Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

ovo sve cisto da nas podseti zasto smo 12 godina glasali "protiv". 

 

Vesić, Čović i Mali se ne bi složili, između ostalih.

 

Često se ovde povlače paralele sa nekim prethodnim vlastima, izvlače neke analogije..ja mislim da se ova vlada ne može porediti ni sa čim što je obitavalo na srpskoj političkoj sceni. Ja sam siguran da je u svakoj stranci u ovoj zemlji postojao jedan broj ljudi koji su imali neki drugi razlog zašto su tu, osim ličnog interesa. Isto važi i za one koji su za te stranke glasali. Sa pojavom stranke koja je sada na vlasti, takvi ljudi su nestali.

Paradaksalno, nakon toliko godina iščekivanja da prestane glasanje po ideološkoj matrici, podjeli na ljevicu i desnicu, Evropu i Rusiju, podjeli na veće i manje zlo, onog momenta kad smo to dočekali, dočekali smo da apsolutnu vlast u državi ima talog koji se skupljao više od dvadeset godina na svim stranama, kako na vlasti, tako i u opoziciji.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vesić, Čović i Mali se ne bi složili, između ostalih.

 

Često se ovde povlače paralele sa nekim prethodnim vlastima, izvlače neke analogije..ja mislim da se ova vlada ne može porediti ni sa čim što je obitavalo na srpskoj političkoj sceni. Ja sam siguran da je u svakoj stranci u ovoj zemlji postojao jedan broj ljudi koji su imali neki drugi razlog zašto su tu, osim ličnog interesa. Isto važi i za one koji su za te stranke glasali. Sa pojavom stranke koja je sada na vlasti, takvi ljudi su nestali.

Paradaksalno, nakon toliko godina iščekivanja da prestane glasanje po ideološkoj matrici, podjeli na ljevicu i desnicu, Evropu i Rusiju, podjeli na veće i manje zlo, onog momenta kad smo to dočekali, dočekali smo da apsolutnu vlast u državi ima talog koji se skupljao više od dvadeset godina na svim stranama, kako na vlasti, tako i u opoziciji.

 

ko je taj sto je to zeleo? dezideologizacija politike je negacija demokratije

 

a sto se tice gore nabrojanih, oni su realno nebitni tj pitanje je ko je na vrhu

Edited by MancMellow
Link to comment

A ta Maćićka, znam da je neka šminkerka ali nisam znao da ima neki iole značajan "javni otisak", video sam samo ovo što je pisala tokom poplava i bilo je bože me sačuvaj, kao neke depeše iz mozga Teda Bandija mešanog s Alom Bandijem... Jel imala neke nacoške izlete ranije, tako mi deluje, kao right wingnut?

 

Позната је по томе што јој је рођена сестра удата за Драгана Тарлаћа.Не знамо који је Тарлаћу к....али то није ни тема,али да је чиста у вугла па и није баш да будем искрен.

Link to comment

Hotel Slavija lepo zavukao Vesiću

 

Kako su mu ga suknuli do balcaka. Svinja jedna nezasita bez trunke obraza i karaktera, mater mu onu lopovsku.

Link to comment

ko je taj sto je to zeleo? dezideologizacija politike je negacija demokratije

 

a sto se tice gore nabrojanih, oni su realno nebitni tj pitanje je ko je na vrhu

 

Pa da bi se napravila normalna ljevica, bilo je potrebno napraviti otklon od onoga što je ljevica predstavljala devedesetih. Isto važi i za drugu stranu političkog spektra. Na takvu dezideologizaciju sam mislio, ono kad mogu biram između socijaldemokratije i demokratije, a ne nacinalsocijalizma i fašizma.

Link to comment

Mislim, mene prilično raduje ovoliko histerisanje vlasti oko sitnica.

 

 

+1

 

Ako je Milosevicev uzlet, let i pad trajao dvanaest godina sudeci po reagovanju na stvarnost Vucic ce da prodje citav taj put brzinom svetlosti. Za utehu je da nece mnogo vremena proci pre nego sto ga bas njegova raja skine sa vlasti uz larmu i tresku.

Edited by Caligula
Link to comment

ko je taj sto je to zeleo? dezideologizacija politike je negacija demokratije a sto se tice gore nabrojanih, oni su realno nebitni tj pitanje je ko je na vrhu

Hm, ne bih se slozio. Svajcarska je recimo prlicno deideologizirana.

Link to comment

Hm, ne bih se slozio. Svajcarska je recimo prlicno deideologizirana.

 

mozda, ali prvo - te stranke i dalje imaju ideoloski predznak, drugo i pitanja koja mi prvo padaju na pamet, recimo, imigracije su takodje veoma ideoloska. to sto pokusavaju da se sakriju iza nekih drugih (a opet ideoloskih samo na drugu loptu) objasnjenja malo pazljivijem oku ne promice. 

Link to comment

Radun je prosto brutalno glup pa ovde nema ni privida neke analize i balansiranosti. onaj panegirik Dikoviću, brate mili, kao da je sa 300 dobrovoljaca kod Šapca zaustavio persijsku vojsku...

 

interesantan je i trend da se koristi vojna terminologija kad se opisuje oglašavanje na internetu. Apostolovski piše o "rafalnim spinovima" na tviteru i fejsbuku i o "gerilskoj akciji širenja neproverenih glasina" a Radun o "internet grupacijama" koje su potencijalno upletene u ratnu propagandu protiv svog naroda. siguran sam da je to čista slučajnost a ne pokušaj istrage izdajnika usred ovolike solidarnosti u društvu, svaka čast Vučiću.

Link to comment
Генерал Диковић, херој одбране Шапца...

 

 

:frust:

 

Stvarno su ušli u '99-te mod.

Edited by Anonymous
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...