biti samo predmet ozbiljne zabrinutosti a nikako smeha.

Edited by beowl
Link to comment

Ljudi su u pritvoru jer su sirili paniku u javnosti. JA i dalje cekam Verterdegeta da nam objasni kako su ga ovi inicijali uspanicili preko Fejsbuka, nakon toga moze da se diskutuje ko sta zna a ko ce da ceka. First things first.

Edited by Dagmar
Link to comment

Daj, jebo te. Kakve veze ima bilo sta sto su pisali sa bilo kakvim sirenjem panike i ko je od tog sirenja panike pretrpeo ikakvu stetu. Mi se bavimo ljudima koji su na fejsbuku napisali X ili Y a jos ni u najavama nema ni za koga nikakve optuznice zbog toga sto je 29 ljudi izgubilo zivot u poplavama. Imamo samo Vucicevo "istrazicemo, a kad cemo, videcemo nakon sto konsultujemo vrbu i grozdje oko procesa radjanja". Ali zato je tuzilastvo u "slucaju fejsbuk" reagovalo munjevitom brzinom. Potpuno je jasno da ovo nema ama bas nikakve veze sa bilo cim sto je napisano na tim profilima.

 

Nebitno je da li je neko pretrpeo stetu. Tako se i pokusaj kradje ili ubistva moze pravdati izostankom stete. Drugo, poredis dve sasvim nepovezane stvari. Brzina spasavanja i otkrivanja zrtava je jedno, rad krivicnih organa je drugo. Pritom, skroz mi je licemerno da se  podrzava  forumska zabrana spekulisanja zrtvama, a ocekuje se od drzave da to zvanicno radi.

 

@Dagmar

Sad si samo bezobrazna. Ja sam bio jasan u onome sto sam rekao.

Edited by Verterdegete
Link to comment

Nebitno je da li je neko pretrpeo stetu. Tako se i pokusaj kradje ili ubistva moze pravdati izostankom stete. Drugo, poredis dve sasvim nepovezane stvari. Brzina spasavanja i otkrivanja zrtava je jedno, rad krivicnih organa je drugo. Pritom, skroz mi je licemerno da se na podrzava forumska zabrana spekulisanja zrtvama, a ocekuje se od drzave da to zvanicno radi.

 

@Dagmar

Sad si samo bezobrazna. Ja sam bio jasan u onome sto sam rekao.

na forumu PPP salju ljude u pritvor i na petogodisnju robiju?

 

inače kapiram da dolaziš iz autoritarnog okruženja u kome vlada kult bezbednosti, i da je sve to dodatno izbrušeno na onom tužnom izgovoru za fakultet, tako da postoje odredjene opravdavajuće okolnosti za ovaj tvoj izliv razumevanja za korišćenje pritvora kao mere za zastrašivanje javnosti. samo, pliz, ne pričaj više na ovom forumu o svojim desetkama na faksu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Nebitno je da li je neko pretrpeo stetu. Tako se i pokusaj kradje ili ubistva moze pravdati izostankom stete. Drugo, poredis dve sasvim nepovezane stvari. Brzina spasavanja i otkrivanja zrtava je jedno, rad krivicnih organa je drugo. Pritom, skroz mi je licemerno da se  podrzava  forumska zabrana spekulisanja zrtvama, a ocekuje se od drzave da to zvanicno radi.

 

@Dagmar

Sad si samo bezobrazna. Ja sam bio jasan u onome sto sam rekao.

 

 

Čekaj, porediš pravila ponašanja na jednom privatnom forumu na kome je učešće dobrovoljno, i krivično gonjenje?

 

WTF?

Link to comment

Glupo mi je da se natezem sa svakim ponaosob. Ljudi koji su izmisljali i sirili price o stotinama leseva, vadjenju mrtvih trudnica iz vode i hladnjacama (pri cemu ne mislim konkretno na ove ljude)- treba da idu u zatvor, i za to hvala Bogu postoji zakonska osnova. A o sudskim postupcima u konkretnim slucajevima se moze imati relevantan stav samo ako imas barem neke osnovne informacije o njima. I ne Simo, nisam to tako rekao.

 

Toliko o ovome od mene.

Edited by Verterdegete
Link to comment

Nebitno je da li je neko pretrpeo stetu. Tako se i pokusaj kradje ili ubistva moze pravdati izostankom stete. Drugo, poredis dve sasvim nepovezane stvari. Brzina spasavanja i otkrivanja zrtava je jedno, rad krivicnih organa je drugo. Pritom, skroz mi je licemerno da se  podrzava  forumska zabrana spekulisanja zrtvama, a ocekuje se od drzave da to zvanicno radi.

 

@Dagmar

Sad si samo bezobrazna. Ja sam bio jasan u onome sto sam rekao.

 

Nebitno je, ocigledno, i da li je uopste prekrsen zakon. Posteno tuzilastvo ce to da utvrdi natenane i bez stresa, posto su najveci izgrednici u istorji Srbije bezbedno smesteni u pritvor i ne postoji opasnost da ce dalje "siriti paniku". Ne da je to bitno ljudima u Obrenovcu posto tamo nema struje, u izbeglickim smestajima nema interneta a i ljudi imaju malo vaznija posla u zivotu od fejsbucenja, ali za svaki slucaj

 

A dagmar nije bezobrazna vec ubada u metu. Deder, kao korisnik interneta objasni nam gde, koliko i kako si panicio zbog pisanja na fejsbuk stranama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...