Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

Jasno mi je da su ljudi i ogorceni i tuzni i potreseni, ali mogao je makar ppp i njegovi forumasi da za vrijeme katastrofe ne korsiste svaki, ali svaki post u obracunavanju sa SNS-om. Jasno je svima vise da se na ppp Vucic&SNS ne podnose, ali degutantno je to citati u svakom fuckin postu na temi o poplavama. Ne mislim na ovu temu vec na "glavnu" koja je morala biti ociscena od toliko pljuvanja i politizacije ove katastrofe. Postala je necitljiva, a ova tema mi je kao i vecini glavni informator desavanja. Ali postovi tipa "Vucic se reklamira dok Jesic razbija" ne pomazu nikome i nepotrebni su. Ima tema politika i poplave i tamo pisite takve postove moli vas neutralan u politickoj bici DS-SNS.

 

Suzdrzite se jer nije tema neka sprdnja tipa ustajanje u 7:30. Ovo sto radite je odvratno. A radite isto ono sto spocitavate SNS-u na terenu - koriscenje nesrece radi obracunavanja sa politickim protivnicima. Juce hvalite Predraga Marica kako je profi, dok je posle gostovanja u jutarnjem programu neke televizije - amater i viri iz cmara Vucica. Tako isto ce biti i sa generalom Dikovicem ako ne daj boze izjavi koju lepu o Vucicu. A to su eksperti koji u ovom momentu rade na terenu sve sto mogu za te jadne ljude i sreca je da ih imamo. Dok smo vecina na ppp 500 i kusur km daleko od nesrece. A tek ona paranoja o skrivanju broja zrtava...

 

Znam da vas je sve ovo iskreno pogodilo i da su mnoge stvari recene u afektu. Srce mi je puno kad vidim gomilu ljudi sa ppp koja "cuti" i radi i skuplja pomoc, javlja situaciju iz pogodjenih gradova u kojima zivi... to su heroji! :heart:

Staviću +1, mislim prvi put i otići južno.

Šta mislim o SNS-u i Vučiću rekao sam na izborima i ovim i prošlim, ali ova histerija i takmičenje u tome ko će smisliti "bolju" teoriju zavere i jače zapljunuti jednostavno mučno čitati.

Marić je od junaka dospeo na niske grane, jbg nije jako™ podržao pppojedinace.

Nije problem reći da neko (bilo ko) svesno utapa ljude radi nekakve političke dobiti, igrati se brojem žrtava...

Razumem, isto, strašna vremena, razumem i nepoverenje, tako su nas naučili ali granica mora postojati.

Čuvajte se.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cuj. Odvratno je kada Vucic na TVu siri paniku. Odvratno je kada Vulin i Stefanovic koriste amfibiju za licno razgledanje umesto da se ona koristi za izvlacenje ljudi. Odvratno je kada on radi licne promocije ide i istovaruje cebad iz helikoptera. S druge strane, ovo sto ljudi pricaju na forumu je uglavnom sasvim razumljivo i opravdano. I najopasniji su ti "dok hilandar gori" argumenti - ogavne stvari treba prozivati dok se desavaju, da se ne zaborave.

 

A da nije bilo onog fijaska sa Feketicem (za pocetak) ne bi ljudi reagovali ovako, od starta djonom koliko god im Vucic bio odvratan i oduran, dali bi mu benefit of the doubt cak i za ove ispade na pocetu. Ali posto smo vec videli na koji je nacin to dno od coveka spremno da najsramnije zloupotrebljava tesku ljudsku nesrecu za politicku samopromociju, reakcija je takva kakva je.

Čitaš li ti postove na koje odgovaraš?

Link to comment

nazalost povod je stravican, ali mladji gledaoci sad imaju priliku da vide pravi srs live, i u punom zamahu (naravno u skladu sa sadasnjim okolnostima). zasto to ne istaci

Link to comment

nazalost povod je stravican, ali mladji gledaoci sad imaju priliku da vide pravi srs live, i u punom zamahu (naravno u skladu sa sadasnjim okolnostima). zasto to ne istaci

 

 

Ja imam utisak da ce Vucic i co iz ovoga izaci dosta jace nego sto su usli. 

Link to comment

Nije on pominjao nikakvo ućutkivanje nego je rekao da se o politici piše upravo na ovom topiku.

ok, vidim da nisam bio sasvim fer. ali i dalje se ne slažem ni da je svaki post na temi obračun sa političkim neistomišljenicima niti da je uporedivo sa korišćenjem krize od strane vlasti. treba razdvojiti legitimnu kritiku od nelegitimne.
Link to comment

Ja imam utisak da ce Vucic i co iz ovoga izaci dosta jace nego sto su usli. 

 

Isto sam mislio i ja, prvog dana sranja. Sada, teško. Veruj mi, kako vreme protiče i kako ljudi neposrednije dolaze u kontakt sa raseljenim ljudima, pričama sa terena, snimcima, raspoloženje se polako menja...

Link to comment

ok, vidim da nisam bio sasvim fer. ali i dalje se ne slažem ni da je svaki post na temi obračun sa političkim neistomišljenicima niti da je uporedivo sa korišćenjem krize od strane vlasti. treba razdvojiti legitimnu kritiku od nelegitimne.

Shvatam bes i nervozu, ali treba imati neku kontrolu zbog verodostojnosti, jer ako na svaku vest dodje neko i napiše kako bi preklao grkljan Vučiću i ostaloj ekipi, i slično, taj jednostavno ne shvata da time oduzima verodostojnost ljudima koji pišu o tekućim stvarima. Malo malo pa se pojave postovi o nesposobnosti radikala. Helou, dobro jutro Kolumbo.

Edited by bergasa19
Link to comment

Kad se u društvu dogodi katastrofa, a poplave u Srbiji i Bosni već se mogu nazvati kataklizmom, ideološke ili estradne razmirice u tim trenucima postaju uglavnom besmislene; ni e-novine nisu verovale da će doći taj trenutak da pohvale Mirjanu Bobić Mojsilović, Novaka Đokovića, Gorana Ješića, Čedomira Jovanovića, Draganu Mirković i Tonija, Severinu Vučković, Mariju Šerifović, Vladu Georgijeva, Dejana Stankovića, čak i Vladu Divca ili Kusturicu Emira – ali je svako od njih, na svoj način, pomogao unesrećenima, učestvujući u empatiji prema bližnjima, ne tražeći publicitet po svaku cenu. Rat i tragedije uvek iz ljudi iznose na površinu ono najbolje, ali i najgore: zato smo, pored pohvaljenih, pomenuli i neke druge – možda nekadašnje saradnike i prijatelje koje je odneo talas suosećajnosti; ipak su za njih važnije nove cipele, žal za DS terorom ili party na otvorenom kraj Centra Sava. I tek da e-upozorimo; jedan dobar gest nije oproštaj zauvek! Čim se vode povuku...

 

Dakle, čak je i Mirjana Bobić uspela da se iskobelja iz dogmatskog dremeža: “U ovoj nesreći postoji jedna velika sreća: ljudi. Deset hiljada dobrovoljaca za Šabac posle Vučićevog poziva. Desetine hiljada ljudi koji su pohrlili da pomognu u nesreći. Stotine hiljada ljudi na društvenim mrežama koji su prenosili vesti, apele, vapaje i alarme radio amatera. Ima nade za nas. Reke su poplavile Srbiju, ali nas je preplavila dobrota”, uspevajući da uoči davno zaboravljeni društveni fenomen – solidarnost, požrtvovanost i jedinstvo građana u pomoći žrtvama poplava.

I zbilja, ko je pratio razvoj dramatičnih događaja i reakcije ljudi, jasno je mogao videti da velika nesreća rađa još veću plemenitost, čak i tamo gde se ranije nije ukazivala ili nije bila primetna.

 

...

 

 

Običan i naivan čovek bi pomislio da prisustvuje nečem drugačijem i lepom, veličanstvenoj pojavi ljudskosti za koju smo mislili da je nepovratno izgubljena, solidarnosti koja slobodno vršlja preko svačije državne granice. Da u svakoj nesreći postoji i niz malih nesreća, ukazali su nam dežurni analitičari koji nisu čekali ni da se osuše obrenovačke kuće, da bi ispali pametni u glupavom društvu.

 

Očekivano, istakla se Biljana Srbljanović koja je imala snažnu potrebu da se distancira od ljudi, ali i od svake vrste osećanja, pa tako i saosećanja ("izvinjavam se što nisam saosećajna"), pozivajući nekoga da “dopliva” do tačno naznačenog mesta radi promocije koja ne može da čeka – romana “Paradajz”, sa čijim se glavnim likom identifikovala spisateljica rastrgnuta između dva identiteta, onog srpskog koji vapi za pravdom i onog francuskog koji ciči za Pradom.

Uz rame spisateljice, naslonio se i depresivni Đorđe Vukadinović koji se ponadao stotinama žrtava koje bi bile idealan materijal za njegovu najnoviju društveno političku kritiku, sa elemntima erotike za pijane čitaoce Kosmomolske pravde.

Umesto da pune vreće peskom, tri Cece s Peščanika su pustile jednog Dejana Ilića da se infiltrira, ubaci, maskira u drvo (što mu je specijalnost), među dobrovoljce za Šabac, iako ovaj nijednog trenutka nije imao nameru da tamo zaista i krene, ali je zato, o svom nitkovluku lažnog spasioca napisao celu šlajfnu nepovezanih polumisli.

Pošto je njegov uradak bio lenj i musav, sa već prepoznatljivim tupostima, na bedeme Peščanika koji opasno popuštaju, poslata je spasiteljka Milica Jovanović, vrednija, ali ne i pametnija od kolege po usamljenosti. A ona je volšebno zaključila da “pucaju slabašne brane koje zajednicu drže na okupu u civilizovanom poretku...”, razume se, samo na osnovu tračeva i glasina, omiljenih instrumenata u ovom internatu za žene.

http://www.e-novine.com/srbija/srbija-licnosti/103594-Solidarnost-poneka-gadost.html

 

Sunce ti jebem. :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...